genckartal301

Durum: 3946 - 0 - 0 - 0 - 03.02.2019 22:09

Puan: 35839 -

7 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

anadolu çocuğu, pek sever kavurmayla cacığı, erken emekli futbol hakemi. denetim elemanı. 85.dakikada Gündoğdu marşını haykırarak söylerken havaya sağ yumruğunu kaldıran, işte o benim.
  • /
  • 198

3 şubat 2019 antalyaspor beşiktaş maçı

shinji kagawa'nın ilk defa beşiktaşımız forması altında sahaya çıktığı ve 3 dakika içinde 2 gol attığı maç.

bu yönüyle efsane bir maç olarak tarihteki yerini almıştır. öyle ki beşiktaş'ımızın 2-6'lık galibiyeti bile kagawa'nın gölgesinde kalmıştır, millet skordan çok kagawa'yı konuşuyor.

şahsım adına ise bizim için kötü giden 2018-2019 sezonunda ilk defa bir bir maçta heyecan duydum.

shinji kagawa

beşiktaşımıza 2018-2019 sezonunun ikinci yarısında kiralık gelmiş ve beşiktaşımızdaki ilk maçı 3 şubat 2019 antalyaspor beşiktaş maçında sahada topla ilk 2 buluşmasında iki gol atmış olan futbolcu.

cenk tosun

babasına itlik yapan taraftarlara gerekli tepkiyi gösterdiği için kariyerindeki ilk kırmızı kartını görmüş olan futbolcu

mert günok

kendisinden beklentilerin karşılayamamış bir kaleci.

fenerin kalesini uzun yıllar koruyacak diye bekliyorlardı ancak yapamadı.

1 kasım 2017 beşiktaş monaco maçı

monaco'ya resmen 2 puan hediye ettiğimiz maç.

eze eze oynamadık ancak iyiydik diye düşünüyorum.

hoca negredo'dan yararlanmayı bir şekilde öğrenmeli.

guti hernandez

ara ara beşiktaş ile ilgili yaptığı paylaşımlarıyla gönlümüzdeki tahtını koruyan futbolcu. beşiktaş'ta oynadığı dönem formasını almadığım için çok pişmanım.

23 ekim 2017 beşiktaş medipol başakşehir maçı

şampiyonlar ligindeki olumlu havamızı devam ettirirsek kazanacağımız maçtır. ancak geri lig kafasına dönersek bu maç bizim için sıkıntı maalesef.

bakalım ne olacak sonuç. sezonun kalanına etki edebilecek bir maç. psikolojik açıdan diyorum. yenersek geri ayağa kalkarız ligde.

#dönüyoruz

lazımdın be sözlük. kapanmazdan evvel çok boşlasak da sözlük kapanınca ara ara bakıyorduk. insan arıyormuş.

iyi ettin tekrar geldin de.

kartal sözlük

tam olarak ne zaman tekrar açıldığını merak ettiğim sözlük.

ayrıca temayı gayet beğendim. çok güzel. işlevsel duruyor gibi. biraz daha kurcalayayım iyice çözeceğim sanırım.

dear passengers welcome on board.

şutmesafesişutpozisyonu

dobra, sert yazılarını gülümseyerek okuduğum, sözlüğe tekrar geri dönmesini beklediğim yazar.

7 mart 2017 sözlüğün 7'si mevlüdü

eüzübillaaaaaaahiminineeşşeeytaaaaniirrraaacciiiyyymmm

7 mart 2017 sözlüğün 7'si mevlüdü

sözlüğün yayın hayatına veda etmesi dolayısıyla şairler parkında düzenlenecek organizasyon.

mevlidhan ekibimiz ; http://i.hizliresim.com/m3j5ep.jpg

kartal sözlük'ün yayın hayatına veda etmesi

ulan bak daha önce bir kere daha yapmıştınız böyle, ben de önce mala sonra duygusala bağlayıp koca bir sayfa yazı yazmış tam gönderecekken şaka olduğu öğrenmiş, açıkçası sövmüştüm. umarım yine aynı durumdur. ama bu sefer şaka ise sövmem..

