chubuzun

Durum: 345 - 0 - 0 - 0 - 07.04.2013 16:39

Puan: 1486 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

NULL
  • /
  • 18

haiz

tdk'ya göre "bir şeyi olan, elinde bulunduran, taşıyan" anlamına gelen kelime.

dönem ödevi

son haftasında birilerinden, bir yerlerden araklayarak bitirdiğim ödevdi.

8 nisan 2013 bursaspor beşiktaş maçı

mustafa pektemek 'in geri dönmesini dilediğim, istediğim maç.

imkb

ilam

yargı bildirisi, yargı belgesi.

lanlı lunlu konuşmak

amk gazetesi

---------------alıntı---------------
@mpektemek11 : bugün amk gazetesinde çıkan röportajımda yer alan "ben olsam özür dilemem" ve "altyapıda düşmeyi öğretiyorlar" ifadeleri bana ait değildir.
---------------alıntı---------------

https://twitter.com/mpektemek11/status/289329466189152257

sivok aslında ne dedi

pek yorum katmayacağım zira sinirlerimi burayı kullanarak yatıştırmak sayfayı çirkin küfürlerle doldurmama sebep olacak ( bu kolpa haberi yapanların yatacak yeri yok). alıntıyı burasikapali.com 'dan yapıyorum olduğu gibi.

http://www.burasikapali.com/2012/sivok-aslinda-ne-dedi-yalanci-aksam-gazetesi/

"haber etiği, habercilik, muhabirlik bizi aşan konular. biz işi habercilik veya spor yazarlığı olmayan bir grup beşiktaşlıyız. haber atlatma, haber yapma gibi dertlerimiz de yok. fikirlerimizi yazıyoruz. derdimizi anlatıyoruz.

ama belli ki, işi haberciliğe dökmeye kalkarsak çok da zorlanmayacağız bu ülkede. akşam gazetesi’nden birileri kalkıp sivok’un bir röportajını baştan aşağı çarpıtarak gazetesine konu ediyor. peşinden yüzlerce ,ana akım medya dahil, haber kaynağı; bu haberi araştırmadan sunuyor.

blogumuzdan tribal enfexion ve molosztash ufak bir araştırmayla röportajın aslına ulaştılar. işte yıllardır beşiktaş’ın nasıl yıpratıldığının, nasıl karıştırıldığını ispatlarından sadece biri:

sivok‘un çek gazetesi sport‘ta yayınlanan röportajını aşağıda bulabilirsiniz. bizce çok güzel konuşmuş:

—

“durum daha iyiye gidiyor. yeni yönetim bu durumdan çıkmak için elinden geleni yapıyor. elbet, transfer politikası değişti. yıldız yerine genç oyuncular alındı. yaklaşık 11 tane deneyimli oyuncu kaldık. oyunu, takımın en iyisi fernandes yönlendiriyor. ama ayrıca almeida, olcay, holosko ve fazlası var.

quaresma konusunda ne olacağı belli değil. hoca onla ilgili durumu kendisi bizzat değerlendiriyor.

bu gençleştirme iyi ama aynı zamanda gizli bir tehlike. deneyimli bir oyuncunun sakatlanması durumunda, bireysel olarak, fenerbahçe ve galatasaray’daki kadar kadar geniş bir kadromuz yok.

tarftarlar sabırsız, beşiktaş’ı daha yukarda görmek istiyorlar. ama duruma gerçekçi yaklaşmalıyız. finansal durumları daha iyi olan fenerbahçe ve galatasaray ile yarışmak çok kolay olmayacak. büyük yıldızlar getirmeyi mali olarak karşılayabildiler. ayrıca kasımpaşa da aynı durumda, diğer bir istanbul takımı. trükiye’de 8 tane maddi durumu iyi takım var, ligin kalitesi yine arttı. takımı en iyi durumda tutmak için elimizden geleni yapmak zorundayız.
”
tomas sivok

…
yukarıda, sivok’un gerçekten söyledikleriyle sadece konuların ve öznelerin kesiştiği, gerisi tamamen kurmaca olan, akşam gazetesi‘nin haberi ve sivok’un(?) demeçleri:

takviye yapılmalı

sport’a konuşan tomas sivok adeta baltayı taşa vurdu. takımdaki yıldız ve tecrübeli oyuncu eksikliğinden dert yanan çek futbolcu, yönetimin ve aybaba’nın en hassas olduğu konularda ahkam kesti: “bu takımın quaresma’ya ihtiyacı var. beşiktaş’ın takıma pahalı takviye yapması lazım!” sivok, siyah-beyazlıları kızdıracak şu açıklamaları yaptı:

tecrübeli kalmadı

“beşiktaş bu sezon başında ciddi mali sorunlar yaşadı. bununla birlikte avrupa kupalarından men edildi. yeni yönetim mali krizden çıkmak için değişime gitti. yıldız futbolcularla yollar ayrıldı, yola gençlerle devam edildi. takımda deneyimli oyuncular olarak biz kaldık. takımın beyni fernandes, holosko, almeida ve ben. quaresma’nın durumu henüz belli değil. takımın ona ihtiyacı var. hoca, koşullara göre onu takımda tutabilir.”

bizi bekleyen tehlike

“bu gençleştirilmiş takım olarak iyidir ama bizi bekleyen tehlikeler de var. f.bahçe ve g.saray gibi takımlar deneyimli oyuncuları, bireysel yıldızları ile bizden daha fazla etkili oluyor. bu sezon yeni oluşum içerisinde hedeflerimiz var. ama bu hedeflere ulaşmamız zor görünüyor.”

