serhat çetin

  • /
  • 6
erkek basketbol takımımızın formasını giyen 1986 doğumlu ve 1.97 boyundaki shooting guard/small forward. gerek yarı final maçında * attığı son saniye üçlüğü, gerekse 18 şubat 2012 banvit beşiktaş milangaz maçı ndaki performansıyla, beşiktaş milangaz'ın 2011 2012 sezonu spor toto erkekler türkiye kupası şampiyonu olmasında katkısı çok büyük olan basketbolcumuz. final maçının mvp'si olmuştur kendisi.
16 şubat 2012 beşiktaş milangaz galatasaray mp maçında son 5 saniyede attığı üçlükle maçı uzatarak kalitesini ispat etmiş basketbolcumuz. kupayı getiren en güzel sayılardan birisidir.
arka arkaya başarılı maçlar çıkartarak taraftarı mutlu eden basketbolcumuz. son derece ahlaklı sporculardan.
20 mayıs 2012 beşiktaş milangaz galatasaray medical park maçının bizim takım adına en kötüsü idi. yaptığı iki kritik top kaybı, maça heyecan getirmekle kaldı allahtan. bu akşam ki maçta *, bulacağı dışarıdan şutlar ile, oğlanların savunma direncini krıacağına inanıyorum
maçtan sonra '' bu gün zel ve ailevi bir nedenden dolayı iyi oynayamadım '' demiştir. tamam top kayıpları yaptı, ama çizgide yaptığı savunma ile rakibi top kaybına zorlaması ve çok kritik bir anda yaptığı blok gözlerden kaçmadı.
son 2 gs maçında ve 29 mayıs efes maçında sürekli top kaptıran,bomboş kaldığı halde sayı yapamayan bir oyuncu görüntüsü çiziyor. birşey söylemek istemiyorum fakat takımı resmen frenliyor.
top kayıplarına kaldığı yerden devam ediyor. 3. oldu bugün. yeter artık anasını satayım,neredesin mehmet ?
her maç kritik anlarda yaptığı top kayıplarıyla beni çileden çıkaran adam. *
bugün 5 tane top kaybı yaptı. erceg ve bonsu tam ribaund alacakken de elini araya sokup, ribaund'u alamamaıza neden oldu. kaç tane şut attı bilmiyorum ama bugün topu topu 3 sayı atabildi.

bilemiyorum bundan önce nasıl oynuyordu ama son oynadığımız galatasaray maçından bu yana gösterdiği performansa bakarsak, bu takımda oynamayı kaldıramıyor.

ha bu arada (bkz: koyduk mu)
şu ortamda eleştirilmesini gereksiz bulduğum oyuncu. bu oyuncu 5 tane top kaybı yapmış olabilir ancak istatistik tablosunda duran 8 tane asisti "es"geçmek haksızlık olur. serhat elinden geldiğince bu takıma yardımcı olmaya çalışmaktadır ki olmaktadır.

edit : http://live.tbf.org.tr/tbf/netcasting/
asistine kurban olunabilir.. *

http://s1.directupload.net/images/120531/4art7nx8.swf
bu aralar, formunu bir miktar yitirmiş olan oyuncumuzdur.

fakat eleştirilerin hemen hemen hiçbirini hak etmemektedir. zira, takımımızın bu noktaya gelmesinde, "bench"ten gelen bir oyuncu olarak; önemli oranda katkısı bulunmaktadır.

