tek başına yaşayabilmek

yetişkin olabilemenin bariz havası.
belli bir süre sonra sıkılmaktan zevk almaya başlarsınız...bunu sanatsal film izleme hobisi takip eder.bir süre sonra hala yalnızsanız ıssız adama dönüşebilirsiniz.daha ilerisi cinsel hayatı olmayan ıssız adamdır ki...gerisini yazmaya "elim" gitmiyor.
şu an için sahip olmak istediğim yegane olay.
imkansız değil ancak zor olan meseledir. kimse sizi mecbur bırakmadıkça tavsiye etmediğimdir ayrıca.

haftanın 6 günü sabah 9:00 akşam 19:00 çalışıyorsanız bir de istanbul’da oturuyorsanız daha zordur. hafta içi 20:30 da evde olursunuz bir şeyler hazırlar yersiniz saat 21:30 1-2 saat oturmaya çalışır sonra uyursunuz 23:00 – 23:30 falan. sabah kalk tekrar işe git bu kısır döngünün içine gir.

sonra cumartesi akşamı bütün arkadaşların gezerken sen evine gidip kafa dinlemek istersin. zaten çalışmadığın bir pazar günün vardır. artık yatar uyur musun? gezer tozar mısın? evini mi temizlersin? alışveriş mi yaparsın? o da sana kalmış. ama bunların sadece bir tanesini yapabilirsin emin ol. diğerlerini yapana kadar bir bakmışsındır ki akşam olmuş hava kararmış yarın tekrar işe gideceğin aklına düşmüş moraller bozulmuş vs.

bu şekilde yaşamak seni sosyal ortamlarından da koparır. arkadaşlarına pazar günü temizlik yapmam lazım der durursun. arkadaşların eğer hayatlarının herhangi bir döneminde yalnız yaşamış ise seni anlar hak verir. bir tek pazar günün var doğru kolay gelsin der ancak yalnız yaşamamış her daim ailesiyle olmuş arkadaşların için bu konu şöyle görülür: her hafta aynı bahane. “ temizlik yapacağım.” yemezler. isterseniz yiyin isterseniz sarıp evinize götürün ama durum bu, bundan ibaret ve sırf bu yüzden cumartesi akşamları buluşamadığınız için sizi bizden ayrılmış, soğumuş vs. ilan ediyorlarsa bırakın etsinler. bir gün onların da geçindirmek zorunda olacakları evi olacak ve durumunuzu anlayacaklar. umarım o gün sizin için iş işten geçmemiş olur.