ozdemirozdemir

Durum: 1674 - 0 - 0 - 0 - 09.05.2019 18:42

Puan: 10642 -

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz
  • /
  • 84

yağmur

tanrının gözyaşlarıdır; tanrı umudu böyle dağıtır. serinlemek, dinlenmek ve huzurdur. takip edilemez düzensizliği düşünce yoğunluğunu arttırır. sonrasındaki toprak kokusu aşık olma sebebidir. hem ölmek hem doğmaktır.

hayır diyememe sorunsalı

gerçek sevgi ve saygıyı asla anlayamamak sonucunu doğuran sorunsaldır. imkanlar dahilinde hayır dememek dostluğun, sevginin, saygının; imkansızlıklar içinde hayır dedirtmemek kötü niyetin, sevgisizliğin saygısızlığın kanıtıdır.

hayat çok kısa ve güzel; hayır diyemediğiniz herkesten uzaklaşın.

aşk

mantıklı hiçbir sebebi yokken birini görünce dünyanın rengarenk olması olayıdır. o varken dünyadaki en şanslı kişi olmak, en güçlü, en mutlu, en en en... hiçkimsenin duyumsayamadığı bir kokuyu almak, özlemektir. ama tek taraflıdır. hep bir kişidedir. karşılığı yoktur bu özgürlüğün. tüm prangalarından kurtulup, sadece var olmak isterken kapana kısılmaktır. acı çekmek değil hüzünlenmektir derinden. saçlarına, gözlerine şiirler yazmaktır sadece kendin bildiğin. hep kendi bildiğin, herkesin yaşadığı fakat sadece kendin anladığın...

günler aylar yıllar geçip tatlı anılar bırakan, biraz şarap ile yad edilen hep aranan hep özlenen; gelir diye yol gözlenen... seni büyüten şeyin yıllar olmadığını anladığın şeydir eskilerden...

tomai

harika bir moldovya şarabıdır. özellikle merlot olanı gerçekten çok tatlıdır. karamelize bir kokusu vardır, içimi güzeldir. çok soğuk içilmemelidir. yemekle beraber harika gidebilir. şu sıra migroslardan alabilirsiniz, üstelik biraz araştırırsanız 10 yıllık olanları bile raflarda bulabilirsiniz.

mutsuzluk

mutlu olmayı bilmemek, çabasızlaşmak ve sonra amaçsızlaşmaktır. bakın bakın ne anlatıcam...

mutsuzluk eylemsizliktir. sözlüğe entry girmemektir mesela. pencereden çıkartıp kafanı derin bir nefes almaya üşenmektir. saatlerce çişini tutmaktır. duygularından egon pahasına korkmaktır. bir filmi son dakikasına kadar izleyememe sabırsızlığıdır. "oyun burdan dönmez gg wp" deyip sur vermektir. kendinde kusur bulmayıp oyun sonu herkesi "bilerek beslemeden" raporlamaktır. üst üste sigara içecek kadar boş vakit yaratmaktır. çözümü seninle ilgili olmayan herşeye kafa yormaktır. yürümemektir. traş olmamaktır. gün ışığından kaçmak, bütün gün uyuyor olmaktır. her an bir sonraki anı düşünmektir. yaşamadıklarına üzülüp kendine ağlamak, başkalarını kıskanmaktır. kısaca yaşamamaktır...

tüm olanlar bir düşüncedir esasen. iyi düşünürseniz iyi olur biliyor musunuz? düşünceleriniz ne kadar güçlü farkında değil misiniz? bunu bir sabah programı sığlığında söylemiyorum. hayır, sabahları kalkıp güneşi selamlamanıza, ben çok güzelim, iyiyim ne kadar güzel bütünüm diye kendinize telkinde bulunmaktan bahsetmiyorum. zorunluluklardan kurtulmaktan bahsediyorum. sahtekarlıktan uzaklaşmaktan, umutsuz ve amaçsız yaşamdan kaçmaktan bahsediyorum. uyumak üzereyken "bu gün çok tatlıydı be" diyebileceğiniz anılar yaşamaya çalışmaktan bahsediyorum.

hayat çok güzel biliyor musunuz? gerçekler acıdır büyük bir yalandır! en çok kendinizi darlamaktan vazgeçin. insanları sevin, kediyi köpeği daha çok sevin. bitkilere çiçeklere doğaya yani tapın. işte gerçek orada bir yerde, kendi gerçeğiniz, kendi amacınız, kendi motivasyonunuz, kendi heyecanınız.

