tolga ciğerci

"önder özen bi kıyak yapıp alsa da oğuzhan özyakup ile beraber yerli kalitesinde rakiplerin bi kaç tık önüne geçsek" dediğim gurbetçi orta saha.
hertha berlin'de kiralık olarak forma giyecek olan 21 yaşındaki orta saha oyuncusu.
türkiye milli futbol takımında oynamak istediğini bildiren genç yetenek. alman milli takımı da peşindeydi.
kendisi 1992 doğumludur. bir gün beşiktaşıma gelmesini çok isterim.
ofansif yetenekleri veli kadar olan orta saha oyuncusu.

yaşı genç ve geleceği parlak olarak görülüyor.
beşiktaş'a gelmesini çok istediğim orta saha oyuncusu.
özellikle duran topları kullanma konusunda gayet başarılı olan, defansif ve ofansif anlamda beşiktaş'ın aradığı özellikleri barındıran, fakat yanlış hatırlamıyorsam en son uzun süreli bir sakatlık geçiren ve hala sakatlıkla boğuşan ve bu anlamda da tam bir beşiktaşlı olan orta saha oyuncusu.
önce 6 ay, sonra 4 aylık uzun sakatlık dönemleri sonrası toparlamaya çalışan orta saha oyuncusu.
kulübü tarafından beşiktaş'ın transfer teklfinde bulunduğu açıklanan orta saha. ama red edilmiş.
fm de ortalama bir oyuncu görüntüsündeydi ama gerçekte hiç izlemedim. iyiyse gelsin gurbetçiler artsın. (bkz: alman disiplini)
galatasaray'ın 3 milyon euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı futbolcu. senelik 2 milyon euro'da kendisine ücret ödenecekmiş.
galatasaray'ın para saçtığı bir diğer oyuncu.tarık çamdal etkisi yaratması muhtemeldir.
spoiler--

tolga ciğerci standart bir orta saha oyuncusu, orta saha havuzuna katkısı olur. direkt oynar mı, bilemiyorum. sakatlıktan nasıl çıktı falan. benim düşüncem, standart bir orta saha oyuncusu. tolga ciğerci'nin skora katkısı falan da düşük. 2 milyon euro maaş çok yüksek, böyle maaşlar yok. demek ki alınamıyor türk statüsündeki bir oyuncu.

spoiler--

*

500 bin euro yıllık ücreti galatasaray'a gelince 2 milyon euro olan futbolcu.
galatasarayın yerli oyuncu sınırı için aldığını düşündüğüm oyuncu. olcan ve umutun da gidişiyle gs-nin yerlisi azalmıştı. tff kuralları gereği bir türke daha ihtiyaçları vardı. tolga da hiç alman milli takımı için oynamamış oyuncu. muhtemeln terim bir kez milli takıma çağırır ve hall olur böylece gs-nin bu sorunu.
(bkz: yerli donk)

götü ağır ve beli dönmüyor. hep böyleyse devasa bir kazık bu adam. 3 milyon euro bonservis ve yıllık 2 milyon euro ücreti var.
gs'ye transfer olmasaydı milli takıma çağrılır mıydı diye düşündüğüm futbolcu.
oğuzhan özyakup yerine milli takıma çağrılan futbolcu.
(bkz: 24 eylül 2016 beşiktaş galatasaray maçı) sonrası kendisine mikrofon uzatan beyaz tv spikerinin "ahmet çakar ve sinan engin türkiye'ye hoş geldin diyor" sözüne ''onlar kim, tanımıyorum.'' şeklinde cevap veren futbolcu.

  • /
  • 2