taciz

saldırı, kaba kuvvet kullanarak gösterilen atak
genelde kadınların ve çocukların maruz kaldığı , kötü psikolojik sorunlar oluşturabilecek durum
tedirgin etme, rahatsız etme...
abazalaığın doğurduğu rahatsızlık verici durum .
bu ülkede her kadının, gece gündüz farketmeksizin uğradığı sözlü ya da fiili saldırı.

bu ülkede tacize uğramak için mini etek giymene gerek yok, türbanlı olup olmaman da sorun değil, hiçbir şey yapmana gerek yok! herhangi bir yerde taciz olayının yaşanması için iki etken var, biri kadın olman diğeri de karşındakinin aklının başka yerden çalışması! özgecan'ımızdan sonra kadına şiddet, tecavüz, taciz ön plana çıktı gibi oldu ama devamı gelmeyecek. biz kadınlar uyanamadık hala. çünkü korkuyoruz; bugün şikayetçi olduğumuz adamın yarın bizi öldürmesinden korkuyoruz. öldürüyorlar! mükemmel işleyen hukuk sistemimiz(!) buna göz yumuyor! biz kadınlar ezilmeye devam ediyoruz. bu ülkede kadın olmak, kendin olmak, birey olmak gerçekten zor!

neyse gitme vaktim geldi, karakola gidip ifade vereceğim, şikayetçi olmaya korkuyorum.
(bkz: çok güzelsin hostes merve)

hostes merve muhabbetini bilmeyenler yazıya başlamadan başlığa girip bir zahmet okusun.

bestesi çok akılda kalıcı, söylemesi çok güzel, videosu 10 numara komik. bu sebeple ara ara dilime takılır bu beste. videoyu ilk izlediğimde hostes merve'nin içinde bulunduğu durumdan biraz rahatsız olur gibi olsam da bestenin ve videonun komikliğine takılıp hiç umursamadım.

özgecan aslan cinayeti sonrası herhalde bu beste bugün ağzıma bir kere daha dolandı. daha önce hissetmediğim şekilde besteden rahatsız oldum. sonra açtım videosunu izledim, o komik bulduğum kahkahaları bu kez pis gülüşler olarak izledim. ne kadar da umursamaz, keyfim olsun tavırları içinde olarak yorumladım. düşünsenize bir uçak dolusu adam size "(vurgula: baksana biraz buraya, hem uçakta hem de yerde çok güzelsin hostes merve)" diye hep bir ağızdan bağırıyor.. kızcağız işini yapmaya çalışıyor orada ama yaratıcı beşiktaş taraftarı goy goy peşinde. rahatsız olur mu diye umursayan yok.

gerçi yaptıklarının yanlış olduğunun az da olsa bilincindeler ama kız ses çıkarmıyor ya ondan dolayı hurraa devam. videonun bir yerinde bir anda herkes duruyor susuyor, biliyorlar bok yediklerini seslerini kesiyorlar ama hemen orada da bir fırsat bulup -ki bu fırsattan kasıt uçakta sigara içen yaratıcı beşiktaş taraftarının(!) uyarılması oluyor- hemen geri cıvıtıyorlar.

bu kadını taciz etmiş olmak için illa bir yerini okşamak gerekmiyor, zaten toplu laf atma ile bir nevi saldırıda bulunuyorlar. sen kendi keyfine düşüp, alkolünü alıp kafa güzel şekilde dolaş ona buna olur olmaz laflar et falan işte bu tacizin alası oluyor, rahatsız etmek oluyor.

dediğim gibi daha önceden gülerek izlediğim bu videoyu şu anda söverek izliyorum. özgecan'ın rahmetli olması gerekiyormuş benim gibi bir öküzün bu olaya ayıkması için. bu da benim affedilmez günahım.