mrkela

Durum: 2231 - 0 - 0 - 0 - 03.02.2017 12:16

Puan: 22591 -

9 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

sözlükten, kuzeni newcastle aracılığıyla haberdar olan, 3. entrysinde onay alan, gelecek vaadeden, futbolu sol açıktan sağ beke her türlü pozisyonda oynayabilecek kadar futbolsever bir beşiktaş taraftarı.
  • /
  • 112

blackeagle1903

sözlükteki bir kaç yıl önceki yorumlarına bakarak gelişime ne kadar açık biri olduğunu fark ettiğim admin kardeşimiz.
sözlüğe kattığı emeğin farkında olanlardan biri olarak önce teşekkür etmek, daha da iyi yazmasını beklediğimi belirterek tavsiye vermek istedim. hep beraber güneşe.

gregory van der wiel

dick advoocat tarafından kadro dışı kaldığı halde devre arası transfer yapamayınca yönetim tarafından affedilen rose bertram'ın sevgilisi.

emmanuel emenike

dick advoocat tarafından kadro dışı kaldığı halde devre arası transfer yapamayınca yönetim tarafından affedilen deli dana.

serdar taşçı

babası trabzonsporlu olduğu için trabzonspor'a sempati duyduğunu fourfourtwo'ya açıklamış futbolcu.

http://fourfourtwo.com.tr/2017/01/04/babam-nedeniyle-trabzonspora-sempati-duyuyorum/

gabriel jesus

city ile ilk çıktığı maçta 1 gol 1 asistle oynayan karpuz. *
hocası pep guardiola onun için karpuz benzetmesi yapmıştı;

alıntı--

“gabriel de tıpkı bir karpuz gibi. nasıl iyi olup olmadığını görmek için karpuzu kesmek zorundaysanız; bu tür oyunculara da şans vermelisiniz”

alıntı--

hakan çalhanoğlu

kalsruhe'de oynarken trabzonspor'a imza atıp sonra gitmediği için trabzon'un şikayeti ile 4 ay futboldan men cezası alan milli futbolcu.
önümüzdeki milli maçta da oynayamayacakmış. attığı imzadan haberi olmadığını, babasının sözüyle hareket ettiği için bu cezayı aldığını belirten hakan çalhanoğlu bundan sonra babamı kariyerime karıştırmayacağım demiş. *

sabah

uyandığımızda olması gereken zaman.
olmamasının nedeni içki içip cümbüş yapanlardır dostlar. sen içki iç, cümbüş yap, sonra sabahlar olmasın diye temenni et, allah seni duymuyor mu. bunlar, bu kafirler, zındıklar yüzünden sabahları göremez olduk. zaten deprem de fuhuş yapanlar arttığı için oluyor.

türkiye'nin iyiden iyiye yaşanmaz bir ülke olması

bir çocuğun cumhurbaşkanı olmayı isteme sebebini idamı getirmek için olduğunu söylediği videoyu izlediğimde kapıldığım his.
bir çocuk nasıl birilerinin ölmesini isteyebilir ki. hem de belli ki bu onun için o kadar meşru, doğal bir istek ki, ve o kadar doğruluğuna inanıyor ki insan olan kip diye kalır. nasıl bir nefret ekmişler bu topraklara. bir çocukta bile bir düşman imgesinin varlığı, onu öldürme, yok etme isteğinin varlığı nasıl sökülüp atılır bilen varsa yazsın anasını satayım. bir umut olur belki içimize.

loreena mc kennitt

uzun adı loreena isabel irene mckennitt olan, dünyaca ünlü kanadalı müzik insanı.
harp akerdeon ve piyano çalabilen loreena abla esasen kelt müziği yapıyor. orta doğu müziği temaları da taşıyan ezgilerine soprano vokalleri ile ruh katıyor. albümleri milyonlar satıyor.

haig yazdjian

ataları kayseri'den göçmüş* 1959 halep doğumlu ermeni ud sanatçısı, vokalist, müzik insanı.
kendisi yunanistan'da yaşıyor galiba. çok iyi yorumları var. loreena mc kennitt ile an ancient muse isimli bir albümü var.

bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir

yanlış yayılmamışsa konfüçyus'a ait bir aforizma.

hayko

ermenice ermenilerin ilk kahramanı anlamına gelen isim.

