thomas myhre

2001-2002 sezonunda file bekçiliğimizi yapan, 16 ekim 1973 doğumlu norveçli kaleci. pek severdik* kendisini, yanlış hatırlamıyorsam bizimle olduğu dönemde gencecik kardeşini kaybetmişti *. hatalı goller yese de gönüllerde yer etmiştir*..
efenim (vurgula: goodison park ) semalarında kaleden kaleye şahin uçuran bu sarışın civan mert, çok geçmeden (vurgula: herr) (vurgula: daum)'un dikkatini celbetmiş; " peter kjaer çok iyi ama mazallah ya kendisine birşey olursa alternatifimiz en az onun kadar kaliteli olmalı" şeklindeki raporunu yönetime sunması ile beşiktaş formasını giymeye başlamıştır. bilhassa fenerbahçe maçlarında göstermiş olduğu parmak ısırtan performansla yeniden premier ligin yolunu tutmuş, (vurgula: sunderland), kalesini kendisine tahsis etmiştir. (vurgula: herr daum ) bunun üzerine "daha uzununu ve daha sarışınını isterim banane banane banane" diyerek omuzlarını silkip ağlamaya başlayınca isveç yöresinden mattias asper isimli yiğit uçağa bindirilip alelacele istanbul'a getirilmiştir.

iki yıl kadar önce norveç ligi takımlarından (vurgula: kongsvinger )'de bizlere "ceeee" yapan bay myhre , muhtemelen aktif futbol yaşamını bu takımda noktalamıştır.

kendisine kartalsozluk ahalisi olarak kokulu öpücüklerimizi gönderiyoruz.
türk futboluna katkısı muazzamdır. şöyle ki; 2008 avrupa şampiyonası öncesi kritik norveç maçı oynanacaktır. maç seyircisizdir ve grupta direkt rakibimiz norveç son dakikalara 2-1 önde girmiştir.
sol çaprazdan, yaklaşık 25 metreden frikik kullanılır. topun başında hamit vardır, şutu çeker ama istediği gibi gitmez top. tam mhye topu alacakken ahhhand yumurtlar ve bize avrupa şampiyonası yolunu açar.
sonrasında avrupa 3. lüğü gelir. bu yumurtlaması asla unutulmaz.
kaleci pozisyonunda yüzü gülemeyen bir takım olarak, beşiktaşımda oynamasına çok şaşırmadığım oyuncu. gerçek anlamda bir kurtarışını veya bizim tabirle, uçuşunu hatırlamamaktayım. daha çok emekli olmuş, halı sahada vakit geçirir hali vardı abinin
arıza tanımlaması yapılabilecek bir kaleci.

maç içinde çoğu zaman etrafına bas bas bağırırken görülebilir.
beşiktaşım için hayal kırıklığı olan bir kalecidir. dönemi hatırlayanlar bilir; önce 36'lık kjaer gelmiş, kısa süre sonra gönderilmiş sonra bu arkadaş çıkagelmiş akabinde de (özellikle türk futbolu için aşırı lüks olan 2.kalecinin de yabancı olması) asper transfer edilmiştir. bütün bunlar olurken de bir şey gözden kaçırılmış ve fevzi tuncay kaybedilmiştir.