türkiye basketbol federasyonu

tff nin basketbol versiyonu olup, turgay demirel saltanatında çalışmaktadır. fenerbahçe ye yakından ilgisi olduğu bilinmekle beraber; tanjevic gibi bir jokeri her an hazır tutmasıyla tanınır. son olarak ilkan karaman konusunda da fenerbahçe lehine verdikleri karar; tartışılmaktadır.
---------------alıntı---------------
ilkan karaman hakkında federasyonumuza ibraz edilen evraklar ve sporcunun durumu mevzuat çerçevesinde değerlendirilmiş olup, ilgili birimlerce incelenmesi sonrası; sporcunun fenerbahçe spor kulübü ile imzalamış olduğu tbf tek tip sözleşmesi'nin tesciline karar verilmiştir."
---------------alıntı---------------
milli takım kampında oyuncular emir preldzic ve ilkan karaman 'ın bir milli takım görevlisiyle beraber galatasaraylı göksenin'i kenara çekip 'senin galatasarayda geleceğin yok,fenere gel' tarzı açıklamalar yaptığı iddiasıyla sarsılan federasyon.
bir zamanlar masa hakemliği kurslarına katıldığım federasyon.
18 eylül 2012 tarihine genel seçim yapacak olan federasyon. doğan hakyemez adaylığını koymuş. turgay demirel ise dodo yu, tbf binasına sokmamış; başvurusunu engellemeye çalışmış.
eski geseli bir başkana sahip olan ve o başkanın 23 nisanlar dahil tam 20 senedir* bir an olsun koltuktan kalkmadığı söylenen rivayetler arasında.

birde bu muhterem tam anlamıyla popüleristtir nerde kamera görse konuşur, alınan tüm başarıları kendine atfetmeye bayılır.
turgay demirel adlı şahsın 20 yıldır saltanat sürdüğü kurum. beceriksiz de bir kurum, bir federasyon düşünün ki oyuncuların gözünde milli takımın itibarını iki paralık etsin, oyuncular milli takımdan kaçmak için çakallık yapıp dursun.
http://tinyurl.com/bnjd8ey

günler önce gidiyorum bu " turgay demirel'in bir çiftliği var." demişti. ne kadar güzel demiş. bu haberden sonra cuk oturuyor bu tariz.
---------------alıntı---------------

daha önceden tbf tv'den canlı olarak yayınlanacağı duyurulan spor toto türkiye kupası b grubu maçlarında bugünkü karşılaşmalar teknik bir aksaklıktan dolayı ekranlara gelemeyecek.

kocaeli'de bugün başlayacak olan spor toto türkiye kupası b grubu’nda saat 18:00’deki aliağa petkim - hacettepe üniversitesi ve 20:15’teki beşiktaş - antalya bşb karşılaşmaları salonda yaşanan teknik bir arıza nedeniyle tbf tv'den canlı olarak verilemeyecek. problemin çözülmesi halinde cumartesi ve pazar günleri lig tv3'ten yayınlanacak olan maçların yanı sıra diğer karşılaşmalar da tbf tv'den ekranlara gelecek.

elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan bu aksaklıktan dolayı tüm basketbol severlerden özür dileriz.

b grubu’nun maç programı şöyle;

5 ekim cuma
18:00 aliağa petkim – hacettepe üni.
20:15 beşiktaş – antalya bşb.

6 ekim cumartesi
16:00 hacettepe üni. – beşiktaş (lig tv3)
18:15 antalya bşb. – aliağa petkim

7 ekim pazar
13:00 hacettepe üni. – antalaya bşb.
15:30 beşiktaş – aliağa petkim (lig tv3)

---------------alıntı---------------

tanım: yukarıda özeti geçilen tiyatro oyununu sahneleyen kurum gibi bir şey.
ligtv nin adını teknik aksaklık yapan federasyon...hani vermeyecekti maçları lig tv veresimi geldi diye sorduran gelişmenin muhatabı taraf.
15 şubat 2013 fenerbahçe ülker beşiktaş maçı sonrası beko basketbol ligi 18. haftasında beşiktaş'ın maçını* pazar günü saat 14.00'e koyarken (kaynatamın altın günü daha geç başlıyor); fenerbahçe ülker'in maçını 18 şubat pazartesi günü 17.00'ye yerleştiren güzellik. terazileri hiç şaşmıyor. fenerbahçe ülker dinlenecek, büyüyecek, kocaman olacak abisi ablası. yaa.

edit: sebep sanırım salı günü tofaş'ın oynayacağı eurochallenge maçı imiş. be kardeşim pazar akşam saatlerine koyun o zaman. üç saat üç saattir.
nisan ayının ortasına yaklaşmamıza rağmen hâlâ basketbol a milli takımının koçunu belirleyemeyen kurum. merkezi sınav yapacaklar galiba.
yanlış görmediysem 2012-2013 sezonu play off'ları öncesi düzenledikleri organizasyona banvit ve pınar karşıyaka'dan hiçbir temsilci katılmamıştır.
1 temmuz 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yerli/yabancı oyuncu ve antrenörlere karşı sözleşmelerinin gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmeyen kulüplere transfer yasağı konulması hakkında hukuki düzenlemeye giden kuruluş.
başında basketbolun demirören'i bulunan kuruluş.
(bkz: turgay demirel)
bugün* saat 11.00'de yapacağı basın toplantısıyla a milli erkek basketbol takımımızı eurobasket2013'e hazırlayacak ismi açıklayacaklardır. "bogdan tanjevic" desinler de şaşıralım.
resmi web sitesini yenileyen kurum. altın semer?

http://www.tbf.org.tr/
--alıntı--

basketbol federasyonu, cenk akyol'un düğün akşamına hazırlık maçı koymak istemiş. 12 dev adam, düğüne gideceklerini söyleyip kabul etmemiş!!

--alıntı--


"cenk'in kadro dışı kalması siyasi değil yeaeaaağğ hocamızın kararı :((("
spor toto erkekler türkiye kupası maçlarının yayın haklarını herhangi bir kanala satamadığı için, söz konusu hakları beko basketbol ligi maçlarını yayınlayan lig tv'ye (vurgula: bedelsiz) olarak veren kurum.

evet yanlış duymadınız, devletin sponsor olduğu bir organizasyonun yayın haklarını bedelsiz olarak şifreli kanala veren kurumdur. trt spor'a verirse çok geniş kesimlerin izleme riski var çünkü.
2013-2014 sezonu spor toto erkekler türkiye kupası uşak ayağında yer alan b grubundaki takımlara (beşiktaş integral forex, galatasaray liv hospital, aliağa petkim ve uşak sportif) antreman yapmaları için uşak üniversitesi kapalı spor salonu'nun 30'ar dakika tahsis edilmesine seyirci kalan kurum.

yarım saatlik antrenmanın ilk 10 dakikası açma-germe hareketleriyle, kalan 20 dakikası da oyuncuların çemberlere alışması için şut idmanıyla geçmiş.

rezalet.
  • /
  • 2