takımın kazanma alışkanlığı

ard arda alınan galibiyetler sonrası, takımın kendine olan güvenini artması ile ortaya çıkan alışkanlıktır. uzun süreli başarı için kazanılması şarttır. takım oyuncularının birbirlerine ve kendilerine olan inancı ile doğrudan alakalıdır
aman nazar değmesin dediğimiz durum.
takımın kötü alışkanlıklarının yanında parlayan ve yükselen iyi bir alışkanlık çeşidi.
son zamanlarda beşiktaş'ımızın edindiği alışkanlık. hiç şikayetçi değiliz.
alışkanlık gibi alışkanlık. umut veren, var olan umutları nirvanaya ulaştıran güzel takım güzel, sağlam adımları.
böyle bir şey yoktur olamaz oyun bu amk en nihayetinde kötü oynuyosan kazanamassın en fazla olacağı bir keredir o da şans faktörü sayesindedir onun dışında şikedir şaibedir. tabi medyada fb-gs ikilisinin şike örtüsü olarak çokça kullanılmaktadır. fb'yi geçtim onlar bu sene iyi olup kazanamadıkları maçlar vardı ama ulan adamlar 1 sezon boyunca kırmızı kart görmedi aleyhine penaltı verilmedi sonra ney "omo gossoroyon kozonmo oloşkonloğo vor" de bi siktirgit gaylı.
var çıktı kazanma alışkanlığı bozuldu. biraz adalet tesis olunca, bu alışkanlığa sahip takımların yamaları kabak gibi ortaya çıktı. yalnız fenerbahçe'yi nispeten tebrik ediyorum diğer şaibenin kralı gs gibi her puan kaybında herkes bize karşı gibi ağlamıyorlar. adamlar rize maçında rize'nin daha maçın başında ofsayt diye kesilen pozisyonu verilmeyen gollerine ve çalınan iki puanına rağmen utanmadan yüzsüzce doğrandıklarını iddaa etmekteler. neyse bunlar için en güzel sözü hababam'dan ahmet abimiz söylemiştir.

"heyhat utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz"
var sisteminin gelmesiyle birlikte eskiden olduğu gibi galibiyet serilerini göremeyeceğimiz alışkanlık.
futboldaki en onemli itikleyici kuvvetlerden biridir bu. bir macı kaybetceginiz varsa da size o macı kazandırabilir. bu, sıradan bir totemin otesinde futbolcuların piskolojisi ve takım sosyolojisyle alakalı bir durum. yenilmezligin getirdigi oz guven, dogal olarak takıma pozitif yansıyor.