uzun zamandır yazmıyordum pek. giriyor öyle sol frame'de duran 2 3 başlığı görüp belki okumadan çıkıyordum...

gezi parkı olaylarına kadar canavar gibi giden sözlük gezi parkı olayları sonrası çöktü ve kendini bir daha toparlayamadı. lan o dönem interaktif sözlükler sıralamasında bayağı önlerde yer alıyorduk hatta...

burada güzel arkadaşlıklar edindim.

güzel insanlar tanıdım... çok emek vererek yazdığım yazılar oldu.

burada kalp kırdığım yazılarım da oldu, çok sert girdiğim hakaret ettiğim yazılar da... bunlar için muhataplarımdan özür dilerim...

daha sonrasında haberleşmek isteyen olursa, https://twitter.com/kurtsinann adresinden bana ulaşabilir.

açıkçası bu kadar emeğin yok olup gidecek olması üzücü. ben böyleysem sözlüğü ilk kuranlar ne haldedirler.. allah sabır versin.

(bkz: 7 mart 2017 sözlüğün 7'si mevlüdü)'ne herkesi beklerim. bari gidişimiz güzel olsun...

hepiniz selametle kalın...

kartal sözlük

#453629

doğru yakarışlar bunlar... maalesef.

yeni yazarlar kazandırılıp, gelen yazarları da kaçırmama gerekiyor.

burada ben dahil birçok kişi -belki çocukça gelecek ama- tartışmalardan dolayı elini klavyeden çekmiş durumda.

bu sözlük ekşisozluk ya da incisözlük gibi binlerce yazarı olan bir sözlük değil, birbirini tanıyan az kişilerden oluşmakta, bu da burayı bir aile ortamına çevirmekte. ve bir süre sonra öyle psikolojiye giriyor ki insan, bu ortama kendini çok bağlıyor. sonrasında yaşanan tatsızlık sıkıntı ise kişide "aman ya ne uğraşıyorum ki, giriyorum canımı sıkıyorum uzak kalayım" şeklinde ifade buluyor. bu sebeple aile içinde nasıl tartışılıyorsa burada da öyle fikir teatisinde bulunulmalı. yoksa gelen kişi çabuk bağlanıp çabuk kaçıyor. kalanlar da artık sözlükle yatıp kalkanlar olmuş.

yahu hurremsoultan vardı bu sözlükte, kızdı gitti.. kız tek başına talan ediyordu sol frame'i. gerçi geçici etkilerdi onlar ama olsun o yazınca biz de yazıyorduk, sol frame'de konu gördükçe biz de coşuyorduk. sözlükte siyasi konular tartışılmaya başlandı, gezi olayları bi patladı 10.000 entry'lerden düştük buralara...

şu an sol frame'e bakına günlük entry sayısını gözümle sayarak hesap edebiliyorum (6 6 2 3 1 1 2 2 1 1 1 1=27!), ulan bu ne acı bir şey böyle... üstelik bugün bir de beşiktaşın maçı vardı.

instagramda sikindirik beşiktaş sayfalarının 10 binlerce takipçisi var, admini kendi kafasından kadro kurmuş, yönetim bunları almalı, çog iyi topçu yea yazmış, yüzlerce yorum yazan var. kartal sözlük'ün kaç takipçisi var? twitter'da aktifiz de facebookta ne kadar aktifiz?

bizim twitter hesabı zaten beşiktaş'ın resmi hesaplarından daha ciddi. o kadar ciddi oluyorsak çok orjinal bilgiler paylaşmak durumundayız, eğer olamıyorsak da biraz daha twitter kullanıcılarına yakın bir dil kullanmalıyız. buradan twitter hesabımızı beğenmediğim anlaşılmasın, uğraşan arkadaşların eline sağlık. gerçekten bir şey yapmaya çalışıyorlar, gördükçe fava alıp paylaşıyoruz. ama ben şahsen mesela maç günü hazırlanan bir görseli de facebooktan paylaşmak istiyorum. eskiden bi ara burasikapali.com un vs görselleri oluyordu, böyle şeyler yapabilecek arkadaşlarımız olsa keşke... ulan ne kadar grafik tasarım özürlü varsa gelmiş kartal sözlükte yazar olmuş swh.

