sergio rodriguez

estudiantes takımından yetişme ve son üç sezondur real madrid forması giyen 27 yaşında ve 1.91 boyundaki point guard. henüz 20 yaşında nba'e geçiş yaptığında kalıcı olduğunu düşünenlerin sayısı pek az değildi. phoneix suns tarafından draft edilmesine rağmen kısa zamanda soluğu portland trail blazers'ta aldı. burada geçen şöyle böyle üç sezon ve çok kısa bir new york knicks serüveninin ardından şimdi başkent ekibinde esiyor. zeki, şutör, hızlı, pasör. pablo laso başka ne isteyebilir ki?
sakalıyla asist yapıp, oyunu yönlendirecek kabiliyette oyun kurucu. dün akşam* marcus slaughter ile o meşhur alley oop'larınızı yapamadınız ama yarın akşama artık kısmetse.*
10 mayıs 2013 barcelona regal real madrid maçında, maçın oyuncusu seçilmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=g1wjwkvxloo
dün akşam* sergio llull ile ele ele verip, real madrid'i barcelona karşısında finale taşıyan 1986 doğumlu oyun kurucu.
real madrid'in saha içinde oyun zekası en yüksek oyuncu. 12 mayıs 2013 olympiacos real madrid maçı'nda elinden geleni yaptı. yetmedi.
12 eylül 2013 yunanistan ispanya maçı'nda gördüğüm kadarıyla saç ve tüy çıkarıcı şampuanlarla duş almaktadır.
20 eylül 2013 ispanya fransa maçı'nın en kritik anlarında finali tek başına almak istemiştir. kritik hücumlardan yararlanamadı. çok iyi oyuncu olmak ile çok büyük oyuncu olmak farklı şeylerdir. iyi oyuncu olarak devam etseydi ispanya finaldeydi. büyük oyuncu olmaya soyundu, fransa finale çıktı.

sağlık olsun.

https://twitter.com/nikolamirotic12/status/407572331775524864/photo/1/large
cleveland cavaliers, chicago bulls ve boston celtics tarafından takip altına alındığı iddia edilmektedir. şimdi sakalcım ilk iki takımı ben doğum günümde oynatmam. öyle kötüler.* üçüncü takım ise şahaneler şahanesi.* ama sen yine de memleketinde takıl. boşver okyanus ötesini.
sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatmıştır.

http://www.euroleague.net/euroleaguenews/transactions/2013-14-signings/i/127829
euroleague yönetimi ve ispanyol canal+ televizyonu tarafından düzenlenen ve euroleague'de mücadele etme hakkı kazanan 24 takımın genel menajerinin katıldığı thy euroleague 2013-2014 sezon ortası anketinde en iyi point guard seçilmiştir.
en stresli, en olmadık anlarda, 3 kişi birden sıkıştırırken ve biz "aha kaybedecek şimdi topu" diye tırnak yerken, inanılmaz bir soğukkanlılıkla, çok acayip paslar verip asist yapan adam. yani artık fan club mı kursam, kütüğü madrid'e mi aldırsam, ne yapsam bilemiyorum gerçekten.

#337748
-- alıntı--

"hem bir oyuncu hem de bir insan olarak gelişimi onun daha sakin kalmasını sağladı. bunu her maç ve her idmanda hissedebilirdiniz. kendinden, takımdaki rolünden ve oyunundan son derece emindi. takımdaki üç sezonumda sergio’nun böyle bir gelişim göstermesi memnuniyet verici. zaten etkili bir oyuncuydu ama ben kendisine belli alanlardaki etkililiğini genele yayması gerektiğini söylüyordum. o da bunları yapmaya başladı."

-- alıntı--

*
thy euroleague 2013-2014 sezonunun en değerli oyuncusu seçilmiştir.
real madrid'de kariyerine devam edeceğini açıklayan point guard. nba'e gideceği söylentileri vardır. o da sergio llull gibi yuvada kalmayı seçti.
brooklyn nets'in ciddi olarak ilgilendiği oyun kurucu. kontratında 3 milyon euro karşılığında nba çıkışı maddesi bulunuyor.
philadelphia 76ers ile 8 milyon dolar karşılığında bir yıllık anlaşmaya varan point guard.
philadelphia 76ers macerası sonrası avrupa'ya dönen point guard. herkes real madrid'i beklerken, cska moskova'ya giderek fake attı.