bazen sevinç paso keder

Durum: 189 - 0 - 0 - 0 - 08.12.2016 11:34

Puan: 2848 -

7 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 10

türkiye'de rutinleşen olaylar

kadına yönelik tacizler. gün geçmiyor ki yeni bir rezalete uyanmayalım. 'nasıl ya' diye sormayı bıraktık uzun zaman önce. 'yine mi' diyoruz artık sadece, ne acı.

sözlük yazarlarından aforizmalar

kırıklık ile tıkalı kursağın en etkili çözücüsü gözyaşıdır.

marsel ilhan'ın sürekli ilk turda elenmesi

saat yine gece

saat olmuş yine karanlığın çeyreği, hüznün buçuğu, kederin tamı. en çok geceleri severmiş harfler ve en anlamlı cümleler devrik olarak bu saatte doğarmış dünyaya. birini sevmek için en güzel saat dilimindeyiz, birini özlemek de diğer dilimi bu pastanın. yeni güne buradan merhaba diyorum ey karanlığın uykulu rüyacıları. kaderin puntosu değişir miydi geceleri? yahut rengi hayatın? ellerimi üşüten soğuğa mani olur muydu nefesim? kış geliyor ve sert geçecek hayal kırıklıklarının sancıları. ağrı kesici cümleler biriktirdim ecza dolabımda. artık çalmayacak kapıların zilini söküyorum ve ellerimi cebime koyarak yürüyorum. biliyorum, beklentilerin nefes borundan geçen oksijen gibi ve sen ölümüne öksürüyorsun. yalnız kaldık dostum bu savaşta. bak bir beyaz ışık eşlik ediyor bize bir klavye ve dağınık biçimde bir sürü harf. bu saatte bu kadar cümle de kurulmaz mesela. susulur bu saatte; kimi uykusunda susar, kimi ölüme susar, kimi karanlıkta susar... susar işte tüm insanlar. zaten bağırarak konuşulması gerektiğinde hep susar insan. gece sabaha çalıyor. cümlelerim korkuyor güneşten, bir başka karanlıkta buluşmak üzere. siz hoşca kalın, ben giderim.

sözlük yazarlarından aforizmalar

değiştiremediklerinin toplamı, sevinçlerinden büyük çıkıyorsa; bir eşittir koy: hayat.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

sussam yalnızlık konuşsam ayrılık

sonuna geldik. bir ömürün azraille tanışma fasılı kadar kısa bakışmalar ve ebediyet kadar sessizlik sarmıştı. kelimelere anlamlar yüklendiği tarihte bile bu tür çaresizliklere uygun sözcükler bulunamıyordu. yorgunduk, doğarken yüklenmiş yüklerin gizliliği kayboluyor ve her şey açığa çıkıyordu. bir cümle için o kadar az kelime kalmıştı ki daarcığımda, bir savaş sonrası hazinesi boşaltılmış bir ülke gibi çaresizdim. bir uçurum kenarı veya bir binanın çatısında gibiydik, atılacak her adım bir düşüştü bizim için. soluklarımız stoklarla sınırlıydı. geldik o malûm sonlu cümlelerin noktalama işaretlerini eklemeye. ee bolca noktalar kaldı bize, gerek ardı ardına dizilmiş, gerekse yalnız. bugün en güzel noktaları doldurmuş cebime öyle gelmiştim. güneş ufukta bekliyordu bizi. şimdi sussam yalnızlıklar doğacak dünyaya konuşsam bir ömürlük yalnızlık...

türkiye ekonomisi

gökhan gönül

beşiktaş futbol takımının sakatlık sorunu

haber bültenlerindeki konserve haberler gibi başlık. ne zaman haber bulamadıklarında servis ettikleri klişe haberler gibi olay vesselam.

sözlük yazarlarından aforizmalar

yalnızlığın netliği, flu kalabalıklardan iyidir.

cevabı önceden belli sorular

şairler parkı

penaltı beklentisi

hayatta yaşanılan her hayal kırıklığından sonra, kafamı kaldırıp bir ümide yelken açma şeklim.

eksik bir şey

paradoks.
her zaman bulunmadığın yer en güzel değil midir zaten? yaşayamadığın zamanlar ya da kazanılmamış zaferler, hep keşke ile başlayan cümlelerin öznesi değil midir hayatın içinde? eksik bir parça hep yok mudur yaşamın puzzle'nda? kalabalıklar, aslında en büyük yalnızlıkların toplanma yerleri değil miydi yüzyıllardır ve aranan hep biraz eksiliğin parçaları değil miydi meydanlarda? yahut bir annenin aç kalan çocuğunu düşünerek aç kalktığı sofralar hep bir tabak eksik değil miydi? eksik değiliz aslında, çünkü hayat asla 'tamam'lanamayacak cümlelerin gizli öznesi olarak kalacak.

