tsubasa

bu arkadaş için farklı takım taraftarı bir arkadaşımızın yaptığı hoş bir dörtlük de mevcuttur, sözleri ise aşağıdaki gibi:

bir saatte geliyorsun orta sahaya
büyük orospu çocuğusun tsubasa
bir gol atacan diye bekledik tam 2 hafta
ananın .mına girsin kocaman saha
bir sahayı 3 bölümde koşan japon çizgi film karakteri. koş koş bitmezdi anasını satayım, yine de izlerdik ama takachi kardeşleri.
sonradan büyüyünce küçüklüğünde tsubasa, transformers izlemeyen kız tiki olurvari açıklamalarda bulundular. yadırgamadım. doğru geldi...
çekik gözleriyle beynimi s.ken çizgi film şeysi.
doksanlı yıllarımı piç eden, topa vurdu mu kıvılcım çıkartan eleman.
küçükken ıkı kale arası mesafenın kılometrelerce olduğunu sandıran çizgi karakter.
asla bir ibrahim üzülmez olamayacak olan japon animasyon karakteri
bir gol atması için 4 bölüm harcayan fantastik topçu
çocuklugumun katili sabahın 7:00 sinde hazır bekledıgım çizgi film
dünyanın yuvarlak olduğunu öğrendiğimiz, bombeli şutunu atabilmek için haftalarca uğraştığımız, ilkokuldan sonra koşa koşa eve gittiğimiz nadide çizgi film.
şimdi efendim kızmayın çocuğa sahayı 5 bölümde geçiyor diye, zira ilkokul çocuğu o. onun bir adımı standartlara uygun bir futbolcunun bilmem kaç adımı. çok deli top koştururdu valla. havada uzun duruşları, dururken ki düşünceleri bize çok şey öğretti. çocukluğunda tsubasa izlemeyen biri futbolu sevmez kanımca. futbol sevmeyi bize aşılayan başka bir çizgi film var mı? he var mı? * yayınlasa yine izlerim dediğim çizgi filmlerdendir tsubasa. iyi futbolcu ama en nihayetinde bir alex değil.
küçükken evlenmek istediğim büyük futbolcudur. şimdi büyüdüm artık cristiano ronaldo var.*
ateri oyunu da vardı. ne oynardım. şimdi de olsa kapışırız valla. fakat oyunun soundtrack'i berbattı. beyin kemiren cinsten. orada da kartal vuruşunu kendiliğinden yapardı yavrum gülüm tsubasam. (bkz: o bakışlar)
kendisinden daha yakışıklı olmasına rağmen kariyeri ile misakiyi gerisinde bırakan çizgi futbolcu.
ronaldo ve messi misali. biri daha yakışıklı ama diğerini izlemek daha keyifli.!

ne isterdim be beşiktaş' ta olmanı...
micro genius atarilerin varolduğu dönemde ''şiki şiki baba kasedi varmı''misali, atari kasedini aramak için ankarayı talan ettiğim oyun ve çizgi film karakteridir...
yaşım itibariyle son zamanlarına denk gelip bildiğin aşık olduğum çizgi film karakteri.her serisini (bir tanesi sadece japonya'da yayınlanmasına karşın) eksiksiz izlemişliğim vardır.olay örgüsünü zaten geçtim,konuşmaların %85'ine yakını biliyorum.

mahallemizde bir arkadaşta toplanıp tsubasa'da takım atlamaya çalışırdık ataride,o ev kabul günü yaşardı.her takım geçtikten sonra da şifreleri tutmak benim görevimdi.şifrelerin de japonca olması sebebiyle küçüklüğün etkisiyle türkçe'yle japoncayı benzetmeye çalışır,çoğu zaman kendimi japonca konuşuyor zannederdim.hâlâ aldığım her formanın arkasında 10 numara tsubasa yazdırmama,animeye başlamama ve topla arkadaş olursam herkesi yenebileceğime inandıran şeydi o,gözlerim yaşlı..
şutuyla havada futbol topunu amerikan futbol topuna döndüren şahsiyet
heyecanli japonlarin futbol literaturune olum volesi, kartal vurusu, ejder tokmagi gibi abuk terimler kattiklari cizgifilmin bas kahramani.
şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan isimlerden biri.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/263475_251062934909197_218174761531348_1210826_6091969_n.jpg
ah ah özlediğimiz günlerdir. ufaklıkken evde bulunduğum nadir anlardan biriydi tsubasa saatleri. şimdi düşününce alevli vuruşlarıyla ne kadar saçma gelse de ufaklık zamanlarıma damgasını vurmuştur. saygıyla anarım..
  • /
  • 2