(bkz: hayko cepkin)
(bkz: hayko bağdat)

artem

ermenice hayatın ateşi anlamına gelen isim.

garabed

ermenice rehber anlamına gelen isim.

haig

ermenice kocaman, dev gibi anlamına gelen isim.
(bkz: haig yazdjian)

agop

ermenice tanrının taraftarı, yardımcısı anlamına gelen isim.

hrant

ermenice alev anlamına gelen isim.
(bkz: hrant dink)

artin

ermenice doğuş anlamına gelen söz.

arev

ermenice güneş anlamına gelir.

hdp

an itibari ile tutuklu yargılanan 12 milletvekili ile halkı temsiliyeti elinden alınmaya çalışılan siyasi partidir.
demokratlık deyince mangalda kül bırakmayanların sıra hdp'ye gelince üç maymuna döndüğü bir ülkede en büyük sorun demokrasi sorunudur. bir kere masaya yatırmak lazım şu demokrasiyi, nedir ne değildir diye. akepe'ye ve mhp'ye sözüm yok. onların samimiyeti zaten kendilerine müslümanlık. "millet iradesi" bir kendi kuyrukları sıkıştığında kullandıkları içi boş laf salatası. ya chp. demokrasi sözcüğünü, parlamenter sistem kalkıyor sözünü ağızlarından bırakmayanlar hdp'lilerin dokunulmazlıklarına el kaldırırken bu milletvekillerinin o parlamentoya nasıl geldiklerini unutmuşlar mıydı acaba.
halk hdp'yi seçti. 6 milyon oy aldı bu parti son seçimde. üstüne üstlük il-ilçe temsilciliklerine yüzlerce saldırı aldığı, mitinglerine bombaların atıldığı, milletvekilleri meydanlarda polis şiddetine maruz kaldığı, tüm ulusal medyanın ambargosuyla karşı karşıya kaldığı halde aldı o kadar oyu. el insaf. gün olur devran döner diyeceğim ama umudum da çok yok hani. belki benim ülkemde de bir gün insanlar geleceğe umutla bakar.
  • /
  • 112
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 2231

volkan

bir erkek ismi.

küçük ve kabına sığmaz bir çocuğun ismini öğrenen psikolog, çocuğun ebeveynine "çocuğun başka nasıl biri olmasını bekliyordunuz" diye haklı bir uyarı çekerse bahsedilen çocuğun adı volkan'dır. *

slaven bilic

türkiye liglerinin açık ara en iyi teknik direktörü.
aynı maçı mı seyrettik bilmiyorum, beşiktaş belki iyi oynamadı ama gs altıya dört geldiği pozisyonda bile doğru düzgün alan bulamadı. veli atılmasaydı ve direkten dönen top dışarı değil de içeri düşseydi maç eminim daha farklı yorumlanacaktı. beşiktaş hâlâ türkiye liglerinin en iyi oynayan takımıdır ve commandante bilic bu durumun baş müsebbibidir. kadro madro hikaye. gs onbirindeki uluslararası standartlardaki futbolcu sayısı beşiktaş'ı ikiye katlar. ben şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanan bir takımın taraftarıyım ve bilic'te bu takımın yaratıcıdır.

tolgay arslan

15 mart 2015 beşiktaş sai kayseri erciyesspor maçı'na skor anlamında bir katkı yapmamış görünse de bence maçın görünmez kahramanı olan futbolcu.

futbol dehasını her geçen maçla beraber daha fazla sergiliyor. bugünkü kayseri erciyes maçında hem defansif anlamda çok iyi alan kapattı, pres yaptı, top kaptı, hem de ofansa çok yerinde toplar attı, oyunun yönünü değiştirip boş alanlara toplar attı. oynadıkça çok çok iyi olacağını düşünüyorum. şu an veli atiba ikilisine alternatif gibi görünse de bence sosa'nın yerinde oynamalı.

büyük beşiktaş taraftarı

blackeagle1903

adnan aybaba'nın, kaya çilingiroğlu'nun futbol yorumcusu, erdal cömert'in muhabir olduğu bir ülkede kartal sözlükte yazmasına şaşırmayacağım sözlük popüleri zat.

sen bana masaj yap ben de sana yapayım

abimin az önce bana söylediği cümle. sol framede görünce ne oluyor a.q. beni mi izliyorsunuz dedim kendkendime.*

hdp'ye oy verip pkk'nın kalaşnikofuna şarjör olmayın

ırkçılığını defalarca kanıtlayan şoven, popülist, nefret adamı gazeteci parçacığı zırvası.