sözlük yazarlarından aforizmalar

geceler eşitliğe en yakın zaman dilimidir. çünkü karanlık yeryüzüne çekilmiş en büyük örtüdür.

victor moses

bir türlü istenilen seviyeye gelmemiş eski genç potansiyellerden. çok zaman izledim, bir şeyler eksik abi bu adamda ve öyle bir eksik ki tamamlaması pek mümkün olmayacak şeylerden. galiba buldum; akıl ya akıl.

sözlük yazarlarından aforizmalar

karanlık bile aydınlığa dargın kalamıyor her gün, oysa insan tüm evrene küsebiliyor bazen.

iyi geceler

ve bir teşekkür daha edildi güneşe, uğurlandı gün ve karşılandı ay; hoş gelişler eşliğinde. karanlığa sığmayacak kadar keder yüklü sözcüklerle gezinemiyorum yollarda gündüzleri ve kararmasını bekliyorum kaldırımların. adımlarım iz bırakmasın ve sürüklenmesin peşimden herhangi biri diye sokak lambalarının uğramadığı ara yolları seçiyorum. hiç bir ara sokağın hayallere çıkmadığını öğrendiğimden beri gözyaşları kumbaram birikiyor ve taşacak gibi oluyor bazen. en büyük birikimleri; bir kaç yerden defalarca kırılmış hevesleri, dolu göz altı torbaları ve güneş görmemiş umutları olan biri çıkıp iyi geceler dileklerini iletiyor sizlere. sıkı tutun dileklerimi çünkü kaçan balonları ve uçurtmalarımı hep böyle kaybettim. sıkı tutun hayalleri ama sıkmayın kırılıyor sonra hevesler gibi. siz en iyisi sarılın güneşe hem eli kulağında gelir bir kaç saate. tutun çekin kenara ve öğretin gitmemeyi. gidenin mahcupluğundan ve kalanın yükünden; iyi geceler sözlük.

sözlük yazarlarından aforizmalar

tüm insanlar kalabalık doğar, yalnız büyür ve hep biraz erken ölürler.
  • /
  • 10
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 189

sözlükten soğutan şeyler

açıkça söylemek gerekirse , sözlüğün güncellenmiş mobil hali.

cristiano ronaldo

sonunda yaptılar dediğim insan görünümlü makine.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

vodafone'un bir sinema bileti alana bir bilet bedava kampanyasında tek bilet alıp bedavasını kullanmamak.

beni terk edersen önce kendimi sonra seni vururum

bir umudum sensin anlıyor musun

yok ulan senden başka umudum. ne hayaller var senden başka ne de bir umut ışığı. saplantı de hastalık de bunun adına istersen. kaybedecek şeylerin arkasından koşmadık mı yıllarca ? ve kaybedilecek şeylere bağlamadık mı en güzel umutları sıkı sıkıya. attığımız o kör düğümler değil miydi bizi körerten ? yapmadık mı en büyük hataları sıkı sıkıya bağlandığımız ve bize bağlı sandıklarımızla. yanlışı giymedik mi hep bizden bir beden büyük kıyafetlerde. seneye büyüyünce tam olur diye avutmadık mı kendimizi ve büyüyünce unutmayacak mıydık acıları ? sen şimdi bu kızmış üzülmüş diyeceksin. yoo hayatta duygulara yer yok dediler ve ben duygu yağmurundan çıkıp ıslak bedenimle tuttum tekrar seni sevdim. dedim ya 'bir umudum değil tek umudum sensin anlıyor musun' ?

cuma namazı

genelde sadece farzına nail olduğum , yanımdakinin sesli olarak dua okumasıyla defalarca duayı tekrarladığım ve selam verdikten sonra cemaat olarak kapıya doğru başlayan o engelli yüz metre maratonuna bayıldığım farz olan namaz şekli.

boşluk duygusu

kandilde kapalı olan tekel bayii

yılbaşında yeteri kadar satış yapan , dur bugünde ahiret için çalışayım mantığıyla hareket etmiş kişi. yani şahsen ben öyle yapardım.

türkiye'nin en büyük ses sanatçısı

bal yapmayan arı

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.