tribüncülük erkek işidir

kimsenin sevdasını ölçme cürretini gösteremem ama kanımca doğru olan önermedir. zira tribün zorluk demek, yol demek, fazlasıyla zaman demek. emek harcamak, gerekirse sevdiklerine bile ters gitmek demektir. sokakta yatmak veya kavga etmek ihtimal dahilindedir. bütün bu etkenlerden dolayı tribüncülük erkek işidir.
ben çok gördüm erkek'ten daha erkek dişi kartal. tribüncülük erkek işidir diye bir şey yok bence. tribün ruhunu taşıyan cinsiyet ayırt etmeden tribüncülük mevzusunun içindedir.

(bkz:dişi kartallar)
yanlış bir önermedir.

kendim için demiyorum ama çok sağlam beşiktaşlı bayanlar tanımıyor da değilim. mesela benim ilk sokak kavgam beşiktaş için olmuştur, babama karşı ilk gelişim ve hadi canım sen de diyerek kapıyı çekip çıkma sebebim de beşiktaştır. anneme söylediğim ilk yalanımın sebebi de yine her bir yanıyla beşiktaş kokar.
o yüzden tribüncülük cinsiyet değil yürek işdir.
tribüne gidip desteğini esirgememek hatta çok fazla desteklemek üzülmek kahrolmakla aynı anlamı taşımayan tribüncülük kelimesinin hakkının bugüne kadar erkekler tarafından verildiği ve bundan sonrada erkekler tarafından verileceği acı olsada gerçektir.

örnek: tasvip etmesemde bu sezon inönüde oynanan yemyeşil oğlanlar ile olan maç öncesi.

not: bu satırların yazarı hiç bir zaman tribüncü olmamıştır. çok sevip çok desteklemiştir tribündeki diğer erkek ve kadınlar gibi.
bu akşam itibariyle ilk defa değerlendirilme olanağı bulacağımız önerme.
dün itibariyle doğrulanan söz. vuvuzelayı aramış kulaklar stadta