tolga zengin

  • /
  • 40
trabzonspor forması giyen 1983 doğumlu kaleci. yaptığı hareketle gönlümü fethedendir helal olsundur.


http://www.htspor.com/trabzonspor/haber/660936-ekmek-dersi
hem maçtaki kurtarışlarıyla , hemde örnek hareketleriyle bir takdiri hakedendir.
a.bilbao maçında yapmış olduğu insani davranışlarla dikkatleri üzerine çeken ve herkesin takdirini toplayan kaleci.

(bkz: ayakta alkışlamak )
yedek kalmayı sorun etmeden sabırla beklemiş ve onur'un sakatlığında kaleyi devralıp mükemmel bir performans sergilemiş ve halen trabzonspor'un kalesini koruyan insaniyetini hırsının önüne geçirebilmiş örnek oyuncu.
bilbao maçındaki hareketiyle takdirimi kazanmıştır,helal olsundur.
yaptığı hareketle hem o ekmeği atan şerefsize hem de izleyen herkese ders vermiş, güzel yürekli kaleci.

(bkz: helal olsun)
fanatik bir beşiktaşlı olarak kendisini taktir ediyorum.türk takımlarına karşı yıllardır haksızlık yapılıyor avrupa'da.10 kişi oynayan takımı ayakta tuttu.kısaca (bkz: helal olsun)
inter maçında kalede uzamıştır hamsi tutan troller gibi takdir ettim
inter maçının tartışmasız kahramanıdır.
bu günkü maçta * trabzonspor'u neredeyse tek başına galibiyete taşıyan kalesinde devleşen über yetenek. takdir edilesi bir maç çıkardı helal olsun.
milli takıma göz kırpmış kaleci.
14 eylül 2011 inter milan trabzonspor maçı'nda gösterdiği performans ile beğeni toplayan kaleci. fakat kalecilikte esas olan devamlılıktır. biz bşr maçla göklere çıkarmayı ya da yerden yere vurmayı ülke olarak pek severiz. bu performansı ile devam ederse önemli işler yapacağı kesin.
dün gece inter maçındaki performansı ile göz dolduran ve trabzonsporda kaptanlığa layık olduğuna inandığım, kalecilikte istikrarsız ama insanlıkta istikrarlı bulduğum kaleci.
bir şenol güneş öğrencisi. hiç şaşırtmadı beni bu performansı
bilbao maçında bilbaolu taraftarların sahaya ekmek atması ve tolganın o ekmeği öpüp başına koyması daha sonrada kale direğinin kenarına bırakması onun nedenli saygın bir kaleci olduğunun göstergesidir.inter maçınında şüpesiz en iyi oyuncusu tolga zengindir.
real madrid'in ön teklifte bulunduğu kaleci.
yılladır ts forması giymesine rağmen son birkaç yıl içinde atılım yapmış olan milli kaleci.
kesinlikle seneye beşiktaşımızda görmek istediğim kaleci. trabzonspor belliki tercihini onur kıvarak için kullanacak. yeni gelen hocası da kalesini onura teslim ediyor.
gerçekten hem onur hem de tolga ligimizin en iyi kalaecilerinden ama bir takım iksine dar gelir.
bu durumda kaleci problemi olan beşiktaş için tolga biçilmiş kaftan olur. galatasarayda muslera ve fenerbahçede volkan olduğu için zaten tolgaya talip olmayacaklardır.
kendisi bir kaleci için en verimli yaş olan 30 yaşında, ve 7-8 sene rahatlıkla oynayabilir. ayrıca benim ölçülerimde çok üst düzey bir kaleci ve çok tecrübeli.
umarım sinan bolat gibi ne olduğunu bilmediğimiz bir kaleci ile tekrardan maceraya girilmez.
tolga beşiktaş için en doğru tercih olacaktır.
cenk gönen'den daha yetenekli olmayan formda kaleci.

kariyeri açısından önemli bir "iki senelik dilim" geçiriyor. bu iki senenin öncesinde yalnızca boylu olduğu için kaleye geçirilmiş gibi bir izlenim veriyordu izleyene. hele cenk yaşındayken şans bulduğu maçlarda oğuz dağlaroğlu eşiğini bile geçemeyip yedek kulübesine mahkum kalmıştı. sırf bu yönüyle bile cenk'in bu takımda her zaman olması gerektiğine ilişkin önemli bir göstergedir.
  • /
  • 40