ümit öztürk

spor toto süper lig denizli bölgesi hakemi. aslen avukat kendisi.
23716 lisans nolu mesleği mühendis olan hakem.

(bkz: her işin adamı)
9 aralık 2017 galatasaray akhisar belediyespor maçındaki yönetimiyle her iki tarafın da yoğun eleştirilerine maruz kalan hakem.
7 ekim 2018 konyaspor beşiktaş maçında galatasaray-mhk-federasyon üçlüsünün tetikçiliğini yapmış hakem müsveddesi. beşiktaş'ı bitirmek için elinden geleni yaptı ama ilahi adalet işte olmayan penaltı'yı var'a rağmen verdi niyetini açıkça gösterdi.
ümit öztürk inanılması güç bir hakem. beşiktaşın konya spor ile oynadığı maçta hem taraftardan hemde takım beşiktaşlı oyunculardan inanılmaz tepki aldı. olayın gelişme sinsilası şu şekilde.

maçın 7-8. dakikalarında beşiktaşlı babelin ortası esnasında topun konya sporlu jonsson'un eline çarptığını söylediler ve penaltı beşiktaşlı futbolcular nerde bizim penaltı dercesine anlık olarak durakladılar. ve bu beklentileri karşılanmayan beşiktaşlılara 2. penaltı şokunuda beşikata yaşattı. maç sonunda çıkan tablo ise 4 gol, 2 penaltı, 13 sarı kart, 1 kırmızı kart. böylelikle bir futbol maçında yaşanbilecek tüm olayları taraftara yaşatmış oldu ümit öztürk.