ayrıca, bu sporu yapanlar gayet iyi bilir ki: bazen, gerçekten de istediklerini ve düşündüklerini yapmana vücudun engel olur. bu zamanlar da, vücudunun artık iyiden iyiye güçten düştüğü zamanlardır.
ilk kez türkiye kupası kazandığımız 18 şubat 2012 banvit beşiktaş milangaz maçının mvp'si, yani en değerli oyuncusu seçilen basketbolcumuz. ama görüyorum ki futboldaki 1-2 maçla adam asma huyu basketbola da sıçramaya başlamış. pops mensah bonsu da bbl 2011-2012 sezonu play-off maçlarının çeyrek final ve yarı final serilerinde yokları oynamıştı, onu da bir hatırlatalım. bu adamlar robot değil, makine değil. buna rağmen mucizeler yarattılar, yaratmaya da devam ediyorlar. sürekli başa baş giden, 385764 top kaybı yapıp bir o kadar da atış kaçırdığın maçı * kazanmışsın, pek çok maçın kazanılmasında kilit rol oynayan adamı asma derdindesin. bu takım 37 senedir şampiyonluk yüzü görmemiş. bu adamları alkışlamayı bırak, heykelleri bile dikilebilir hepsinin. diyeceğim o ki, rahat bırakın serhat'ı. zaten hepinizi utandıracak kalan maçlarda. yazdım buraya, kayıtlara geçsin.
her maç 35 dakika oynayarak ve üst üste maçlar sonrasında yorulması ve bazı hatalar yapması normaldir.beşiktaş bugün buralarda ise en büyük payı olanlardan biri hiç kuşkusuz serhattır.
eleştirilerimin haklılığını ve doğruluğunu her geçen maç ispatlayan basketbolcumuz.
ulan yopu kaybetmeni,sayı atamamanı geçtim,bari başkasının alacağı ribaund'ta müdahale edipte topu kaybetmemize neden olma. yeter be kardeşim.
serhat çetin beşiktaşın bugün buralara gelmesinde özellkle türkiye kupasının kazanılmasında çok önemli rol oynadı.yaşadığı ağır sakatlıklara rağmen yılmadı ve bu sene beşiktaşımıza çok katkı verdi.
uzun sezon ve can akının da sakatlanması ile zaten dar olan türk rotasyonunda zaman zaman tüm maç hiç dinlenmeden oynadı ve doğal olark yıprandı.(oysa özellikle fener serisinin tamamında ve gs serisinde çok katkı vermişti takıma)
açık ve net olarak konuşmak gerekirse final serisinde bırakın takıma katkı vermeyi el freni olmaya başladı.
şut atmakta teredüt etmeler, en atılmayacak yerde zorlamalar, top kayıpları , rakip oyuncularla kavgalar ve herşeyden önemlisi maçlardan sonra yaptığı abuk subuk açıklamalar.
serhat kardeşim ben ve tüm beşiktaş taraftarı sana inanıyor.çık ve bu akşam fazla birşey yapma sadece kendi basketbolunu oyna, ekstra işer yapmaya çalışma.bak o zaman çok rahat kazanacağız ve şampiyon olacağız. sende bu takıma en çok katkı verenlerden biri olarak tarihe geçeceksin ve bonsunun omuzlarında fileyi keseceksin.
beşiktaş formasına herşeyiyle çok yakıştırdığım basketbolcu. bu sezon artık kendisinden hiçbir şey beklemiyorum. zira bedenen ve kafa olarak yorgun durumda. bu artık 5 haziran 2012 beşiktaş milangaz anadolu efes maçında özellikle dikkat ettiğim bir durumdu. tecrübeli bir oyuncu olarak, daha da önemlisi serhat çetin olarak hiç girmeyeceği dialoglara girip tüm oyun disiplininden koptu ve hiç katkısı olmadı. bundan önceki maçlardan kalan problemler bu dakikadan sonra düzelmez, aksine büyür.

o nedenle şampiyon olursak, kutlamalar bittiği gibi hemen bir tatile çıkarak kafasını boşaltmalı ve yeni sezona bildiğimiz serhat olarak dönüş yapmalı.

taraftar olarak bizim de böyle anlarda gamlı baykuş modunda harcadığımız enerjiyi, ona vereceğimiz desteğe kanalize etmemiz gerekmekte. adam kolay harcanır çünkü, kolay olmayan geri kazanmak.
eleştirilere attığı 3lükle cevap veren oyuncumuz. çok yerinde çok lazım olduğu anda geldi o 3lük. belki de orada kazandık şampiyonluğu, türkiye kupasında olduğu gibi.
bir kaç sözlük cıvırı olarak bir yazar arkadaşımız için evlenmeden* kaçırmayı düşündüğümüz oyuncumuz.

sen rahat ol ben planı hazırlıyorum michael scofield halt etmiş yanımda. bütün trigonometrik bilgimi kullanıp, koordinatları hesaplayıp bu işi halledeceğim kızım ben sen rahat uyu! *
  • /
  • 6