suni gündem

"tepedekiler" tabir edilen kişilerin işine gelmeyen konuların gündeme gelme tehlikesine karşı, basın-yayın yoluyla oluşturulan geçici ve anlamsız gündem konularına verilen ad. bunlar genelde magazin haberi olmakla birlikte, kimi zaman da çoktan boku çıkmış bir soruşturmaya, iş işten geçtikten sonra yayın yasağı getirilmesi gibi göstermelik hareketler de olabilmektedir. ancak yine de şu son günleri baz alarak konuşursak, bu konuda nihat doğan ve hilal cebeci adlı şahısların, birinciliği kimselere kaptırmaya niyeti yoktur.

(bkz: severek yiyoruz)
şu sıralar abdullah gül ve recep tayip erdoğan'ın sanık vekiller konusunda farklı iki görüş ortaya atarak, emlak vergisi, konut tapu harcı, ötv, doğalgaz, su ve yüklü elektrik zamlarını tam yarım gün de halka unutturarak oluşturulan gündemir.

barzani'ye türkiye sizinle gurur duyuyor söylemini unutmuşum editlemeden gözünüze sokayım istedim.
şu sıralar fenerbahçe ile galatasaray arasında yaşanan ırkçılık tartışması ve alkol ile ilgili yasal düzenlemeler şeklinde karşımızda olan gündem türü. bunlarla maskelenmeye çalışılan gerçek gündem ise, 11 mayıs 2013 reyhanlı patlaması. he ırkçılık he. türkiye'de bu şekilde ırkçılık yapıldığını ne zaman gördünüz, çok merak ediyorum. bizdeki ırkçılık, öyle bir şey değil. o kadar değil ki, komplo teorilerine inanasım ve şükrü saraçoğlu stadı'nda muz sallayan taraftarın, oraya kasıtlı olarak "gönderildiğine" inanasım geliyor. bir kişi de çıkıp demiyor ki, "ya siz ne saçmalıyonuz? kafayı mı yediniz?". yok, demiyor.