tweetdeck

üye olunan sosyal ağları tek bir yazılımda toplayan program.
kullanışlı program. sevdim ki.
twitter'da insanı hayattan soğutan saçmalıklardan korunmak için büyük bir nimet olan program. google chrome eklentisi olarak kullanabiliyorsunuz, twitter web'i açmanıza gerek bile kalmıyor.

-her şeyden önce, tt listesini görmüyorsunuz. (daha ne olsun?)
-istediğiniz sayıda sütun açabiliyorsunuz ve timeline, interactions, inbox ve activity sürekli gözünüzün önünde oluyor; bildirimler de anında önünüze düşüyor.
-benim için activity sütunu çok önemli mesela. kim neyi favorilere almış, kimi takip etmiş, sürekli önümde akıyor. * bunun önemi ise dedikodudan ziyade, manyak gibi ardı ardına 49739 kişiyi takibe alan kişileri tespit edip "hımm takipçi satın alma saçmalıklarına bulaşmış galiba" diyerek unfollow etmeye olanak tanıması. bir de, favorilere alınan tivitlerden de şahane şeyler çıkabiliyor tabi.
- stalker'lar için de çok büyük nimettir bu program. misal, takip etmediğin ama profiline girip "ne diyo acaba" diye kontrol etmekten kendini alamadığın biri mi var? hemen açıyorsun bir sekme, o kişinin profili önünde. hatta istersen, o kişinin timeline akışını bile ekleyebilirsin sütunlarına. tabi benim bu özelliklerle işim olmaz, o ayrı. *
-son olarak, en önemli özellik: filtre seçeneği. görmek istemediğiniz kişi, anahtar kelime, vs. ne varsa filtreleyebiliyorsunuz ve böylece görmek istemediğiniz hiçbir şeyi görmüyorsunuz. ayıp olmasın diye takibi bırakamadığınız biri mi var? ekleyin kullanıcı adını filtreye, rahat edin. bir dizinin, henüz izlemediğiniz bölümü hakkında muhabbet mi dönüyor? dizinin anahtar kelimelerini filtreleyin, spoiler'lardan kurtulun. misal ben en son, dün akşam "drogba" kelimesini filtreye ekledim, taymlayn'ım nefes aldı resmen.

ne kadar da çok söyleyeceğim şey varmış. özetle, büyük kolaylık. kullanın, rahat edin.
ilk etapta android işletim sistemli cep telefonuma, sonrasında ise windows 7 ve google chrome üzerinde kullandığım ve memnun kaldığım sosyal programlardan biridir efendim. kendisi için windows 8 metro arayüzüne uygun bir uygulamanın çıkmasını da dört gözle bekliyorum.