mefetzeger

Durum: 2142 - 0 - 0 - 0 - 06.07.2013 02:17

Puan: 9132 -

11 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

NULL
  • /
  • 108

bir ev arkadaşı olarak sevgili

kimilerine göre evlilik öncesi deneyim kimilerine göre evlenmenin gereksizliğinin ispatı.

sana bir sır vereceğim

fox'ta yaz dönemi başlayan fantastik kurgu dizi. biraz özenti olmuş ama türklerin fantastikle sınavı tadında. özel yetenekleri olan (görünmezlik, elektriklilik, akıl okuma vs) çocuk ve yetişkinlerin gizemli hayatlarıyla komedi yapmışlar.

eskisi gibi tat vermeyen şeyler

geçmişte acı, tatlı, iyi, güzel vs diye nitelendirerek dibine kadar yaşadığımız ancak şu sıralar sadece -mış gibi yaptıklarımızdır.
(bkz: acı çekmek)

hızlı giden atın boku

kabız olan atın asla düşüremeyeceğidir. bir başka deyişle işler sarpa sardığında sıkıntı daha da büyüyecektir.

ekin koç

1986 doğumlu atölye 35 buçuktan çıkma oldukça yakışıklı oyuncu. şu sıralar sana bir sır vereceğim adlı fox dizisinde oynuyor.

yazarların ukteleri

nedendir bilinmez genellikle hatta neredeyse hepsi yabancı isim olan bölüm.

insanın içini bir anda acıtan sözler

''konuştukça, söylemediklerimiz birikiyor.'' tomris uyar

türk polisinin görevleri

onlarca görevi varken görevini yapamadığı anda zor şartları öne sürmemektir. keza böyle olunca komik oluyorlar. bunlar almadılar mı zorlu görevler için eğitimi arkadaş diyesim geliyor. sanki zorla polis oldular. işsizliktense bilemem tabi.

anlatılamayan sevgiler

önce görürsün, sonra dudakların kurur. elini ayağını hissedemezsin bir bakmışsın. tam ona seslenecekken gittiğini fark edersin. biraz sonra kendine geldiğinde onun aslında hiç gelmediğini görürsün. sonra kendini çalışmaya verirsin. sonra biraz daha ve biraz daha.. bir bakmışsın, yıllar geçmiş ama sen hala onu gördüğünde dudakların kuruyor ve tam söyleyeceğinde kayboluyor.

sevdiğin kadar sevilmek

can yücel'in karşındaki daha az severse incinirsin diyerek yalanladığı durum.


-- spoiler--

çok sevmeyeceksin mesela.
o daha az severse kırılırsın. ve zaten genellikle o daha az sever seni, senin o'nu sevdiğinden.

-- spoiler--

meantime girl

acil durum uyarısı veren erkekler için ilk yardım çantası olarak tabir edebileceğimiz hatun kişi. bir erkeğin canı sıkıldığında, sevişmek istediğinde ne bileyim kendini mutsuz hissettiğinde aradığı kızdır. hiç karşılık beklemeden karşısındaki erkeğe saygı duyan, onunla gezip tozan dahası hiç dır dır yapmayan, cevredeki kızlara bakmasına laf etmeyen her erkeğe lazım kız tipidir. dahası erkek bu durumda öyle şanslıdır ki kendisini başka biriymiş gibi göstermeye ihtiyaç duymaz, en samimi halidir.çünkü bu kızcağızımız karşısındaki erkekle bir ilişki başlangıcı düşünmemektedir. maksat kaliteli zaman geçirmek hani.

hortkuluk-- spoiler--

büyücünün bütün hortkulukları yok olmadan asıl ruh asla ölmez.voldemort harry potter'a saldırdığı gece hortkulukları yok edilmediğinden ölmemiştir.
ama hortkuluk yapmak zararlı ve tehlikelidir. zararlıdır çünkü parçalanan ruhla birlikte beden de deformasyona uğrar ve görünüşü bozulur. tehlikelidir çünkü hortkuluk yapmaya çalışmak büyücünün ölmesine sebep olabilir. ayrıca parçalanmış bir ruh, bütün bir ruhun yanında oldukça güçsüzdür. ayrıca tekrar bedenlenebilmek için başka bir büyücünün (ya da cadının) yardımı gerekir. öncelikle temelinde tekboynuzlu at kanı ve yılan sütü olan bir iksirle kısmi bedenli yaratık (parçalanmış bedenin içindeki ana ruh) güçlendirilir. sonra bu yaratık başka bir iksirin içine atılır. yaratıktan sonra iksire babanın habersiz verdiği kemik, düşmandan zorla alınmış kan ve hizmetkârın gönüllü verdiği et atılır. bundan sonra ruh bedenlenmiştir artık.
dünyada ikiden fazla hortkuluk yapmayı başaran tek kişi tom marvoldo riddle diğer bir adıyla da lord voldemort' tur. toplam yedi hortkuluğu vardır.

