süleyman şah türbesi

suriye'nin halep ilindedir. caber kalesiyle birliktedir. türk toprağı sayılmaktadır burası.

(bkz: öksüz başlık sevmeyen birkaç iyi adam)
halep ilinin karakozak köyündedir. şanlıurfa suruç ilçe sınırından tahmini 35-40 km. uzaklıktadır.
ülkemizin, ülke dışında tek toprağı olarak bilinir. an itibariyle el kaide bağlantılı güçler ( ki bunlar zamanında rte ile pek sıkı fıkıydı ) türk bayrağını indirmek istiyorlar ve bu sebeple çatışmalar olduğu söyleniyor.

komplo teorisi 1 : el kaide ile kucak kucağa olanlar pekala ülkemizdeki seçimleri sabote etmek için savaş durumu oluşturuyor olabilirler.

komplo teorisi 2 : esad uzun zamandır kendisiyle uğraşan rte'ye "al bak seni senin silahınla vuruyorum" diyor olabilir.

her halükarda #savaşahayır ! ama illa olacaksa da savaş ak gençler gitsin savaşa, cana geleceğine mala gelsin.
ışid tehlikesi altında bulunan türbe.

spoiler--

işıd'in türbe etrafında bin 100 militanını konuşlandırdığını ileri sürüyor. türbeye yönelik bir saldırı yapabileceği ve burada görevli 36 askerimizi rehin alabileceği iddia edilen işıd'in kendilerine yönelik olası bir operasyona karşılık, türbeye giden en kritik boğaz sayılan cadde köyü'nü elinde tuttuğu ve 420 militanını bu bölgede konuşlandırdığı öğrenildi

spoiler--

ülke dışında türkiye'nin tek toprak parçası. askerliğimi yaptığım birliğe ait olduğundan ziyaret etme imkanı buldum. fırat nehrinin kenarında kuru topraklar içerisinde yemyeşil bir görüntüsü vardır. şu sıra tehlike altında olması üzücü.
yurtdışındaki tek toprağımız. dün gece kuşatılmıştır.
spoiler--

yurt dışında bulunan tek vatan toprağımız olan süleyman şah saygı karakolu'nun değerli personeli, kahraman ve fedakâr silah arkadaşlarım,
bu bayram gününde, sizlere tevdi edilen görevi çok kritik bir dönemde layıkıyla yerine getirmektesiniz. bundan sonra da aynı esaslarla, ecdadımıza yakışır şekilde görevinizi başarıyla yerine getireceğinize, yüce milletimizi ve türk silahlı kuvvetlerini başarıyla temsil ederek, onur ve haysiyetini koruyacağınıza olan inancım tamdır.
unutmayınız ki, sizler orada yalnız değilsiniz. arkanızda yüce türk milletinin, 76 milyon yurttaşımızın olduğunu unutmayınız. gözümüz, kulağımız ve gönlümüz hep sizlerle beraberdir. sizden gelecek tek bir haberle, silahlı kuvvetlerimizin anında yanınızda olacağının güvenini içinizde hissedin.
süleyman şah saygı karakolunda, vatana adanmışlık ruhuyla kenetlenmiş olarak görev yapan türk silahlı kuvvetlerinin siz fedakâr ve kahraman mensuplarının ve aile fertlerinin bayramını en içten duygularımla kutluyor, huzur ve esenlikle nice bayramları sevdiklerinizle birlikte geçirmenizi temenni ediyorum.
hepinizin gözlerinden öpüyorum

spoiler--

bayramn mesajına konu olan türbe. akıllarına gelmiş yani
ilk önce caber kalesinde iken suriye baraj yaptığı için sular altında kalmasın diye halep'in karakozak köyüne taşındı. sonra ışid geldi "vururuz haa" dedi tırstık türbeyi yine taşıdık. rahmetlinin türbesi gezici türbe gibi oldu.
sözlükte adam fişleme meraklısı sözde türkçülere gösterdiğim hedeftir. öyle ya, delikanlılığın coğrafyası olmaz. hadi o bayrağı yerine dik önce, sonra konuşuruz.
eski yerinden, pılımızı pırtımızı toplayarak arkamıza bakmadan kaçtığımız türbe.