ö.k.b

Durum: 295 - 0 - 0 - 0 - 23.06.2012 20:31

Puan: 1238 -

8 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

NULL
  • /
  • 15

isme göre karakter analizi yapmak

eski türklerde olsaydı çok doğru bir eylem olacaktı, eskiden karaktere göre verilirmiş isimler o yüzden şimdi bu kafayı çöpe atıyoruz. birde bu analizler nedense isim kötü bir şey çağrıştırdığında göze batar anlam iyi olunca pek ses çıkmaz, örneğin birinin adı mert olunca kimse demez bu adam çok merttir diye, çifte standart var orada bir kere.

16 haziran 2012 sanat maratonu

14.30 caddebostan migrosun önünde buluşup özgürlük parkına kadar yürüyüp, sanat için susmayacağımız, sanatla uyuyup sanatla uyanacağımız organizasyondur.17:00 de okunacak basın bildirisinin ardından başlayacaktır.

eurovision 2012

diğer insanların müzik zevkleriyle benim müzik zevklerimin bir kez daha uyuşmadığını gösteren yarışma oldu.tabi ülkeye değilde, şarkıya verdilerse puanlarını.
hadi hepsini geçtim almanyanın büyük hakkının yendiğini düşündüğüm yarışma evladım gibi koydu valla.can bonomo nun hakkı da bi dördüncülüktü bence. isveçte ticari müziğin dibine vurmuştu birinciliği şaşırtmadı.o değil beş altı şarkının arak olduğunu düşünüyorum araştırıp bulucam sözlük. aslında yarışmayı ve katılan ülkeleri eleştirmek yersizdir ne olduğu,amacı ortadadır neticede.ancak yunanistan ve kıbrıs artık tarzlarını değiştirmeliler çok sıktı çokkkk.

ders çalışırken müzik dinlemek

hep özenip ama bir türlü yapamadığım olay. ben nasıl sorunlu bir insansam çıt sesinden nem kapıyorum, müzik dinleyerek namümkün. anlamıyorum bir türlü şimdi dinlerken şarkının içinde geçen sözlere,melodilere hiç mi aklın takılmıyor ? hem hani insan beyni iki işi bir arada yapamıyordu.

kadın yazısı

güzel olduğu genellemesiyle yazılacak herhangi bir yazının kadınların üstüne kalmasıdır.okuduğum bütün okullarda bu böyleydi.tahtaya bir şey yazılacaksa kız öğrenci seçilir, liste hazırlanacaksa kız öğrenci seçilir,arkadaşlar arasında da bu böyledir. sürekli yaz kızım. istisnaları hariç (ben), genelde güzeldir.onlar ki karakteristik yazıya sahip olan insanlardır.halbuki hattatları düşünürsek tersi bir durum da olabilir. yinede kadınların yazısını güzel ilan ederken, bazı abilerimizin hakkını yememeliyiz derim ben.

edgar allan poe

gotik edebiyatın en başaralı isimlerindendir.hikayelerini okurken gerilim nedir hissedersiniz.benim için çok şeydir o yüzden öyle herkes okusun istemem. birde liman kırıntıları şiiri vardır, en sevdiğim şiir sıralamasında ilk üçü zorlar.

sergüzeşt

tanzimat edebiyatı birinci dönem eserlerinden, samipaşazade sezai'nin yazdığı kitaptır.çok ince ve akıcıdır.basit ve sade bir üslupla yazılmış olup konusu esir bir kızın yaşadığı maceralardır. ayrıca yazarı şemsettin sami ile sıklıkla karıştırılır.

kaktüs

benim için gelmiş geçmiş en mücadeleci,asil bitkidir. o sıcakta azıcık suyla yettin,kendini korumak için diken çıkar falan her bitkinin harcı değil.üstelik görünenden çok daha fazlası...büyümek için sizden bakım istemez bir şey istemez.kendi başının çaresine bakar.bende böyle bitkiye bakarım...

the dreamers

bernardo bertolucci filmi,venedik film festivalinde gosterilmiştir. paristeki 68 olayına karışmış öğrencileri,siyasi ve sosyal durumu anlatır. ensestliği destekleyen bir tutum içinde görünse de çıplaklığın ardına geçmeyi başaranların seveceği bir film.iç içe geçmiş sahneler ve çekimleri bence kusursuz.müzikleri hakkında konuşmama bile gerek yok.

facebook'ta kendi paylaşımlarını beğenen insan modeli

şimdi oraya kendi gönderileri için beğen butonu koyanları garip karşılamazlar da giderler kullananı garip karşılarlar oraya koymuşlar ki kullanacaklar efendim.biride demiyor ki onun orada ne işi var.ama itiraf etmeliyim ki saçma bi durum oluyor.hadi onlar yaptı oraya koydu onu senin aklın yok mu yahu...

cumartesi çalışmadığı halde erken uyanan insan

cuma günü çok yoğun geçmiş yorulmuş,akşamda erkenden uyuyup cumartesini güneşle selamlayan insandır.

tabula rasa

dil öğrenmede descartes in akılcılığına karşı deneyselciliği savunmuş john locke un felsefi fikridir.dil yapmadır ve sonradan öğrenilir,insan beyni boş bir levhadır.

ferdinand de saussure

1906 ve 1911 yıllarında cenevre okulunda dersler vermiştir. öğrencileri ondan öğrendiklerini kitap haline getirirmiş. dilbiliminin kurucusu,yapısalcılığın babası isviçreli bilim adamı.geleneksel dil anlayışına karşı kullanılan dili inceleyip betimleyelim,ondan sonra kural koyalım soyut şeylerle uğraşmayalım fikriyle yola çıkmıştır.