zorunluluktan uzak, sadece keyifle değil huzurla ve heyecanla yaşayın...

youtube

artık herkese "merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz" cümlesini ezberleten garip platformdur. insanların kendi medyasını oluşturması, bilgiyi daha verimli bir şekilde dünya ile buluşturması beklenirken durumu iyi ve arkadaş çevresi olan insanların hayatları ile dolmuş, insanların kendi *bbg'si kendi *1984'ü olmuştur.

ufku iki katına çıkaracak kanallar da var tabi. ha bu arada video hoşunuza gidiyorsa abone olmayı ve beğenmeyi unutmayın....

tag deneme

sözlük yönetimi tarafından yazarlara verilmiş bir gözdağıdır. tag deneme sakın, biliyorsan kullan bilmiyorsan deneme, denmek istenmiş. siz siz olun tag denemeyin vallahi uzaklara uçarsınız. uçup da gidip kaybolursunuz.

4

dünyadaki en mütevazi sayıdır. beş gibi değildir mesela, beş çok havalıdır çok korkunçludur. ama dört öyle midir? nevi şahsına münhasır bir kuulluk, hem dostane hem sevimli hem kötü gün dostu. sadece bir sayı değildir ve rengi mavidir.

samuel eto'o

pes2006'da durdurulamayan fitbolcu. orta sahadan gol mü dersin, yedimilyonsekizyüzaltmışdört kişiyi çalımlaması mı dersin... nasıl bir kafayla yaptılarsa oyunu adam tanrı gibiydi. uuu beybi....

sol frame sayfa ilerletme butonlarının olmaması sorunu

bir portalın olmazsa olmazı sayfalama seçeneğinin sözlüğümüzde henüz bulunmuyor olması sorunudur. sözlükte hunharca gezinmeye engel, korku filmi gibi bir durumdur.

arama butonlarının çalışmaması sorunu

sözlükte sörf yapmama engel olmuş sorundur. ayrıca bu sebeple yeni başlık açmak çok zor bir hal almıştır. çünkü, benzeri bir başlık var mı diye aratamıyoruz. gündeme gelsin istedim.

kzıl saç ve ikinci el bir cübbe

aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen hala weasley ölçme ve değerlendirme yöntemidir. bu türler genelde "r" harfini söyleyemez, sürü halinde kalabalık yaşarlar. gereksizce sevgi dolu ve muggle ilgilisidirler. zaten ne geldiyse o uçan arabadan sonra geldi başımıza.

afk yazarlar

sözlüğü tekrar canlandırıp yine oluruna bırakmış yazarlardır. nerede o başladığımız zaman kullandığımız slogan? yazarız bu gezegeni nerede? lütfen afk kalmayın birkaç kelime karalayın her gün... yoksa yine bu -oyun burdan dönmez sur verelim gg wp ozdemirozdemir report- kıvamına geleceğiz.

hadi yazalım bu gezegeni....

içmek için nedenler

eskimiş ve çoktan unutulmuş bir sözü yıllar sonra sözlükte görüp iç cızlaması oluşumu sonrası sıkıntılı durum. veya sadece susamak.

ha bu arada kartal sözlük 10 yaşında...

uykuluk

içinde uyku saklayabileceğiniz nesne, uyku kabı. diğer bir değişle "seni arkadaşım olarak görüyorum" diyen kadınların ürettiği ürün. *

kartal sözlük

ne zaman geri geldik abiler? haberim yoktu, özlediğimden ve nostalji yapmak istememden dolayı tamamen boşluk içerisinde kartalsozluk yazdım url çubuğuna... çok mutluyum lan, sanki yıllar evvel unuttuğum duygularımı buldum, sanki tekrar aşık oldum.

tanım şeysi: iyi ki var olan bir aile, büyüdüğüm yer.

kartal sözlük'ün yayın hayatına veda etmesi

formatın içine edeceğim üzgünüm;
yazdıklarımızı nasıl yedek alıyoruz, yardımcı olabilecek kişi var mı? en azından yazdıklarım kaybolmasın istiyorum.

