seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli

bir şarkı sözü .
eski zamanların aşkları belkide tam yeşilçam vari..
şimdi de vardır hani aleme serpiştirilmiş nostalji baabında.. azdır,azalarakta bitmektedir diyelim o zaman sonuç olarak.
acı çekmek için yapılan yöntem uzaktan sevmek
platonik bir aşkın teselli cümlesi.* böyle saçma şeymi olur bir insanı yakından sevmektir en güzeli. *
yakınında olunca rahatsızlık veren kişilere söylenebilecek cümle.
büyük yalan o seni kandırmışlar sözlük .
uzaktan sevmenin kendin için ne kadar da acımasız olduğunu anladığın anda sevenın kendini bır an da olsa rahatlatması için söylenen asılsız saçma sapan bir ifade.kesinlikle doğru değil.seviyorsan nefesin nefesinde seveceksin arkadaş.
mazoşist bünye söylemidir..
kişilerin kelimelere farklı anlamlar yüklemesinden dolayı yanlış anlaşılan sözdür*
elini tutamıyorsa gözlerinin içine bakamıyorsa seni ısıtamıyorsa öpemiyorsa...*sadece yalandan ibaret bir cümledir.*
bırak ulan bu palavraları basgit kılıbık terbiyesiz herif seni.uzaktan sevmekmiş he çocuğuda uzaktan uzağa yaparson artık. *
odtülükartallar ın zamanında mabede asacakları ve her zaman orada olacak pankartın sloganıydı. imkansızlıklar, alınamayan izinler, beşiktaşa uygulanan emniyet kaynaklı çifte standartlar nedeniyle gerçekleşemeyen bir proje oldu. yeniden gündeme gelse ve gerçekleştirebilsek neden eros aşkı bizden öğrensin dediğimiz daha iyi anlaşılırdı sanki.
gidip yüzüne söylicek cesareti olmayan zavallının tesellisi aslında güzel felan olduğu yok olum.
belki de uzaktan güzelsin ama güzellikten uzaksın manasına gelen kibar iğretileme de olabilir.(bknz. farklı pencere)
hakkında acımasızca ileri geri konuşulan söz. bu sözü söyleyen insanın, elbet vardır bir bildiği. gerizekâlı değil herhalde; doya doya sevmek varken niye uzaktan sevsin, bir sebebi yoksa? saçma sapan konuşmayın, yaşamadığınız şeyle ilgili ahkâm kesip büyük konuşmayın zira atalarımız der ki: "insan, kınadığını yaşamadan ölmezmiş."
sado mazo kişiliğime uyan en güzel şarkılardan biri.
zamanın birinde siyah kumaşın üstüne beyaz plastik boya ile yazdığımız ve izmir`de bir hentbol maçında asılan pankartta yazan söz : seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli