tanımadığı numaraya cevap vermeyen insan

tanımadığı numaradan gelen çağrıyı görünce kimsiniz diye mesaj atan insandan biraz daha iyi insandır. ulan mesaj atacağına arasana, mesaj atmakta ki amaç kız ise yazışmak olsa gerek...
tanışma isteği duymayan insandır. hayır bi tanışalım,konuşalım,beyenmessen oke ...*
tanıdığım biri olsa zaten numarayı kaydederdim demek ki diil o yüzden açmıyorum
hoşlanmadığım insan tipi. acil birşey olmuştur başka bi numaradan arıyorumdur ertesi gün sorarım neden açmadın diye (i: ya ben bilmediğim numarayı açmıyorum ) aç bi bak tanımıyosan kapat kardeşim.
bir lojistik şirketinde çalışmakta iseniz ve kişisel telefon numaranınız bir çoklarının elinde dolaşmakta ise yapılacak tek şeydir...
dünya'sı pek geniş değildir.
telefonu çalınmış tüm numaralarını kaybetmiş insanların olamayacağı insan modeli.
tanıdığı insanlar listesinde olduğundan gerisini pek umursamayan ya da uğraşmak istemeyen insandır.eğer ki ısrarla aranırsa önemlidir diye düşünüp cevap verir sonunda.
adamın mesleği satınalma ise haklıdır, elleşmeyin... kesin firmanın biri kafa ütüleyecektir. bundan emindir de açmıyordur...
aç arkadaşım bi diyeceğim olacak demek istediğimdir.

*
bu nasıl bir meraksızlıktır.
kendi kendine yeten insandır. hatta büyük ihtimal yüklü borç sahibidir, tanımadığı kimseden görecek bir hayrı kalmamıştır. arayana alacaklı gözüyle bakar.
çalışmakta olan, aramanın da farklı bir şirketten iş teklifi amacıyla geldiğini düşünen insandır.
anlam veremediğim insandır.

beni tanıyan bana mesaj atsın diye üste çıkmaya çalışıyor bir de. ya vakit yoksa? ölüyorsam? açsana ulan öyle şey mi olur??

pis seni.
her arayanın; 1500 yıl önce yayından kaldırdığı ilan için hâlâ arayan bir emlakçı çıkmasından bunalmış insan olma ihtimali vardır. küfür etmemek için açmıyordur. olur öyle şeyler.
telefon sapıklarından çok çekmiş olabilir.

(bkz: ne çektin be gülistan)
(bkz: forzaquila)
tanımadığı numara derken, gizli numaradan bahsediyorum. hayır, benim telefonda 'bilinmeyen' yazıyor bir de ekranda, ne kadar acı çalarsa çalsın açmıyorum. bilinmeyen ne lan?
sinir olduğum insan.
sanki telefondan böbreğini çalacaklar.
  • /
  • 2