eksik bir şey

madem gidiyoruz açık açık takılalım buradan... sonra demeyin siktin formatı eyledin viran (bkz: swh)

seni çok seviyorum selin! aptal ve kapital bulduğum sevgililer günü bile seninle paylaşamadığım için acı veriyor şu saatlerde. lan harbiden seviyorum; eksik bir şey mi var?

hani tanıştığımız kurs var ya, arada hoca yok diye derslere benim girdiğim gitar kursu orası benim hapishanem oldu, her taraf sen... biliyor musun o grup derslerinde diğer tüm öğrencileri erkenden postalamaya çalışmam sadece seninle ilgilenmek istediğim için. aptal bir adamım biliyorum ama ne yaparsın; insan kaç kere aşık olur ki?

sigara içtiğimiz o merdivenleri her gün ziyaret ediyorum, ne gülüyorduk beraber be... yürüdüğümüz yollar, karşılaştığımız köşeler çok tuhaf be kızım... hem bilmiyorsun odamın penceresinden senin yaşadığın binayı görüyorum her gece; uykusuzluğumun sebebi ne şimdi anlıyor musun?

iyi zamanlar geçirdik seninle selin...

merak etme ısrar etmek gibi bir niyetim yok, istesem de yapamam gücüm yok...

bir şey diyeceğim selin, beni neden sevmedin?

kartal sözlük'ün yayın hayatına veda etmesi

uzun zamandır aktif olmadığım için pek söz hakkım yok, ancak, başladığı günden bu yana bana arkadaşlık etmiş sözlüğüme veda etmek biraz hüzünlü... başaramadık galiba; bir içerik yaratamadık. güzel başlamıştı gerçi; diğer sözlük oluşumlarından daha samimi paylaşımlar ve beşiktaşlı duyarlılığı içeriyordu, yazarız bu gezegeni dedik o zamanki bol siyahlı kırmızılı temayla kayıt olup yazmaya başladık. bir dönem iyi gittik bence ama sözlük altyapısı oluşturamadık. nik altı döşemeler ve övmeler de artınca iş yavaş yavaş boka sarmaya başladı bence.

uzun bir zamandır girmiyordum sözlüğe; bence son hali gerçekten "yazarız bu gezegeni" değildi. sol frame bahis bültenleri gibi, entryler hangi maçın kaçıncı dakikasında gol olduğunu anlatıyor falan rezalet yani.

kimseye kızmıyorum, suç bizim 1.nesil, biz bıraktık işi... üretmedik, düşünmedik, yazmadık falan; böyle olacağı belli değil miydi? zaten bir kere daha bu karar çıkmıştı ve biz ilk yazarlar gitmeyin diye ağlamıştık burada. şimdi yine aynı yüzsüzlüğü yapmamam lazım ama gitmeseniz iyi olurdu!

özleyeceğim sözlükle dertleşmeyi...

hadi çoook iyi davranın kendinize hacılar! çıff fıçı çıff fıçı tıss

not: ismail abi efektidir, lmciler anlar.

yazarların şu an dinledikleri şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=hbxsebnww5q

bir ömür yetmez ki - müslüm gürses
  • /
  • 84
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1674

sözlük ahalisinin toplumsal olayları sol frame'e taşımaması sorunsalı

platform olarak sözlükten ve kitlesinden beklentinin çok yüksek olmasıdır. sözlüğümüze dahil olan her kişiden toplum mühendisi, derin devlet uzmanı olmasını istersek zaten yanlış bir yola girmiş oluruz; herkes bildiği konuda yazsın ki bilgi kirliliği olmasın. ayrıca eğer önemli gördüğünüz bir olay veya gerçekten önemli bir olay varsa bunu öncelikli olarak siz taşıyınız sözlüğe, birilerinin yapmasını beklemeyin.

sol tarafın ilgim ve bilgim dahilinde olmayan, bilmem nerenin bilmem hangi kulübünün herhangi oyuncuları ile dolu olması beni de sözlükten uzaklaştırıyor bazen, ancak, önceden de belirttiğim gibi herkes bilgisi dahilinde bir şeyler karalıyor buraya.

son olarak, zamanında bu tarz gereksiz tartışmalara çokça girmiş bir yazar olarak şunu tavsiye edebilirim; sözlüğe katkı yapmak, sözlüğü hak ettiği noktaya taşımak ve beşiktaş'ı ve taraftarını en iyi şekilde temsil etmeye çalışmak bir çok sorunun çözümü için yeterli olacaktır.