velhasılı kelam, keşke eskisi gibi burada karalayabilsem.. oysa ben içimi çok döktüm burada. gerçekten güzel şeyler yazdığım da oldu. entry sayısı artsın diye basit tanım girdiğim de oldu... zamanında arkadaşlar kurmuş, belli bir yere getirmiş, sonrasında bir dönem büyük yükselme göstermiş bir sözlük böyle çöküşe girmemeli. internet aleminde kaybolmamalı. hele ki toplumda tabanı olan bir kesime hitap eden bir internet sitesi burası.. yazık olur vallahi... üzülürüm.

marmara üniversitesi hukuk fakültesi

yanlışım yoksa haydarpaşa kampüsünde olan muhteşem binaya sahip fakülte. okulun manzarası da güzeldir. burada okuyan kişi istanbul'da okudum diyebilir, mecidiyeköy'de yol üstü bir binada kurulan cadde fakültelerinde okuyanlar değil maalesef...

tayfun korkut

çok kısa bir süre içerisinde, en kısa zamanda kovulmak üzere, gençlerbirliği ile anlaşması muhtemel teknik direktör. umarım gelmez yamyam cavcavın yazıhanesine.

ryan babel

aldığı paraya göre minimum 3 maç kazandırması gereken kanat oyuncusu.

oyun tarzını severim ancak istikrar problemi var gibi duruyor. inşallah gereksiz artistlik yapıp saç baş yoldurmaz bize.

ayrıca şahsi iddiam; bu adam gelince olcay da quaresma da köpek gibi oynamaya başlayacakç

25 aralık 2016 rus uçağının düşmesi

tüm türkiye'nin inşallah bizden bilmezler diye tırstığı kaza.

rus kızılordu korosu da uçaktaymış, tüm dünya özellikle koro için çok üzüldü.

rus büyükelçi suikasti sonrası nato'nun bir elemanı şüpheli şekilde öldürülmüştü, şimdi de rus uçağı düştü/düşürüldü... inş teknik hatadan kaynaklıdır.

komünizmle mücadele derneği

moskova güdümlü komünistlere karşı abd destekli kurulan bir dernek.

15 temmuz yenikapı ruhu

bu tanım medyada buldukça aklıma gezi parkı direnişinde beşiktaş çarşı'ya sempati duyup, ''gs'liyim ama yükselenim çarşı'' deyip sonraki ilk derbide çarşı'ya söven gs'liler ya da fb'liler geldi. istanbul united vardı, hayat normale dönünce yalan oldu.

bu yenikapı casper'i de bir rüzgarla geldi, gitti / gidecek.

chp'liyim ama yükselenim akp.*
  • /
  • 198
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 3946

23 ekim 2017 beşiktaş medipol başakşehir maçı

şampiyonlar ligindeki olumlu havamızı devam ettirirsek kazanacağımız maçtır. ancak geri lig kafasına dönersek bu maç bizim için sıkıntı maalesef.

bakalım ne olacak sonuç. sezonun kalanına etki edebilecek bir maç. psikolojik açıdan diyorum. yenersek geri ayağa kalkarız ligde.

tadilat nedeniyle 1 sezon kapalıyız

#266866 bahsettiğim süpriz

inönüde ki son maç olan 11 mayıs 2013 beşiktaş gençlerbirliği maçıında hem dikkat çekmek hem de sözlüğümüzün bir nebze olsun reklamını yapmak için hazırladığım pankart. sabah gazetesi yayınlamış pankartı ama kartalsözlük yazısı alt taraftakileri o kadar uyarmama rağmen güzel tutmaması nedeniyle pek görünmemiş ama gerek diğer gazeteciler gerek taraftardan bayağı resmini çeken oldu, alkışlayanlar oldu.


