ulusal kanal

yandaş basın'ın görmezden geldiği tüm haberleri cesurca veren kanal. "neden diğer kanalların haber bültenlerini izleyip fenalık geçiriyoruz?" sorusunu kendime sorduğumda, teledünya 40. kanalda olması gerektiği halde, kanallar arasında 40. kanalın olmadığını fark edip kendim ayarladım. olmaması bir tesadüf müdür, orasını bilemeyeceğim. bilmek de istemiyorum sanırım.
yandaş basına karşı yanlı haber yapmak zorunda kalan kanaldır. zaman zaman söylemleri ırkçılığa kadar gidip, programlarda elit beyaz türkleri daha sık görsek te herşeye rağmen muhalif ve cesur olan birilerini görmek iyi olabiliyor.
recep tayyip erdoğan'ın 2003 yılında mehmet ali talat ile, rauf denktaş konusunda yaptığı telefon görüşmesinin kaydını, az önce yayınlayan kanal. bu kayıt ilk kez 2009 yılında işçi partisi genel başkanı tarafından açıklanmış, ardından malum "ergenekon" operasyonları başlamış. operasyona kurban gidenler halen içeride. söz konusu kayıtta rte, denktaş'ın artık bittiğini söylüyor, özetle...
digiturk'ten izlenemeyen kanal.

iktidarın çaldıklarını çırptıklarını alenen söyleyebilen, özgürce haber yapan,muhalif tek kanal.
uydu veya d-smart'ta mevcut. sırf bu sebepten bile digiturk ten vazgeçilebilir.
gerçekleri hala söyleyebilen tek kanal olmasından mütevellit, üyesi olup her ay 30 tl katkıda bulunulması gereken kanal.
recep tayyip erdoğan'ın tunus ziyareti sonrası havalimanında yaptığı konuşma esnasında, penguen belgeseli yayınlayan kanallardan biri. halk tv falan da yayınlamış. *
türksat 2a uydusundan, d-smart, teledünya ve youtube üzerinden izlenebilen kanaldır.