tosun paşa

bıkmadan usanmadan izlediğimiz yapımlardan biriyken trt tarafından sansüre uğratılıp 55 dakikaya düşürülmüş filmdir...hamam sahnelerini kesmiş trt...hani şu iki ailenin sazlı sözlü atıştığı...acaba bursaspor un maçını yayınlamayıp bülent arınç tan zılgıt yedikleri için bir affettirme girişimi olabilir mi diye düşünmüyor değilim...bacak falan görünüyor ya bülent bey in aklına neler gelebileceğini az çok biliyoruz yaptığı çıkışlardan...


http://gundem.milliyet.com.tr/trt-den-tosun-pasa-ya-altin-makas/gundem/gundemdetay/10.08.2011/1424906/default.htm
kemal sunalın oynadığı hiç sıkılmadan izlediğim türk filmi
her daim gülünecek bir şeyler bulunabilen iyi oyuncular filmidir. teknolojinin yetersizliği ile katlettiği bir film bile olsa hâlâ hiç sıkılmadan izlenir. türk sinemasının her şeyi ajite eden, arabesk filmlerinden dolayısı ile zamanından on gömlek üstün de bir filmdir.

-- spoiler--

leyla sev beni sokma müşküle,
seninle kaşık atalım iki tabak keşküle.

-- spoiler--

çocukluğumun en güzel anılarından birisinin nesnesi olan film.

yaramaz bir çocuktum, özellikle birlikte şımaracak birini buldum mu zapt edilmemiz çok güç olurdu. hayatımızın her anında benden daha sakin, daha uslu biri olan benden 7 ay büyük kuzenimle yan yana gelince de işlerin bokunu çıkartırdık. ananemlerde toplanırdık ve biz ortalığı birbirine katardık. bu gibi anlarda bizi bir şekilde zapt edebildiklerini çözen teyzem ne zaman bir araya gelsek aynı yöntemi izliyordu. evlerindeki video oynatıcıya tosun paşa vhs'sini koyardı, biz de filmin müziğini duyar duymaz tv karşısına koşardık. film bitene kadar da armut armut gülüp yerimizden kımıldamazdık bile.

şimdilerde ne zaman denk gelsem bu filme, ilk günkü heyecanımla izler yine armut armut gülerim artık tüm repliklerini ezbere bilsem bile. gerçi televizyonda gösterebilmek için sansürledikleri için aynı zevk olmuyor ama olsun.
statta cenk tosun’un golleri sonrası dinlediğimiz film müziği. artık farklı yerde duyduğum an bile üzüleceğim.