üçlü çektiren polis amirine soruşturma açılması

2 aralık 2017 kardemir karabükspor göztepe maçı sonrası göztepe tribünlerine emniyet amiri üçlü çektirdi. olayın sosyal medyada yayılmasından sonra karabük valiliği ilgili polisler için çevre illerden geldiğini söylüyor ve inceleme başlattığını duyuruyor..

henüz sezonun başında göztepe taraftarlarına emniyet güçleri tarafından yapılan fişlemeye hepimiz tepki göstermiştik. sabahın köründe evinden taraftar alıyorlarken tüm türkiye tribün çocukları konu hakkında göztepe tribününün yanında yer almıştı. tamam futbol sahalarında güzel hareketler bunlar, olaylar vs. den uzaklaştırıyor izleyenleri ancak henüz polisle sıcağı sıcağına bu kadar olay yaşamışken şu üçlünün pek hoşuma gittiği söylenemez.

ha bir de şu olaydan polis ceza almasa emsal olacak ve bütün tribünler maç sonu emniyet bize sarı de emniyet bize yeşil de sloganlarına başlayacak. polis cevap vermeyecek, taraftar yuhlayacak, polis tribüne girecek, kavga vs. bir sürü olay.

sanırım ben polislerle tribünlerin yakınlaşmasına karşıyım...

görütüleri de ekleyelim
bir sonuç çıkmayacak soruşturma.

ancak mesele tek taraflı değil ortada deplasmana gelmiş bir grup taraftara yapılan pozitif ayrımcılık ev sahibi takım taraftarının galyana gelmesine sebep olabilir ancak ev sahibi takım taraftarı da stadı terk etmiş orada güvenlikten sorumlu memurun bir tarafın hoşuna giderken diğer tarafı kızdıracak ve güvenliği sağlamakla görevli kolluk kuvvetinin taraf tutuyor iddasına yol açacak gelişmelere konu olan hareket yanlış.