şenol güneş

  • /
  • 42
milliyet spor servisi'nin haberine göre hoca 2 aralık 2017 beşiktaş galatasaray maçında formaliteden yardımcı antrenörlük görevini yürüten şeref çiçek şenol güneş'in yanına bir şeyler söylemek için geldiğinde "fiziki müdahalede" bulunarak yedek kulübesine geçmesini söylemiş.


yani milliyet diyor ki; şeref çiçek şenol güneş'in yanına saat kaç diye sormaya gelmiş, şenol hoca da siktirme saatini maç izliyoruz şurada diyip kendisini yanından kovarak kahvede batak oynamaya devam etmiş.

maçtan iki gün önce hürriyet ve milliyet ozi gidici, tolgay rahatsız, şenol güneş ile q7 nin arası çok kötü haberlerini basıyorlardı. maçı beşiktaş 3-0 gibi ezici bir skorla kazanınca futbolculardan yürüyemeyeceklerini anlayıp şenol yardımcı hocayı dövdü diye haber pompalamaya başladılar.
ligi kafasında bitirmiş hoca. takım umrunda değil, şöyle değil varsa yoksa avrupa. takımı da ona göre çıkarıyor. atiba, quaresma, cenk, talisca bu kadar süre almayı haketmiyorlar ama avrupa için hazır olmalılar. hoca bunu düşünüyor herhalde. lig artık onun için avrupa maçları için oyuncuyu hazır tutma mecrası oldu. inanılmaz öfkeliyim şu an kendisine.
boş konuşmayı sevmiyorum diyen hocamız...

“ben buradayım ve takımı maçlara hazırlıyorum. sivasspor maçı var önümüzde. ilk yarıda ortalarımız isabetsizdi ve bunları konuşacağız. arda nasıl bir oyuncu derseniz, iyi oyuncu derim. ama benim bunları konuşmaya yetkim yok. sadece elimdeki oyuncuları konuşacağım ve sivasspor maçına takımı hazırlayacağım”
asıl imparatorun kim olduğunu göstererek fatih terim'i sonsuza kadar tarihin tozlu sayfalarına gömecek ve galatasaray'ı kayyumla karşı karşıya bırakacak teknik direktörümüz
şenol güneş öğretmendir. krallara, imparatorlara eğitim veren bir efendilik örneğidir.

fatih terim'in gs'ye bilmem kaçıncı defa dönüşü bu defa kendisine denk geldi. şimdi hocam lige gereken önemi ver. şu şartlatanlara kayyum atanana kadar derslerini vermeye devam et. devir senin devrin.

tekke, zaviyeler ve imparatorlukları kapat, cumhuriyet'i kur ve koru sevgili öğretmenim
geçtiğimiz sezon oyuna müdahale konusunda ne kadar başarılıysa bu sene de bir kadar geç hamleler yapıyor. bu şenol güneş'in iyi bir hoca olduğu değiştirmez fakat bu sezon şampiyonluk kaçarsa cidden ucuza gitmiş olacak. o yüzden 2. yarıya bomba gibi hazırlanmalı. kaçak göçek puan limiti doldu artık.
bu sene şampiyon olunamasa bile yola devam edilmesi şart olan hoca. bu sene hatalar yaptı mı ? evet hem de çokça, ama genel resime baktığımızda her şey halen günlük güneşlik. fazla velvele yapamamak lazım.
şenol hoca kadar oyuncuların da suçu var bu puan kayıplarında.
hocayla yolları ayırmak, hiç sanmıyorum. en azından kulüp tarafından böyle bir talep olmaz bir ihtimal hoca istifa ederse eder. yoksa defolu oyuncuları parlatıp vitrine çıkaran bir hocanın katma değeri sadece şampiyonlukla ölçülmez. fikret orman'ın da hep al al yerine sat sat mottosu da ancak şenol güneş gibi bir hocayla devam eder.
görev süresinin kısalığını da göz önüne alırsak, yakın tarihimizin en başarılı teknik direktörü.

