suriye

türkiye'nin komşu ülkelerinden biridir.
olmaz olsun böyle komşu dedirtendir.

dini vecibelerini yerine getirmek üzere hacca giden ve dönüşte karayolunu kullanan hacılarımıza saldırı düzenleyenlerdir.
öylesine acizlerdir işte.

http://www.haber7.com/haber/20111121/turk-haci-kafilesine-suriyede-saldiri.php
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/s320x320/381128_306533739371555_153667584658172_1148052_950684381_n.jpg
birdenbire insanlık dışı olayların nüksettiği, bir diktatör yönetiminde olduğu daha dün öğrenilen ve bir usa klasiği olarak demokrasinin olmadığı ve acilen demokrasi götürülmesi gereken ülkedir.
suriye esad ailesi (baas partisi) tarafından yaklışık olarak 40 yıldır halihazırda yönetiliyor, ne oldu nasıl oldu da bu demokrasi ayıbı bugünlerde ortaya çıktı?
şimdilerde güdümlü televizyonlarda bolca katliam ve ayaklanma haberleri izliyoruz oysa daha düne kadar kardeş ülkeydi.

(bkz: büyük ortadoğu projesi eşbaşkanı recep tayyip erdoğan)
(bkz: arap baharı)
son dakika haberlerinde pkk'lılara kucak açtığını öğrendiğim ülke...
şu an itibari ile gönüldaşı olduğum ülke...
an itibariyle, yaşadığı karışıklığın önüne geçilemeyen ülke. dışarıdan gelen destek; ikinci bir demoktarikleştirme sürecini hatırlatıyor. ayrıca hatayda ki bir çok firma da kapanmak üzereymiş. ticaret durma noktasında
biz suriyeye gireriz. doguda isyan başlar,nato bm mudahele eder alsana bop,1 tasla 2 kus!
devlet başkanı *olan ülke. başbakanı ayrılmıştır.bu rejime daha dayanamamıştır.
bu aralar sürekli iç savaş ile adı anılır olan ülke
arap baharının etkisinde olan bir başka orta doğu ülkesidir. amaç ise bellidir; iç karışıklığa yol açıldıktan sonra demokrasi adı altında ülke yönetimi ele geçirilecektir.
şu an kaynamakta olan büyük bir kazana benzeyen ülke. iç karışıklıkların yanında, dışarıdan gelen baskılar ve müdahaleler ile; büyük bir bataklığı andırıyor. ve ne yazık ki, uzun süredir ülke olarak içine çekilmeye çalışıyoruz
içlerinde yaşadıkları gümbürtüye hükümet olarak çanak tuttuğumuz ülke.
fırat nehrinin kenarında bulunan süleyman şah türbesinin sınırları içerisinde bulunan ülke. fakat türbede türk bayrağı dalgalanmakta ve çevrili olan alan türk toprağı olarak kabul ediliyor. bir ülke içerisinde başka bir ülkeye ait toprakların bulunması acayip bir duygudur. zira askerliğimin bir bölümünü burada yaptım sözlük.
amerika önderliğinde dünyanın büyük güçlerinin müdahale etmesi beklenen ülke. ve tabi bu silak ticaretinde piyon olarak; önde koşacak birilerine, daha küçük ülkelere ihtiyaç var.
akp hükümetinin, savaş açmak için götünü yırttığı ülke. ben böyle bir şey görmedim, resmen aranıyoruz. "ölmeyi bayılmak sanmak" dedikleri böyle bir şey herhalde. bu savaş çığırtkanı beyinsizleri, füzeyle fırlatacaksın öso'cu psikopatların arasına, ne hâli varsa görsün orada.


-- spoiler--

birgün'e konuşan konunun uzmanları mı-17 tipi bu helikopterin sadece personel taşıyabileceği ya da keşif yapabileceğini söyledi. uzmanlar helikopterin cihatçı militanların ellerini kollarını sallayarak geçtiği sınırlarında keşif yaptığını, yıllardır böyle küçük sınır ihlallerinin olduğunu ancak ilk defa böyle bir saldırı olduğunu dile getirdiler. ortak görüş ise aynıydı: akp savaş aramaya devam ediyor.