http://www.sabah.com.tr/multimedya/galeri/spor/inonuye-boyle-veda-ettiler?tc=60&albumıd=48048&page=18

http://www.zaman.com.tr/multimedia.action?sectionıd=8&type=foto&galleryıd=136941&activepic=24

http://r1305.hizliresim.com/19/c/mz83t.jpg

https://pbs.twimg.com/media/bkawbh3cqaauhdd.jpg:large

beşiktaş'ın efsane futbolcularının mezarlarına inönü stadı toprağından koymak

hepimizin malumu, 11 mayıs 2013 inönü stadı yağması'nda ben dahil olmak üzere bir çok taraftarımız inönü'de ki çimlerden aldı.

bir organizasyon düzenleyip, aldığımız o çimli toprakların bir kısmını birleştirip inönü stadında formamızı terletmiş, gönlümüzde taht kurmuş olan beşiktaş efsanelerinin mezarlarına götürüp topraklarına serpsek, onları kabirlerinde mutlu etsek, ruhlarını şad etsek güzel olur kanaatindeyim. güzel ve şık bir harekete imza atmış oluruz.

düşünebiliyor musunuz yıllarca o sahada top oynamış, terini o topraklara damlatmış efsanelerimiz yıllar sonra kabirlerinde tekrar inönü stadı toprağına kavuşuyor.yıllarca taraftarın sesiyle inleyen o topraklar beşiktaş efsanelerinin koynuna serpilecek. biz stadımıza mabedimiz diyoruz,onların ise eviydi orası.

mesela;
şeref bey *
baba hakkı
şeref görkey
yusuf tunaoğlu
vedat okyar
vedii tosuncuk
*
efsanelerimizin mezarları organizasyonda ziyaret edilebilir.

beşiktaş taraftarı

ilk 4 hafta galip gelince hemen şampiyonluk türküsü söyleyen, kendini göklere çıkarıp, takımı rehavete sokan, bi tarafını kaldıran taraftar topluluğu.

tanıdığım her beşiktaşlıya diyorum; şu şampiyonluk havasına hemen girmeyin amına koyayım. biz ne zaman bu hevese kapılsak takımda işler boka sarıyor. sonra başlıyoruz "ne zaman şampiyonluk diye bağırsak, kursağımızsa hede hödö".. az sabretmeyi öğrenin oğlum.

iyi oluyor bize... önce sen rakiplerini yen, sonra taşak geç başka takımlarla. sonra böyle durumlara düşersin işte, al sana fethiyespor...

şu taraftar ve gazeteciler olmasa her sezon başarılı oluruz mına koyayım.

seri eksi oy veren ibne

artı oyu geçtim eksi oy veren bile yok.. oy veren yok.. neredesin la seri eksi oy veren ibne? şu dönemde piyasaya çıksan acayip tutulursun, millet eksi oya bile hasret. ben pası attım gol senin kabiliyetine kalmış.

öksüz başlık sevmeyen birkaç iyi adam

bacılarımız da öksüz başlık dolduruyor, neden sadece adam?
bunun bayanlar için olanını sadece "bir kaç iyi kadın" diye geçiştiremezsiniz. geçiştirirseniz çantayı ya da terliği kafanıza yersiniz. *biraz övmeniz lazım. misal;

bkz; öksüz başlık sevmeyen birkaç güzel, bakımlı, alımlı, güzel gözlü, güzel sözlü, hanım mı hanım, şirin mi şirin,tatlı mı tatlı bayan.

edit: imla.

selahattin demirtaş

(bkz: selahattin demirtaş'ın türkiye pkk'ya silah vermeli demesi)

şerefsiz bir hayvandır. cumhurbaşkanlığı seçiminde iyi adam rolünü güzel oynadı, güzel reklam yaptı ama balonu bu kobane olayları nedeniyle patladı. bu olaylarda ölenlerin katili olan it köpek soyu.

