sorgun

ensest ilişkilerin aşırı derecede çok olduğu ve bu durumların aile içi mağdurlar tarafından da normal ve sakinlikle karşılandığı bilgisini aldığım yoz-god (bkz: yozlaşmış allah) (bkz: yozlaşmış din) ilinin sürgün ilçesidir. bilgiyi nerden aldığımı sorarsanız sorgun emniyetteki bir tanıdığımdan desem yalan söylemiş olmam. devamlı bu tarz vukuatlar kendisine gelirmiş ve sakin olurlarmış anlatırlarken.
babam benim karıya çakmış, kardeşim anneme zorlamış vs. tövbe estağfurullah

edit: bu arada bu olaylar aile içinden değilde, aile dışından cereyan ettiğinde mağdur erkek tarafı adamları diri diri yakıp kesiyolarmış. bunlar da adli vakaymış tanıdık öyle diyo

bunun yanı sıra bugün kış lastiği taktırdığım usta babasıyla diyaloğunu anlattı.

- lastikçi
+ben

- abi aylardır yanı başımızdaki yozgata kar yağıyo sivasa kayseriye yağıyo bi sorguna yağmıyordu.
babam da dedi ki burada çok zina oluyo o yüzden buraya yağmıyo sanırım. babamın bu dediğinde doğruluk payı var mı abi. (not: şiveleri yapamıyorum kusura bakmayın )*

+ yani yozgatta yağdığına göre orada hiç zina yapılmıyo mu? ya da afrikaya hiç yağmadığına göre orada da herkes her saniye fuhuş mu yapıyo?

- ya abi yozgat buraya göre bi nebze gelişmiş bir şehir burası hala yobaz ve cahil kalmış, görüyosun işte.

- (iç sesim) ulan bunu derken kendini cahil görmüyosan babanın dediğine doğrumudur acaba diye niye düşünüyosun. eğer kendini de bu cahillerin içerisine bilerek ve isteyerek katıyosan nasıl bir denyosun ki bir arpa boyu yol almayı aklına dahi getirmiyorsun.

bu arada babana dikkat et lastikçi evlenir mevlenirsen senin eşine göz koymasın.