türk futbolseverlerdeki zenci hayranlığı

dün akşamki akhisar belediyespor - galatasaray maçında 1 gol attı diye yine basınımız ve (vurgula: zencisever) futbol taraftarlarımız tarafından predator muamelesi gören didier drogba hadisesiyle kendini hatırlatan freudyen olgu.

ey sen kıçını yırtan insan, gekas geçen hafta 2 tane attığında neredeydin? o zaman neden kıçını böğürtene kadar geeiikasss diye yırtmadın? yaş desen drogbayla aynı, üstelik galatasaray gibi pısırık anadolu futbolcularının karşısında titrediği bir takımda değil, kimsenin adamdan saymadığı akhisar belediye'de oynayıp attı.

ama tabi gekas'ın kariyeri drogba kadar değil. ve bu tabii ki demektir ki, 2 maç atsa da 3 maç atsa da 12 maç gol atamayacak. hayatta atamaz yani. ama drogba 12 maçta da gol atar. niye mi? tabiki kariyeri daha iyi de ondan. sonra drogba daha fizikli ve çok çok daha önemlisi adam zenci beeeyyylleeeerrrr.

bundan sonra kimse kusra bakmasın ağzımı bozucam o yüzden +18. isteyen bu kısmı atlayabilir.

-- +18 entry--

zamanında hangi atamızı hangi zenci (vurgula: artık nasıl) siktiyse, ölümüne bir zenci müptelalığı deli bir zenci hayranlığı kol boyu amına koyim. şimdi mına kodumun taraftarı kendini sorgula, zenci herhangi bir forvetin herhangi bir golüne bile, beyaz bir futbolcunun 90+'da attığa galibiyet golüne sevindiğinden 3 kat daha fazla seviniyorsun. yalan diyorsan yalancının anasını ziksinler! git kendi iç dünyanla hesaplaş, kendini sorgula sora gel. zenci biri gol atınca gözlerinizin içi parlıyor mına godumun bilmem kaç kuşak önceki nenesi zenci yarağı yemişleri sizi.

-- +18 entry--

futbol zencilerin kas yarışı da sik yarışı da değil. afrika kökenli bir spor da değil. (vurgula: ve burası çok çok önemli:) sizin gibi gerizekalıların köküne kadar iman ettiği gibi zencileri daha iyi oynadığı bir spor hiç değil. sen 20 tane kaliteli zenci futbolcu sayarsan ben sana 200 tane kazma zenci sayarım. zaten eğer senin inandığın gibi futbol zencilerin çok üstün olduğu bir spor olsaydı 1 tane afrika ülkesi takımı 83 yıllık dünya kupaları tarihinde bırak kupayı, kayda değer bir final hatırası falan bırakırdı.

neyse, drogba olayına dönelim. kendisi büyük futbolcu, mükemmel forvet. laf yok.

ama zenci olduğu için değil, drogba olduğu için mükemmel forvet. yine iddia ediyorum, drogba zenci olmasaydı ve aynı isim aynı kariyerle buraya gelip dünkü golün aynısını atsaydı, şu koparılan fırtınanın ancak yarısı kopartılırdı.

drogba'nın dün attığı gol her futbolcunun atabileceği bir gol değil. kabul.

ve lâkin o herife o topu vurduran o 2 akhisarlı stoperin de ta aq. herife yok yere destan yazdırdınız.

o kafayı o şekil ibrahim toraman vurmuş olsaydı şu anda ikisi de erken emekliliğe ayrılmış, çocuklarıyla lunaparkta zaman geçiriyorlardı.

ama drogba'ya vurunca bahane hazır nasıl olsa: fizikli.... fizikli aq. evet çünkü futbol oynarken güreşiyoruz ya amk.

elbette futbolda fizik çok çok önemli ama 2 kişi olmak gibi bir avantajın varsa bir defans futbolcusu olarak ortalama bir pozisyon bile alsan hulk gelse gol atamaz. futbol kurallar oyunudur ve kurallar fizikli olanın değil, oynayanın yanındadır.

rıdvan da demiş ki bu lige fazla! ööhhhh amk! öhhh yani... drogba bu lige fazlaysa gekas'ı direkt real madrid alsın.

daha da çok şey yazardım ama sıkıldım..

memleket olarak zencinize kavuştunuz aq. hiç dolaylamaya, metaforlara başvurup yolu uzatmayın, gidin direkt siktirin kendinizi de siz de rahatlayın biz de..

not: zenci demek ırkçılıktır. yanlış ve aşağılayıcı bir tabirdir. yerine siyahi kelimesinin kullanılması gerekmektedir. ama ben bu entryde cinsel aşağılama duygusuna vurgu yapmak amacıyla kasıtlı olarak zenci kelimesini kullandım. entrynin hitap ettiği kesimin daha çok hoşuna gidiyordur eminim ki.
genelde gelen siyahilerin teknik ve hızlı olmasından kaynaklanan hayranlıktır.
herzaman siyahi forvet yanlısıyım.yırtıcı ve güçlü fiziklerinden dolayı.