ben butonu fetişisti yazar

yazdıklarını emek olarak görüp karşılığını almak isteyen yazardır. netice de günlük yazmıyoruz, paylaşım yapıyoruz.

not: gördüğüme artıyı basarım, hiç affetmem.

karate

şöyle bir şeydir;
(vurgula: t)

inci sözlük

niklerin arkasına gizlenip bir grup oluşturmuş mizah engelli bir sürünün, bir toplum yapısına etki edebileceğini düşündüğü oluşumdur. espri desen yok, mizah desen yok sadece aşırılık ve bokunu çıkarma, insanların değerleri ile alay var. belki kuruluş amaçları bu değildi ancak şimdi geldikleri nokta budur.

taksim gezi parkı direnişi

yazılacak çok az şey var; bu bir paylaşım ve halkın haklı protestosudur. direniş haline getiren şey ise para.

savaşmak ve kazanmak; biz uğrunda savaşabileceğimiz şeyler olduğu için bunu yapıyoruz. başbakanın "biz" diye anlattığı kesim ise sadece kazanmak için... aramızda ki fark net olarak bu.

biz, sizinde içinde olduğunuz bir toplumda barış ve özgürlük uğruna savaşıyoruz; sizi de bizden ayırmadan. fark etmeden, siz de aslında bizsiniz. birilerini kesip biçen, saldıran, ezen biz olmadık, olmayacağız.

ülkeye şu kadar zarar verdiciler, tabak çanaklar çok ses çıkarıyorcular, taksimi ezelimciler eğer ki amigolarınızın etkisinden çıkıp düşünmeye başlarsanız aynı tarafta olduğumuzu bizim söylememize gerek kalmayacak.

itudeki konyali

aklı fikri zina ve bacısının eylediği ona göre 'ahlak yoksunu' fiilerde olan bir yazar. bir insanın sadece bacısından bahsetmek için sözlüğe üye olabiliyor olması çok şaşırtıcı.

fazıl say

orhan gencebayın senelerce insanları ağlatarak para kazanmasına,müslüm gürsesin jilet dağıtarak köşeyi dönmesine,sezen aksunun hayattaki herşeyi ajite ederek dudaklarını silikonlatmasına ithafen tepkisini ortaya koyan müzisyen,sanatçıdır.

bu ülkede acı çekerek ilgi çekmeye çalışan egosu tavanlarda insanlar bulundukça daha fazla para kazanacakları gün kadar aşikar.müziğe ve dolayısı ile sanata verilen değer; tiyatroları yıkmak,heykellere "ucube" demek şeklinde olduğu için bu insanlara sanatın ne oldğunu anlatmaya çalışmak bile abestle iştigal.

bayan nihayet

özlenen yazardır. alayina trivela'dan sonra dönüşünü ve entrylerini en çok beklediğim yazardır.

ekleme: geçmiş olsun.

okumadan eksilemek

seri halde eksi vermek ile çokça karıştırılan eylemdir. misal bir saat içinde bir yazara yirmi tane eksi de verebilirim, artı da verebilirim. ama bu okumadığım anlamına gelmez. özellikle seri artı modum bu ara açık, sözlükte kimse kalmayınca beğendiğim yazarlara böyle ziyaretlerde bulunuyorum.

zina suç olsun kampanyası

aldatan erkeklerin de siki kesilsin o zaman. böyle muhteşem bir hukuk düzenimiz olsun ki, elin oğlu çıkıp bize kaç çocuk yapacağımızı, nasıl televizyon izleyeceğimizi, kime oy vereceğimizi, farklı görüşleri "xx zihniyeti" şeklinde nasıl yaftalayacağımızı bize öğretsin.

hayır söz konusu isimler değil; sen hem kendine tek doğru kabul edeceğin bir düşünce sistemi yarat, hem bununla insanları tahakküm altına almaya çalış, hem onlara nasıl yaşayacağını öğret hem de senden olmayanlara "godoş" de!

başlarım sözlüğün hareketliliğine, renkliliğine. renklilik istiyorsanız görüşü olan ve bunu temsil edebilen adamları onaylayın kardeşim. her on entry yazan yazar olmasın!

tanım: önerilmesi dahi özel hayat ve kadın hayatına kast olan ve hukuki olarak suçlanabilecek kampanya.

not: hayır, kadın değilim.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.