öpülesi dudaklar

sıfat fiil cümlesine örnek olarak verilebilir.ya da başka bir örnek angelina jolie dir.hee benim için değil tabi.

diyeceklerim bu kadar

bu cümleyi ne zaman kursam karşı taraf cevap verince kendimi yine aynı konuda konuşmaya başlamış buluyorum.her lafa verilecek bir cevabım var, suskunluğum asaletimden de değil benim açımdan sıkıntılı biraz.

çözümlü örnek

ygs ye hazırlanırken matematik dersinde örneğin çözümünü ezberleyip diğer sorulara uygulamaya çalıştığım için diğer soruları çözememe sebebiyet vermiştir.benim için kötü örnektir.o çözümler olmasa onlara saplanıp kalmıycam kendim çözümü üretecektim halbuki..bence bana hak verdiniz..

kişi kendinden bilir işi

herkesi kendin gibi sanmanın diğer bir versiyonu.herkesi kendin gibi sanmada bir mağduriyet varken, kişi kendinden bilir işinde bi şüphelenme biraz kızgınlık ve tedirginlik vardır bana göre.

kesinlikle doğru,tartışmaya kapalı sözdür.net.

nereli olduğunu çözme yeteneği

hemşericiliğin prim yaptığı ülkemde kıymeti bilinmelidir.

türk dil kurumu

1932 de kurulmuştur.kısaltılmış hali "tdk" dır.ismiyle beraber akla imla kılavuzu ve sözlüğü gelir başka işleri halk tarafından çok bilinmez. maalesef ki siyasi ve ideolojik etkilerde kalmıştır,tanımlamalar baştaki kişilere göre yapılmıştır.tasfiyecilik çalışmalarında bulunmuştur.kendi kendiyle çelişen,kafasına göre iş yapan kurum olarak da tanımlayabilirim.azcık tutarlı ve bilgili olsalar halbuki...

o değilde benim en büyük derdim şu düzeltme işareti ne olacak!!! bir basımda var diğer basımda yok sonra halk niye tepkili.

ayrılmayalım

genelikle bir ilişki başlarken birde biterken duyulur bu söz "ayrılmayalım"

x kızımız=aşkım ben sensiz yapamam ,ölürüm sakın ayrılmayalım söz mü...
y oğlumuz=ölüm ayırır bizi ancak bitanem merak etme.

aylar sonra...

-y oğlumuz= x artık ben yapamıyorum ayrılalım..?
-x kızımız= ayrılmayalım.s

örnekte de görüldüğü gibi ilişkilerin başında ve sonunda kullanılmaya elverişli tek kelimeden oluşan cümle.çok gördük bunları çoookkkk...
  • /
  • 15
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 295

cemal süreya

hayranlık duyduğum bir şairdir sözcüklerinde ki tat apayrıdır en çok şu şiirini severim demek isterdim ama hepsi güzel arkadaş.soy isminde ki ikinci y yi kaybetme sebebi hakkında çeşitli rivayetler vardır.en yaygın olanı sezai karakoçla girdiği iddia meselesidir.

yoğurt yemiş bünyede oluşan uyuma isteği

bütün suç laktozundur efendim yoğurt kesinlikle masumdur.

klasik öğretmen replikleri

ileride kullanmayı zevkle beklediğim cümlelerdir öğrenciyi uyuz eder ben oldum onlarda olacak uleynnn!!!.
şaka lan kıyamam kuzucuklarıma ben .tabi öğretmen olursam herkes okuduğu mesleği yapmak zorunda değil dimi? en popülerlerinden bir kaç tanede benden gelsin:
1.ben bunları zaten biliyorum mesleğimi elime almışım ben sizin için anlatıyorum bak sınav yaklaştı.
2.iyi niyetimi suistimal ediyorsunuz.ben sizinle arkadaş olmaya çalışıyorum
3.hep aynı parmaklar çocuklar
4.bu ne gürültü diğer sınıflar sizin gibi değil daha başarılı üstelik.
5.kopya cekerek aslinda beni degil kendinizi kandırıyorsunuz
6.inşallah ileride sizde öğretmen olursunuz...

uzun saçlı erkek seven kızlar

kısmen dahil olduğum gruptur. benim gördüğümü siz de görseydiniz hak verirdiniz.saç, sakal kombinasyonunu tutturmuşa birde ne ala. hoş bir görüntü oluyor.ama yakışmayanı da maymundan bir öncesi oluyor. işte onlara çok üzülüyorum ve genele vurursak maymunlar kazanır açık ara.

diss atmak

bir rapçinin başka bir rapçiye eleştirmek ve ayar vermek amaçlı yazdığı parçalardır.kesinlikle rapin gelişmesine büyük katkıları vardır,hırslandırır ve yaratıcılık oranını da arttırır.karşılıklı ve hazırlıksız olanları daha eğlenceli olur.türkiyede son zamanlarda yazılan ilk aklıma gelen en iyi diss sansar salvonun sagopa kajmer için yazdığı paranı verdim parçasıdır.

sinekli bakkal

sıkıcı bulduğum halide edip(b) adıvar kitabı.ama beğeneni de çoktur. chp roman mükafatını almış kitaptır aynı zamanda.yanılmıyorsam yakup kadri karaosmanoğlu'da aynı yarışmada yaban adlı eseriyle ikinci olmuştu.ama bana göre sinekli bakkaldan çok daha iyidir.tabi tartışmaya açık...

boris vian

mezarına tüküreceğim kitabından uyarlanan film 78 daha sonra 2010 da çekilmiştir. on parmağında yüz marifet olan insanlardandır.oyuncu,yönetmen,yazar,gazeteci,şarkıcı... ayrıca çok baba sözleri vardır.sevilir!
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.