taksici

taksi şöförüdür.
aslında ön koltuğunuzda bir hayat oturmakta ve sizi istediğiniz yere o götürmektedir.
bu akşam o hayatlardan biri hiç ummazdım ki bana yardımcı oldu. ağladığımı gören * taksici, benimle biraz konuşmak istedi, baktı ki olacak gibi değil kendisinden öreneklemeler yaptı.
söze şöyle başladı; " bak ben evliyim, iki de kızım var ama bu gün sevgilimleydim, onu çok seviyorum, kopamıyorum. kredi kartı borcu varmış, evlenicekmiş. tüm masraflarını karşıladım. adam bundan 2 milyar istemiş. zor durumda kalmış ben yardımcı oldum. ama sor karım mı o mu diye gene de karım derim.."
şaşkınlıkla konuya kulak kesildim. uzun uzun sohbet ettik. kapıın önüne geldiğimizde benden ısrarla para almadı. ağlamam kesilmişti.
bambaşka ve bambaşka zorluklu bir hayat karşısında kendi derdimi unutmuştum ve anladım ki. taksici. sadece bir taksici değildir.
bir dönem gasp terörünü mağduru olan şimdilerde ise bir çok insanı bir şekilde mağdur ettikleri haberlerle gündem olan kişiler. sürekli a haber dinliyorlar yoksa a haber dinleyenler mi bana denk geliyor diye düşündüren meslek sahipleri.

alıntı--

istanbul'da geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen "jewelry show kuyumculuk fuarı"nda çok sayıda yabancı katılımcının taksicilerle ilgili "fahiş fiyat" ve "sahte para" şikayetinde bulunduğu belirtildi.

alıntı--

kazıklayacak turist kalmayınca kabaran sarı öfke...işler kesat gidince sarca arı gibi yoldan karşıya geçmek için bekleyen vatandaşa pike yapan ...bu aralar bir çoğunun yevmiyeyi bile zor çıkartıklarını duyduğum meslek...