-- spoiler--

hortkuluk

harry potter serisinde anlatılanlara göre bir büyücü ölürken ruhu yırtılır ve eğer ölümsüzlüğü arayan bir büyücü ise bu işlem sırasında sihirli sözler sayesinde ruhunu objlerin içine saklar ki bunlara hortkuluk denir.

azureus

dosya menüsünde "zorlayarak indir" şeklinde bir seçeneğe sahip torrent programı.

iki ineğiniz mi var

aslında"you have two cows" diye başlayıp devam eden politik espri curcunasıdır.

sosyalizm: "eğer iki ineğiniz varsa, bir tanesini komşunuza verirsiniz."
komünizm: "eğer iki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır ve sonra size süt verir."
kapitalizm: "eğer iki ineğiniz varsa, bir tanesini satıp boğa alırsınız."
nazizm: "eğer iki ineğiniz varsa, devlet sizi öldürür ve inekleri alır."

septisizm: "ineklerin başına bir şey gelmiş olmasın sakın?!"
nihilizm: "iki ineğiniz yok." *

muggle

bildiğimiz insan işte, büyücü olmayan.

bulanık

duru olmayan anlamındaki kelimedir. ayrıca harry potter serisinde mugglelardan olan büyücü çocuğa da büyücüler tarafından bulanık "mudblood" adı verilir.

sybill trelawney

harry henüz bebekken, onun ya lord voldemort'u yenecek kişi olduğu ya da l. voldemort tarafından öldürüleceği kehanetinde bulunan hogwarts kehanet hocası. kehanete göre lord voldemort, çocuğu dengi olarak işaretleyecek fakat çocuk, onun bilmediği bir güce sahip olacaktır. kehanet çocuğun 7. ay ölürken lord voldemort'a üç kez karşı çıkmış olanlardan doğacağını söyler. severus snape, "dengi olarak işaretleyecek" kısmını duymaz ve kehaneti lord voldemort'a söyler. lord voldemort, potterların evinin yerini fidelius büyüsünün sır tutucusu olan peter pettigrew'dan öğrenir. eve gider ve harry'nin babasını öldürür. fakat harry'nin annesi, harry'ye eski bir mısır büyüsü ile kendini feda ederek bir tür koruma sağlar ve avada kedavra laneti lord voldemort'a geri döner. lord voldemort ölmez çünkü hortkulukları vardır.bedeni ortalıktan kaybolur ve ruhu kaçarak arnavutluk'taki bir ormana sığınır. filmde bu karakteri oynayan kişiden kaynaklı olsa gerek hepsi ezik ve gereksiz olduğunu düşünmüşümdür.

avada kedavra

sihir dünyasında ölüm sihri olarak bilinir. harry potter serisinde 3. affedilmez lanet olarak geçiyor. bu sihre denk gelen her kim olursa olsun ölüyor değmesi yeter yani o kadar. ama film ya işte annesinin sevgi kalkanı sayesinde harry'nin üstüne gelen sihir sekti, harry ölmedi sadece alnındaki çizikle kurtuldu*

boş koltuk

j.k rowling tarafından yazılmış harry potter serisinden sonraki ilk kitaptır. yazar bu sefer yetişkinler için yazdığını söylemiş, göreceğiz . *
  • /
  • 108
  • /
  • 43

mustafa hakkında herşey


sana bir sır vereceğim


eskisi gibi tat vermeyen şeyler


ekin koç


yazarların ukteleri


meantime girl


hortkuluk


azureus


iki ineğiniz mi var


bulanık


sybill trelawney


avada kedavra


boş koltuk


ay kenan bey


otobüs aşkları


joan miró ferra


pit bull


uyudun mu


aşksız sevişmek


ateistlere göre allah


  • /
  • 43
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 2142

beşiktaş

bedene indirgenemeyen ruhtur. hayatın tam ortasında hayatın ta kendisidir.

kartal sözlük

beni benden alan yer. moralimin bozuk olduğu bir anda iyice karıştım sözlük eşrefına şimdide kopamıyorum .dikkat bağımlılık yapar uyarsı konmalıdır. *

süleyman seba

ahmet dursun seba gitsin diye bağıran taraftara bile küsmeyen hala takımını destekleyen baba yönetici.

süleyman seba

aynı gün doğmaktan gurur duyduğum efsane bakşan büyük asil insan

kartal sözlük

yazmayı çok özlediğim ancak tatil sebebiyle internete girememem dolayasıyla yazmadığım sözlük

dünyanın en zeki insanı

istatistiklere göre; uzun boylu, gözlüklü, esmer ve erkek olan bireydir. bana kalırsa dünyanın en zeki insanı bakınızda yer alandır.

tabi ki:
(bkz: mefetzeger)

aldatılan kadın

erkeğini elinde tutamayan kadın. aldatan erkek kadar suçludur kanaatimce.

türk usulü çözümler

müzik sesini daha fazla çıkartabilmek için kulaklığı boş bardagğın içine koymak ya da tlefonu olduğu gibi içine yerleştirmek . (ne var ki ben kulaklığı çok koydum)

mecidiyeköy

cevahir neddeniyle adı daha çok zikredilmeye başlanan semt.

devlet bahçeli

bir kaç üniversiteye yerleştirilmiş ve genç beynlerin ölümüne sebep olan partiyi yönetmeye çalışan bireycik.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.