şam stratejik araştırmalar merkezi müdürü bessam abu abdullah da gazetemize “hükümet tansiyonu yükseltmeye çalışıyor” değerlendirmesinde bulunarak akp'nin hem kendi halkına hem de suriye'ye karşı agresif olduğunu söyledi. başbakan erdoğan'ın suriye politikasının yıkıldığını söyleyen abdullah “erdoğan hükümeti el kaide'yi ve diğer terör örgütlerini destekliyor. bunun bedeli de yakın bir zamanda erdoğan ve davutoğlu'nu politika sahnesinde olmamaları olacak” dedi. yaşanan hadisenin ileride bir şeyleri tetikleyeceğini sanmadığını söyleyen abdullah “savaş zaten bitti geriye tek problem olarak radikal islamcı terör örgütleri kaldı. bu problem sadece suriye'nin değil türkiye'nin de problemi. politik çözüm dışında hiçbir şey olmayacak” değerlendirmesi yaptı.

bölgeyi iyi tanıyan gazetecilerden yurt gazetesi yazarı hüsnü mahalli ise helikopterin silah taşımadığını belirterek “burada iki nokta var. birincisi: o bölge türkiye tarafından suriye'ye sürekli sızmaların olduğu bir bölge. bir hafta önce lazkiye bölgesinden bin civarında militan türkiye tarafından girmiştir. orada 12 köyü ve kasabayı işgal etmiştir. suriye ordusu bu bin civarında militanı öldürmüş ve az bir kitle yine türkiye'ye kaçmıştır. ikincisi ise o bölgede bulunan militanlar helikopteri kendilerinin düşürdüğünü söylemiştir. bunu sık sık yapıyorlar. o açıklamadan bir saat sonra arınç'ın açıklaması geldi. büyük ihtimalle helikopterin düşürüldüğü bölgede bir dümen oluyordu ve suriye ordusu bunu keşfetti. bu dümenin ortaya çıkmasını engellemek için helikopteri düşürdüler” dedi.

-- spoiler--


http://birgun.net/haber/akp-suriyede-savas-ariyor-4319.html
kendini emperyalizme satan kafa kesici sapık dincilere karşı direnmeye devam eden ülke.

son gelen bilgilere göre zafer gerçek suriye halkının olmak üzere.
insanlık adına çok acı şeyler yaşayan vatandaşlara sahip ülke.

https://pbs.twimg.com/media/bedakaiıeaabza8.jpg

hepiniz işkence görenlersiniz, hepiniz arapsınız. öyle değil mi ?
zamanlaması manidar olan görüntülerin yayınlandığı ülke. esad'ın kazandığı teröristlerin kaybettiğinin resmileşmesi üzerine böyle bir haber çıkması gerçekten manidar.

-e be köylü kızı bunların kat be katını yapan öso ve el kaide itlerinin görüntülerinin neden yayınlanmadığını sorarım ?
- ki bu işkenceleri yapanların suriye ordusu olduğunu nerden biliyorsunuz ?
- trt gibi savaş destekçisi öso sevdalısı bir yayın organının önceki dezenformasyonlarını bilen bizler ne yapmalı ?
- kaldı ki dezenformasyon olduğu ortaya çıkmaya başlayan görüntülerdir. bir resim daha önceden başka bir yer diye yayınlanmış, videoda ölenlerden biri de daha önce el kaide tarafından öldürülen birinin olduğu biliniyor.
- yukardaki entryde paylaşılan fotoğraf en az bir yıllık ve öso'nun yaptığı bir olay sonrasında bu hale gelen bir bebeğin resmi.
-sezar kod adlı kişi tam tamına 26 bin kişi işkence edildikten sonra mı vijdan azabı duydu.
-55. bin resmin neden sadece 5-6 tanesi var.
-bütün bunlar gerçek olsa bile terörist sapıklar tarafından allah-u ekber sesleri eşliğinde kafası kesilen kişilerin görüntüleri neden yayınlanmıyor ki bu görüntüler gerçek olsa bile o görüntülerin yanında okşama gibi kalır, bunları finanse edenler, silahlandıranlar ''lahey''de yargılanacak mı bunu da söylesenize.

bilmesek inanacağız başkalarını kandırın siz...

edit: genç el kaideciler rahatsız. basın eksiği allah-u akbar.
  • /
  • 2