tolga zengin

  • /
  • 40
13 eylül 2016 benfica beşiktaş maçında yaptigi mac getiren dort dortluk kurtarisi ile bile fikirlerimi degistiremeyen kalecidir.

ilk gol, marcelo guedes, dusko tosic ve tolga isbirligi ile gelmis bir goldur hakikaten. yani tek suclu tolga olmamakla beraber goldeki hatasini da gormezden gelmek mumkun degil. tolga'nin duzgun idman yapmadigini o golde rahatlikla gorebilirsiniz. tam bir tembel kaleci golu yedi.

ya takinti falan degil, bu kadronun daha iyi bir kaleciyi hak ettigini dusunuyorum; hepsi bu.
şenol hocayla birlikte gitmesi söylenen kalecimiz. şenol hoca gidecekmiş beyimiz kaleci tercihini beğenmiyor diye, geçen sezon takımı şampiyon yapan, bu sezona taş gibi başlatan şenol hoca, beyimiz onun kaleci tercihini beğenmiyor diye karadenize dönecekmiş.sebaya küfreden zihniyetin ta kendisi. bi bitsenizde takım kurtulsa aq.
unutma, unutturma...

https://twitter.com/baskabuyukyok/status/769973147487576066
yarınki maçta* inşallah yedek kaleci.
24 eylül 2016 beşiktaş galatasaray maçında kucuk bir isi cikmasini diledigim futbolcu. sonra ozetleri izler, bisey olmaz.*
28 eylül 2016 beşiktaş dinamo kiev maçında fabricio agosto ramirez'in yediği gol aklıma gelince ''bu adam 11 başlarsa ağzımı açmayacağım bir daha.'' diyorum. iyi kaleci değil ama fabri gibi de pozisyon bilgisi düşük değil.
eldeki kaleciler içinde kaleyi geçmesi gereken tek kaleci.
bugün doğum günü olan kalecimiz.
takımda kutuplaşma, gruplaşma yarattığı, abicilik oynadığı söylenen kaleci. lakin vincent aboubakar tersini söylüyor. ayrıca 19 ekim 2016 napoli beşiktaş maçında da fabricio agosto ramirez'in kurtardığı penaltı sonrası havalara uçmuş, arkadaşını tebrik etmiştir.

tolga zengin bana adaptasyon sürecinde çok yardımcı oluyor. gol sevincimde bu güzel anı onunla paylaşmak istedim: https://twitter.com/kartalsozluk/status/790292627837059072
tecrübeli bir yedektir artık.
2016-2017 turgay şeren sezonu sonunda beşiktaş'tan ayrılacağı söylenen kaleci. isabet olur. bu noktadan sonra taraftarla arası düzelmez. hem ona hem bize zarar. gitmesi iki tarafa da hayırlı olur.
6 aralık 2017 rb leipzig beşiktaş maçında yaptığı 10 kurtarışla şampiyonlar liginde bir maçta en çok kurtarış yapan kaleci olan kaptanımız, buffon yükletmiş maçtan önce.*
beşiktaş taraftarı tarafından zamanında abartılı bir şekilde ve haksız olarak linç edilmiş büyük kaptan. oynamasa da takıma büyük katkı sağlıyor. gelen her yabancının paylaşımlarına, gs maçında gol atan negredo'nun koştuğu kişiye bakın , neyin ne olduğunu anlarsınız.
6 aralık 2017 rb leipzig beşiktaş maçından önce ısınırken bir an boşluğuna geilyor ve çekilen şut yüzünde patlıyor. bakın söylüyorum işin büyüsü o yüzüne şıpadanak gelen topun büyüsüdür.
rb leipzig maçında yaptığı kurtarışlara ilgili "vatanı kurtarmadım, sadece işimi yapmaya çalıştım. bir sürü para alıyorum, oynamıyorum diye yatacak değilim." diyerek yine yeniden gönlümü fethetmiştir.

beşiktaşlı duruşu
  • /
  • 40