bezgin

Durum: 59 - 0 - 0 - 0 - 07.09.2011 09:35

Puan: 235 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

NULL
  • /
  • 3

şairler parkı

istanbula ayak bastığım ilk gün dingoc vasıtasıyla öğrendiğim, maça gitmeye hazırlanan taraftarının coşkusunun,naralarının,küfür ve bestelerinin ağaçların sesleriyle karıştığı nadide bir yer.beşiktaşlı olan herkesin görmesi gereken yer.

röveşata

çocukluğumdaki bel ağrılarının sebebidir.evde,okulda,sokakta buruşturulmuş kağıt, kozalak, kola kutusu vs gibi her çeşit maddeyi havaya atarak yapmaya uğraştığım hareket.

x

bilinmeyen demektir.hatta tıpta ölen hastalar için de ex oldu diyerek artık bilinmeze gittiği anlamında da kullanılmaktadır.

yangından mal kaçırmak

tarihte hırsızların yangın sırasında evlerden ziynet eşyalarını alelacele kaçırmaları sonucu oluşmuş günümüze kadar gelen atasözüdür.

insanın çektikçe çekesi geldiği kokular

açken patates kızartması kokusu.

kahve falı

süper benzetmelerimle kahve falını hayvanat bahçesine benzetip yorumladığım fal çeşitidir.

göt korkusu

yusuf yusuf seslerinin gelmesidir.

afyonu patlamak

geçmiş zamanlarda düzenli olarak nargile, afyon ve tütün kullanan kişiler ramazan ayında imsak vakti içinde tütün, afyon olan dışı midede eriyebilecek maddeyle kaplı keseciği yutarak gün boyu sakinlik kazanırlardı.afyonu patlamamak da bu keseciğin midede açılmaması üzerine günü gergin geçiren şahıslar için söylenen atasözüdür.

penaltı atışını topukla kullanmak

penaltı kullanmak için kaleye sırt dönülmüş olmasına rağmen topukla değil de ayağının içiyle vurması sonucu tartışmaya yol açan mahalle kuralıdır.

türk erkeği aptaldır

karşı cinsin kıçını kaldırmasını bildiği kadar indirmesini de iyi bilen türk erkeğine yöneltilmiş olup bana göre! yanlış bir önermedir.

yastığa beş kala uyumak

sınav öncesi arkadaşımla birlikte çalışırken beni on dakika sonra uyandır diyerek rüya bile görebildiğim için bana söylenen söz.

çok parası olunca dünya barışını sağlamak

tamamen yalan.kim takar dünya barışını adamlar keiylerine bakıyorlar.

14 temmuz 2011 diyarbakır da şehit olan 13 asker

medyada ibrahim tatlıses denen adamın en az iki ay boyunca ana haberi işgal ettiği bir ülkede medyada yer bulması için illa beş veya altı şehitin üstünde mi olması gerekiyor?bir, iki veya üç gencecik yaşta verdiğimiz şehitleri görmezden gelmeye başlamadık mı? allahtan rahmet diliyorum gencecik kardeşlerime.

1. geleneksel kartal sözlük play station turnuvası

ilk maçtan fark yiyerek eleneceğim ancak madem bira deniyor katılayım bari diyeceğim turnuva.

umut etmek

bdp'nin özerlik ilanı

ibrahim tatlıses in vurulması 2ay boyunca ana haberde en az 15 dakıka yer bulurken sadece bi kaç kanalda bahsedilen bir haberdir.

hassiktir

hızlı şekilde sıiğğ şeklinde de söylenilebilir bu şekilde yaşlılarında yanında rahatça küfür edilebilir.

aşık olduğunu farketmek

suratımızda kısa süreli sebepsiz gülücükler oluşturan ancak sebeplerini çözemeyeceğimiz onlarca ağlayan gözler oluşturan garip duygu bütünlüğüdür.

misafirlikten dönerken yapılan aile içi dedikodu

misafirlik sonrası olmazsa olmazdır.eşlerin ortak paydalarıyla karşı aile fertlerini eleştirerek kendi bağlarını arttırma biçimidir.

yurdum insanının doktora dert anlatması

bu konusma aile hekimi ile hastası arasında geçmiştir ve istanbul sultangazi'de yaşanmıştır.
-doktor bey ben 65 yaşında dul birisiyim,cocuklarım bana bakmıyor kendi evim var ama mutlu değilim.sizin hastalarınız arasında 60yaşlarında dini bütün dul emeklisi olmasına gerek yok benim var iyi niyetli birisi var mı?
- amca ben doktorum yanlış yere geldin sen esra erol'a gitmelisin bunun için.
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 59

ölse hiç üzülünmeyecek insanlar

recep tayyip erdoğan, abdullah öcalan,fethullah gülen ve bunları sevenlerin hepsi.

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.