blackeagle1903

sözlükte fikirlerinden dolayı sürekli baskı yiyen yazar. baskı kuranlar da özgürlükçü ve devrimci takılan arkadaşlar. konuyla ilgili yazanlara sözüm yok da isim vermeden direk çocuğa yüklenenleri görünce üzülüyorum. yazdığı entry'lerin, açtığı başlıkların altına bakınca genelde yazılanlar başlıkla ilgili olmaktan ziyade üstteki entry'e cevap tarzında yazılmış entry'ler olduğunu göreceksiniz. düşüncelerine katılırsınız katılmazsınız orasını siz bilirsiniz de * insanları düşüncelerinden dolayı bu kadar ezmeye çalışmak hiç doğru değil. en azından saygıyı hakediyor. biraz saygı... saygı...

sosyalist beşiktaşlılar

tribünde aktif olacaklar mıdır merak ettiğim topluluk. beşiktaş çatısı altında sosyalist, faşist,ülkücü, kominist, yandaş diye bölünmediğimiz eksikti. o da oluyor. bir devrimci marşından esinlenilen gündoğdu marşını faşist damgası yememize rağmen hiç problem yaşamadan yüreğimizden haykırıyorsak beşiktaş sevgimizden. ama beşiktaş sevgisinin yanına statlarda başka sevdalar koyanlar bizleri o statlarda ötekileştirirler. bunlar haricinde sırf sosyalist olduğu için hiç bir beşiktaşlıya da tepkimiz yoktur, olması zaten başlı başına saçmalık olurdu. sen bunları yaparsan yarın bir gün statta istiklal marşında bozkurt çekenlere kızma hakkını kaybedersin dostum üzgünüm. gereksiz tamamen. (vurgula: genç) kartallar rahatsız.

atınç nukan

saçı bozulmasın diye kafa toplarına çıkmak istemediğine 10.000tl'ye bahse girebileceğim futbolcumuz, instagram ve twitter güzeli.

türk polis teşkilatı

hataları çok olan teşkilat. sürekli her ortamda kötülenen teşkilat. görevlerini icra ederken güç kullanmak zorunda kalan ve görevini yaptığı için dahi kötülenen insanlar topluluğu.görevini yaparken aşırıya kaçarsa gereken cezayı görmeliler amenna.
adam yolda aşırı hız yapar radara girer polis ceza yazınca anasına söver, alkolü alıp hapı alır maçtan önce ona buna saldırır polis müdahale eder kötü adam olur. ne karışıyorsun abi bırak öldürsünler birbirlerini di mi?

sen birine taş sopa ne bulduysan saldır sonra o sana gaz sıkıca "ne sıkıyorsun bea.. ne güzel istanbul..

polis teşkilatı'nın yılmaz savunucusu değilim ama çoğu olayda olaylara sadece kendisi açısından bakanlarca gereksiz yere suçlu ilan ediliyorlar.

doğduğum günden beri bu teşkilatın içindeyim, doğu görevi sırasında evimiz yakıldı, sırf polis çocuğu olduğumuz için pkklıların olduğu mahallelerin çocukları geldiler lojmana dayak attılar, çocukken okulda problem olmasın diye baba mesleğini gizleyip inşaatçı dedik,yapılan herhangi bir eylem yüzünden babamın eve gelip gelemeyeceğini bilmeden kulağım kapı sesinde kaç gece yatağımda bekledim, çöp kutusundan babamın molotoftan yanmış üniformasını buldum, hiç biri ağırıma gitmiyor da insanların hiç düşünmeden bir takım polislerin hataları yüzünden tüm teşkilatı böyle sayıp, devlete hizmet edeceğim diye 2 sene boyunca hafta içi yüzünü göremediğim babamı ve onun gibi yıllarını adamış olan polisleri de kötülüyorlar bu ağırıma gidiyor sözlük.. ayrıca empati kurabilmek güzel bir şey sözlük..

velhasılı kelam kapalı tribünde olup da ot hap içenlerin varlığı yüzünden tüm kapalı esrarkeş sayılamayacağı gibi amirinin verdiği emiri yapmak zorunda olan polis ya da hayvanca davranan bir kaç polis yüzünden tüm teşkilatı kötülemek de doğru olmaz diye düşünüyorum.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.