paşa’nın bile gerisindeyiz

ezeli rakipleri g.saray ve f.bahçe’nin hem kadro, hem de finansal açıdan kendilerinden çok daha iyi durumda olduğunu savunan sivok, “kasımpaşa’nın bile gerisindeyiz” diyerek konuştu. tecrübeli çek stoper, bu konuda şunları söyledi: “taraftar sabırsız bir şekilde avrupa’da oynamamızı bekliyor. ama biz bu konuda gerçekçi olmak zorundayız. g.saray ve f.bahçe, hem kadro, hem de finansal açıdan bizden daha iyi durumda. onlar büyük yıldızlar getirebilir. bu takımların yanında kasımpaşa da çok iyi bir takım olarak görülüyor. hatta onların bile gerisindeyiz. türkiye’de bunun dışında 8 takım daha var ki, gayet iyi durumdalar.”

kaynak : akşam gazetesi"

birde jokond'un ekşi sözlükteki entrysini ekliyorum ; http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=aybaba+q7%27yi+affetsin

robin van perfect

robin van persienin lakabı diyebiliriz. 2 eylül 2012 southampton manchester united maçında 3. golü attıktan sonra gary neville tarafından söylenmiştir. en azından ben ilk kez ondan duydum.

seven kıskanır

bana bir şeyhler oluyor oyununda tolga çevikin seslendirdiği efsane parça.

http://alturl.com/v9ocx

robin hood

bunun (yanlış hatırlamıyorsam) show tv'de yayınlanan bi çizgi filmi, çizgi dizisi vardı. başlangıç şarkısı çoğoştu. buldum ara ara tekrar dinliyorum.


http://alturl.com/6r53f

eti finger

çocukken en sevdiğim püskevitti. çayla müthiş bi ikili oluyor namussuz.

muhammed demirci

sözleşmesini yenileyerek daha fazla oynama şansı bulabilecek artık zira eski sözleşmesinde 3 maç oynarsa 500bin tl alır maddesi varmış o yüzden oynayamamış. sözleşmesini feshedecek haberlerine kulak asmayınız çünkü içeriği bu haberin, reyting oyunu yapıyor orospu çocukları.

sevişirken unutulmaması gerekenler

2012 sezonu ramazan dayakları

bence bu sene çıtayı biraz yükseltip olayı biraz linçe biraz daha ölüme yakın boyutlara taşımalıyız. ileride de bunun olimpiyatlarını düzenleyebiliriz. aslında olimpiyat fikrini düşündüm de tüm islam alemi için bir araya getirici bi unsur da olacaktır bu.

jet ski yoksa at ski var diyen yurdum insanı

insanı hayretler içerisinde bırakan yurdum insanıdır. yine pratikliğimiz ortaya çıkmış.

http://www.izlesene.com/video/jet-ski-yoksa-at-ski-var-diyen-yurdum-insani/6356677

olcay şahan

her transfer edilen futbolcu için ortalıkta fink atan videolar, yutüb linkleri nedense olcay için ortalıkta yok. herkes parasına takılmış durumda. normalde herkesin elinde bi videoyla futbolu hakkında yorum yapması, en güzel hareketlerinin dolu olduğu videoyla birlikte "vay anasını ne fitbolcu aldık yeaa" demesi gerekirdi.

atom

2 temmuz 1993 sivas katliamı

alın dininiz sizin olsun, verin bana sevdiklerimi.

benim meskenim dağlardır

bir sabahattin ali şiiridir. türkü haline de getirilmiştir, hasret gültekin 'den dinlenilmesini tavsiye ederim.

başım dağ saçlarım kardır
deli rüzgarlarım vardır
ovalar bana çok dardır
benim meskenim dağlardır

şehirler bana çok uzak
insan sohbetleri yasak
uzak olun benden uzak
benim meskenim dağlardır

kalbime benzer taşları
heybetli öter kuşları
göğe yakındır başları
benim meskenim dağlardır

yarimi ellere verin
sevdamı yellere verin
yelleri bana gönderin
benim meskenim dağlardır

birgün kadrim bilinirse
ismim ağza alınırsa
yerim soran bulunursa
benim meskenim dağlardır
  • /
  • 18
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 345

hakkı yeten

ruhu şöyle bi ufaktan çıkıp gelse de bizim başkanı, yönetimi komple bi tokatlasa dediğim baba'mız.**

yatakta laptop ya da notebook kullanmak

türlü türlü pozisyonlarla bütün vücudu kitlersiniz efenim bu eylem sırasında. ya kucağa alırsınız garibim laptop'u ya da yanına uzanırsın bi kolunuzu başınızın altına diker tek elle kullanmaya çalışırsınız her iki durumda da yamulursunuz. bi yerleriniz karıncalanır. yaz aylarında yatağın soğuk köşelerine bacaklarınızı uzatamazsınız sinirlenirsiniz ama laptop'ta evlat gibidir bi yerde atsan atılmaz satsan satılmaz garip bi durum.***

bjk tv

açılmasa sanki daha iyi olurdu, hiç değilse o zaman yokluğundan yakınırdık, didinirdik şimdi ise varlığından ya da yapısından yakınıyoruz bu daha acı.

sponsor bulamazsak küçüleceğiz

sensiz saadet neymiş

vay be bu şarkıyı yıllar önce polis filmi çıktığı zaman dinlemiştim ilk olarak. zaman ne çabuk geçiyor sözlük.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.