semih saygıner

stand-up tadında bilardo sahneleyen muhteşem,dünya çapında usta.
bilardodan anlamayan bir insanı bile eğlendirebilecek nitelikte kaliteli şovları olan ancak nedendir bilinmez milli sporcu olarak adı geçmeyen bu nedenle uluslararsı oyunlarda son zamanlarda ülkemizi temsil etmeyen milli sporcumuz.
ülkemizde pek fazla kadri bilinmeyen dünya çapında ünlü bilardo ustası , emekçidir
pike vuruşlarını defalarca izlediğim,sonunda "abi istekası iyi yeaaa;abi masa,çuha,bantlar süper yeaa" şeklinde kendimi avuttuğum vuruşların sahibi adamdır.
masamda birikmiş hikayeler adlı stand up gösterisiyle sahnelere çıkan bilardo ustası.

gösterisinden kesitler: http://www.youtube.com/watch?v=1kuaz-3asko
bilardoya geri dönen üstad.

spoiler--

tabii ki zor günler geçirdim. masayı çok özledim fakat bu arada eksik kalmadım. yurt dışında bazı özel turnuvalara gittim. sadece resmi turnuvalarda yer almadım. bilardoyu da bırakmadım zaten. bu 7 senelik zaman içerisinde günde ortalama 4-5 saat antrenman yaptım. eksiklerimi çalıştım. başka şeyler denedim. sonunda sahalara dönme kararı aldım. çünkü 10 mayıs'ta yeni bir yönetim geldi. onun sonucunda yeniden başlama kararı aldım

spoiler--

tedx'in düzenlediği oyunu kim kazanır konferansında yaptığı müthiş konuşmasıyla gönüllerde ayrı bir yer etmiş ülkemizin en büyük sporcularından birisidir. hak ettiği değeri hiçbir zaman görememiştir. yaptığı iş o kadar zor, ama o kadar büyüktür ki ondan başka bu işi böylesine becerebilen kimse yoktur. türkiye'de bir spordan bahsedildiğinde o sporla alakalı herkesin ama herkesin aklına gelen tek bir isim olabilmek kolay bir iş değildir. bu adam bunu becerebilmiştir. o konferansta oyunu kim kazanır sorusuna verdiği cevap her şeyi açıklıyor zaten.

-- spoiler--

oyunu kim kazanır diyorlar ya. heh işte oyunu çok çalışan kazanır. yetenek vs. önemlidir ama çok çalışmazsanız oyunu kazanamazsınız.

-- spoiler--

türk bilardosunun en önemli adamı. tekrar ben buradayım dedi ve 2015 yılı 3 bant türkiye şampiyonu oldu. çocuk gibi sevindi tekrar şampiyon oldu diye.