kendisini tartışmasız şekilde çok seviyorum, takımımıza yaşattığı büyük başarılarda ortada, şahsi fikrim bu sene şampiyon olamasak bile kesinlikle takımdan ayrılmamalı, yolumuza onunla devam etmeliyiz. fakat hocam bazen açıklamaların gerçekten rahatsız edici, ümit özat ile girdiğin polemiğin gereksizliğini bir tarafa koyuyorum, 10 çift ayakkabı muhabbeti nedir yani ? yapılan yardımı, ya da iyiliği başa kakmanın ne anlamı var.
ne hikmetse içimde hep bir parça şüphe barındıran hoca. çok başarılı, gitmesini kesinlikle istemem. sadece medya ile az sevişip işine baksın.
13 nisan 2018 akhisar belediyespor beşiktaş maçı sonrası taraftarımızın tribüne çağırdığı 'bu taraftar seninle gurur duyor'' tezahüratı yaptığı hocamız, kendisi yine futbolcularını gösterdi.
bundan 50 yıl sonra bile muhtemelen namağlup şampiyonlar ligi grubundan çıkan bir türk takımı olmıycaktır.hatta bu başarıyı elde eden ilk ve tek teknik direktör olarak kalabilir.
kendi isteğiyle emekli olana kadar takımımızın başında kalmasını canıgönülden istediğim futbol alimi
19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı'nda ülkenin siyasi erkinden rakip takım yöneticilerine yorumcular falan yani ne kadar beşiktaş düşmanı adam varsa kumpas diye bağırdılar inanmadık harbi kumpas varmış şenol güneş'e ve beşiktaş'a el birliğiyle bitirdiler adamı ki zaten bu toprakların haketmediği bu ülkeye fazla bir adam.
beşiktaş'ımızın başında 4.sezonuna başlayacak olan teknik direktörümüz. geçen sezon forvetsizlikten kaçırdığımız şampiyonluğu umarım bu sene geri alacağız.
kendisi tek kelimeyle kraldır. bu sene beşiktaşımızı şampiyon yapması için dualarımız onunla.
içerideki genk maçı ve kalede utku yuvakuran'ın olduğu antalyaspor maçı hariç, puan kaybettiğimiz her maçı yaptığı oyuncu değişiklikleriyle veren teknik direktör.

her maçtan önce yaptığı "rakibi analiz ettik" minvalı açıklamalarının ilk defa altını doldurduğunu gördük (bu sezon) ama rakibin baskısını arttırdığı, deyim yerindeyse komple yüklendiği son 15 dakika, topu rakibe ver oyunundan topa sahip ol oyununa dönmemiz gereken esnada, topu saklamaktan başka kayda değer bir numarasının olmadığı tolgay arslan'ı oyuna almayarak gole davetiye çıkarmıştır kendisi.

şimdi amansız hoca savunucuları, bursa maçını örnek verip, necip'i oyuna alsa (ki adım gibi eminim, yapabilseydi yapardı) veya konya maçı örnek gösterip defans (roco) alsa da eleştireceksiniz diyecek. ama zaten elit seviye bir teknik direktörü diğerlerinden ayıran şeylerden biridir, doğru oyuncu değişikliğini yapmak. şenol güneş'in elinde üç sezondur kendi oyunun empoze eden bir takım vardı, bu nedenle zayıf taktisyenliği bir şekilde su yüzüne çıkmıyordu ama bu sezon durumlar değişmişe benziyor.

ha ben hocadaki motivasyon sorunlarını yönetime yazıyorum. böylesine kanser bir transfer politikası, her teknik direktörü yıldırır. şampiyon teknik adam, hedef büyütmek ister, kadronun korunup eksik bölgelere takviye yapılmasını ister, istedi de. ama her sene aynı teraneyi yaşıyoruz, üstüne takımın en önemli hücum silahlarını sezon öncesi kampına yetiştirme kaygısı bile gütmüyoruz. olacak olan oluyor hâliyle.
hakikaten artık bitse de gitsek modunda. normal şartlarda, 5 direkt hücum oyuncusuyla orta sahayı boşaltıp haliyle atılan uzun toplarla komple yüklenmek son 5 dakikanın oyunudur ama sağolsun kendisi bunu son yarım saate yaydı. ama niçin? prensi oğuzhan özyakup'u korumak için.. oğuzhan ve atiba'yı aynı anda çıkararak üç pas yapmaktan aciz bir takımı izletti seyirciye. oğuzhan'ı ıslıklattırmadı, ki oğuzhan ilk ıslığı yediğinde bunu 1 senedir haketmişti zaten, yuhalanmayı hakettiğinde de yuhalatmadı. beşiktaş taraftarı ıslıklar evet ama kendi futbolcusunu çok nadiren yuhalar. iş o noktaya geldiyse oradan da dönmez. şu çocuğa da kızamıyorum, avrupa transferinin önünü açmadınız ikinci şampiyonluktan sonra, üstüne gönülsüz oyuncuyu takımda tutmak için kaptanlıkla kandırdınız, göstere göstere bitirdiniz oğuzhan'ı.

tekrar hocaya dönersek, takım istisnasız her lig maçında abuk bir yan top gölü yiyor, faturayı karius'a kesti ama bu takımın defansif duran top organizasyonu çalışması lazım. atılan paslar futbolcunun ya önüne ya çok önüne, ya arkasına ya da hareketlenmekten vazgeçtiğinde atılıyor; bu takımın ofansif aksiyon çalışması lazım. onlarca duran top kazanıyoruz, pepe'nin formdan düşüşüyle gol bulamıyoruz artık. yani hoca sadece şunların üzerinde düşse ligde en az beş puanı daha cebine koyardı ama tuhaf bir şekilde uğraşmak istemiyor adam, bilmiyorum.
  • /
  • 42