sözlük yazarlarının 2014 dünya kupası'nda destekleyeceği takımlar

sözlük yazarlarının 2014 dünya kupası'nda, kupayı almasını temenni ettiği takımlardır.

(bkz: italya)
çocukluğumdan beri her turnuvada desteklediğim arjantin. gönül bağımız var sanki anasını satayım, ne bileyim, dünya kupası arjantin olmuştur benim için hep.

(bkz: kaybedenler kulübü)

fakat, bu istemsiz içgüdünün dışında, belçika'nın turnuvanın rengi olacağını düşünüyorum. çeyrek final, hatta yarı final falan görürlerse kimse şaşırmasın. çok formda ve patlamaya her an hazır genç oyunculara sahipler.
geleneksel olarak arjantin, ama bu dünya kupasında en çok sempati duyduğum uruguay ve belçika takımları. ikisinin de başarılı olmasını istiyorum.
çek cumhuriyeti milli futbol takımı olmadığından dolayı hırvatistan'ı destekleyeceğim.arjantin ise her turnuvada sempati duyduğum takım.
(bkz: arjantin)

içimizden geçen genç ve kaliteli kadrosuyla (bkz: belçika)
(vurgula: maradona) ve (vurgula: messi)'den sebep arjantin. messi'cim bu dünya kupasını kaldırırsa jöleli apaçi daha uğramaz buralara.
her dünya kupasında olduğu gibi çocukluğumdan kalma hayranlıkla gök mavililer'den yana olacak gönlüm. ama tabii ki belçika, bosna hersek, şili, uruguay da gönlümde olacak.

(bkz: italya)
almanya. zaten heriflerin yarı finali garanti. ben istatistik biliminden hiç almamam ve takip etmem ama sanırım en çok yarı finale kalan milli takım almanlardır. gene kafaya oynayacaklar ve bence kupayı kazanacaklardır.

hemde ilkokulda öğretilen teoride de temsili olarak tersine dönüp almanlar kazanınca biz de kazanmış sayılacağızdır.
birasızda desteklenebilecek olan takımdır.
belçika milli takımı.
anne tarafından ingiliz olmamdan mütevellit ingiltere.
liechtenstein.. olsa iyi olurdu. belki yarı finale çıkardı.. şampiyon olmasa da kupaları almasa da brezilya'ya koymasa da seviyoruz var mı diyeceğiniz..

sonsuza dek sevildiğini bil yeter liechtenstein.
sırayla japonya, meksika, uruguay, gana, ekvador, kolombiya, şili, kamerun, kostarika, fildişi sahili'ni desteklediğim takımlardır.
  • /
  • 2