savaş ay

gmall yangınında herkesin ağzı burnu simsiyahken, bi şekilde yüzüne is sürüp olay yerinde olduğu imajını yaratan gazeteci. bir ara "gelinim olur musun" benzeri bir programdaki yarışmacı kızlardan birine aşık olmuştu. savaş muhabirliği yıllarında ciddi bir travma geçirmiş herhalde.
tam bir onun bunun çocuğudur
mehmet ali erbil ile beraber medyanın içine eden savaş muhabiri eskisi televizyoncu.
bulunmadığı bir yangında halkın arasına karışıp çok kötü yandık diyen aptal ordan bir iki kişi bu yoktu kardeşim diyince tabiriyle göt olmuştur.
eski solculardan, şimdinin magazin gazetecisi. geçmişinden de utanmıyor ya o ilginç.

(bkz: goşist)
vefat etmiş.

allah rahmet eylesin.
savaş ay, gırtlak kanseri münasebetiyle birkaç yıldır sesini tek çubukta sürdürmek zorunda kalmıştı. gençliğinde ise a takımı'nın girizgâhında dediği gibi zıpkın gibi fişek gibi bir macera sürdürmüş, kaotik ve acı zamanlarda kanaat getirdiği anda bastığı deklanşör sayesinde türk siyasî tarihinin çok önemli fotoğraflarını bize bırakmıştır. kendisi gibi annesi de meşhurdur: şükran ay. o da yakın zamanda vefat etmişti, tsm sanatçısıydı ve birbirlerine bayağı bağlıydılar.
rezil ve salya sümük bir programdı a takımı. kadına şiddetle gündeme gelmiş levent oran'lı bir bölümü vardı, kadın buna saldırmıştı falan.

mesleği icabı arka sokakların, berduş muhitlerin çok tozunu yutmuşluğundan mıdır nedir sürekli hacıhüsrev style takılırdı. çektiği dansöz filmi ve sokak çocuklarına öykünerek yanan varilin başında programı açmasıyla bu tarzını mühürlemiştir.


-- spoiler--

ameliyat olmaya bir türlü ikna edemedik. korkuyordu. kendine çok dikkat etmiyordu. hala sigara içiyordu. çok iyi bir insandı çok üzüldük

-- spoiler--

toprağı bol, mekanı cennet olsun.
yaptığı iki işle anılan kişi 1.si

1980 mamak askeri cezaevinde
erdal eren'in idamından 16 saat önce erdal`ın son fotoğrafını çeken ...

2.cisi a takımı isimli 1998 yılı ' da çekilen "ssk gerçekleri" isimli program 1.si çok bilinmez iken 2.si akp genel başkanının sık sık kullandığı bir argümana dönüştü...