ermeni soykırımı

http://siyasihaber.org/rakel-dink-aci-aci-agliyorum#.vtnno_zgmx8.facebook
yukarıda rakel'in yazısını biraz da onların gözüyle bakabilmek adına paylaşmak istedim. adına ne dersek diyelim yaşanan acılar tüm insanlığın ortak acısıdır. en azından öyle olmalı. bu işi, "onlarda bize saldırıyordu ama" defansıyla görmek körleştirir hepimizi. o vakit denir ki; ne zaman ki ermeniler 1,5 milyon türk'ü sürgün edip üzerlerine gürcü ve ermeni çetelerini saldı, binlerce insan kadın, çoluk, çocuk ayırmaksızın öldürüldü, o zaman bu iş karşılıklı olmuştur diyebiliriz.

sözlükteki ermeni düşmanları

bir kaç kişiden fazla olmadığını umduğum ırkçı kitle.
ara sıra kimi girdilerde, başta halkların demokratik partisi ve selahattin demirtaş'la ilgili olmak üzere, rastladığım kişilerdir ayrıca.

pkk'nın öldürdüğü kürtler

içeriğiyle mantık hataları taşıyan ekşi sözlük enrtysi.
öncelikle şunu söyleyeyim; amacım pkk'yi savunmak değil, şu şoven algıya karşı durmak.
mantık hatalarından birincisi pkk ırkçı ise neden kendi ırkından insanları öldürüyor. öldürüyorsa bu nasıl ırkçılık. ikincisi marksist leninist bir örgüt nasıl ırkçı oluyor. ya ırkçıdır ya marksist, ikisi bir arada olamaz. her marksistim diyen marksist olamıyor ne yazık ki. üçüncüsü marksist leninist olup kendi halkına zulüm uygulamamış bir hareket yoktur deniyor. mantık dışılığının dışında yalan. marksisizm geniş kitlelerin hakkını savunur. marksist bir iktidar, emeğini satarak geçinen insanların iktidarıdır, kendini iktidara taşıyanı neden ezmeye çalışsın, iktidarını kaybeder. ha ola ki eziyorsa zaten marksist olamaz. marksizm emekçi kitleleri iktidara taşıyıp sonra onlara eziyet edilmesini savunan bir ideoloji değildir. üçüncüsü pkk zerdüştlük propagandası yapıyorsa bu kadar müslüman kürdü nasıl peşinden getiriyor. 30 küsur yıldır ne dağa çıkışlar bitti ne destekçisi azaldı. aksine her geçen yıl kürt halkının desteği daha da büyüyor. biraz mantığınızla yaklaşsanız bu kadar zulüm yapan bir örgütün bu kadar büyümesinin imkanının olmadığını görürüz.
şimdi pkk bir kenara bu başlığın tam da 20 temmuz 2015 suruç katliamı sonrası yazılmasının bir anlamı var. bu aslında bir bilinçaltı pırtlaması. suruç katliamının sorumlusunun devlet olduğu açık. devletin başka suçlandığı konu kürt illerindeki faili meçhuller, bombalamalar, işkence ve insanlık dışı uygulamalar, köy yakmalar ve basmalar. şimdi devletin yaptığı katliamlara karşı pkk'nin yapmış olduğunu iddia ettiklerini* yazmak suruç'un da sorumlusunun aslında pkk olduğunu işaret etmektir. yanlış anlaşılmasın diye bu başlığı açan arkadaşı suçlamak için söylemediğimi, bunun toplumsal bir algı yönetiminin bir parçası olduğunu, onun bir yansıması olduğunu belirtmek isterim. çünkü öyle bir algı yaratıldı ki türkiye'de olan tüm kötü şeyler bir şeytan olarak gösterilen özgürlükçü kürt hareketi ve onun örgütü olan pkk'nin üstüne kalıyor. pkk çok mu suçsuz, ha bence de çok temiz bir örgüt değil. ama asıl şeytan içimizde. asıl şeytan deriniyle sığıyla; devlet.

allah'ın yarattığı oksijeni tüketen zavallı ateistler

insanın yarattığı allah'ı savunduğu iddiasıyla din sömürücülüğü yaparak sabrımı tüketen bihuş kişilerin komik ateist tanımı.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.