roll a joint

Durum: 1838 - 0 - 0 - 0 - 14.07.2016 08:44

Puan: 16290 -

8 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 92

fikret orman

http://www.kartalsozluk.com/sozluk.php?t=%23440260 şu girdiye ithafen;

- milosevic yatırım amaçlı denendi, tutmadı ve daha iyisi olan marcelo ile takas edildi. keşke osmanlı maçındaki gollerine sevinmeseydiniz işte o zaman söylemlerinizde gerçekçi olurdunuz, şampiyonluk turuna çıkmadınız mı?

- pedro franco önder özen transferidir. uzun uzun girmeyelim kimi başkan egosundan krasic'ler alıp sıfır faydayla ayılıp bayılırken kimi hocasına güvenip amrabat'lar bruma'lar almış ve rakiplerin parasını çöpe göndermişti. başkanın amacı her yeni gelen hoca transferine bağlı beşiktaş değil, futbol adamına bağlı bir beşiktaş yaratmaktı ancak olmadı, sebebini bilemeyiz sonucunu biliriz; önder özen olmadan da taş gibi yürüyor beşiktaş. pedro yada alexandr yerine stoper olmak mı istiyordunuz?

- beck şampiyon kadronun 11 oyuncusudur. umuyoruz gökhan gönül beşiktaş'ımız için beck'in sergilediği performansın üstüne çıkar ve tekrar şampiyon oluruz. yoksa serdar kurtuluş hoşunuza mı gidiyordu, anlayamadım?

- tuttuğunuz kulübün iyi bir sol bek ve iyi bir stoper kovalaması sizi nasıl rahatsız eder, cidden anlayamıyorum. yoksa daha güçlü beşiktaş'tan ziyade daha güçlü fenerbahçe yada daha güçlü galatasaray görmek mi hoşunuza gidiyor?


- quaresma'yı taraftar aldı. 3.75 milyon euro alacağı varken gönderildi, 1.6 civarında alacakla geri gelip şampiyonluğa, göz zevkine ve bi çok şeye katkı yaptı. almasa quaresma katili olurdu, uygunundan alıp katkı aldı ve geri aldı oldu, ne istiyorsunuz anlayamıyorum?7


bu sorulardan 5/5 ine düzgün cevap verirseniz çok iyi yazar olursunuz
4/5 i sizi iyi yazar yapar
3/5 i ise ortadan hallice.

tanım : süleyman seba yolunda ilerleyen başkandır yenilip yutulması mümkün olmayan, rahat olun yedirmiyoruz.

simon kjaer

senin gibi birini istiyorum anlıyor musun simon. matteo ferrari ile birlikte koy bunu stopere kaleye de volkan demireli al, takım 10 golden fazla yemez. ha gidip beke köybaşı, kurtuluş yazmazsan.

lige gelen en iyi iki stoperden biridir. seneye bize de böyle bir stoper alınır umarım.

2015-2016 hasan doğan sezonu

beşiktaş futbol takımı'nın şampiyon tamamlayacağı sezondur. aksini düşünen herkesin idda'nın verdiği 3.40'lık orandan fenerbahçe şampiyonluğuna para basması gerek.

fabian ernst

bugün, şu anda, atiba hutchinson ile beraber defansif ön libero yapsalar topal-souza ikilisi diz çöker tövbe eder öyle bir topçuydu. osv hannover takımında 24 maçta 8 gol atmış, adam gibi adam iyi futbolcu.

fernet branca

mide asidi olarak geçmiş ekşide falan, doktora gidip "toto bu ne" demediğim için bilmiyorum;

ancak son zamanlarda midemin ağzıma gelmesi olayını bir shot ile kesen içki. günah olmasa tanrı tarafından gönderildiğine inanacağım mucizedir kendisi. her alkol severin evinde bulunması gereken içkidir kesinlikle.

fikret orman

başlığını görünce dayanamadım; kendisinin beşiktaş kulübünden siktir olup gitmesini istediğim başkandır. ağzımız icraat yapan adamlara açıldıkça, beslediğim ümidin anasını sikeyim diyorum. böyle adamlar bize fazla; siktir olsun gitsin. nasıl olsa bir ara götünde döner zamanı geçince efsane yaparız zaten. olayımız bu biliyorum çünkü; vallahi.

8 mayıs'ta rüzgar sağnak'a kaybetmesini canı gönülden istediğim kıytırıktan başkan.

yazık oldu süleyman efendiye

öyle bir nicki vardır ki uyanıp "yazık oldu süleyman efendiye" demişliğim de, iş biter bitmez çalıştığım arkadaşlara "yazık oldu süleyman efendiye" demişliğim de vardır. sırrını ne ben ne çalışma arkadaşlarım çözebilmişti, kartal sözlük de gezerken gördüğüm efsane bir yazar adıymış. kıskandığım yazardır, selam

güntekin onay

beşiktaş futbol kulübünde uygun bir çalışma alanı bulunması gereken insan, yorumculuk gerçekten artık ona fazla geliyor. bunu kaldırabilecek iş disiplini, tecrübe ve akıl olduğunu da görebiliyor zerre aklı olan insan; gücümüze güç katmaya gelsin artık.

edit : https://www.facebook.com/wk1998/videos/989322267770275/

linkteki 19 dakikalık konuşmasını soluksuz dinleyip iyi ki beşiktaş'lı diye şükrettiğim adamdır, terfi lütfen!

joyce muniz

1-2 sene içerisinde dünyaca ünlü olacak müzisyen ablamızdır kendisi. bense böyle sanki ülkede bunun farkında olan 3-5 kişiden biriymişim gibi hissediyorum kendimi. ünlü olursa kendisiyle alakalı heyecanım haklı bir gurura dönüşecek, olamazsa da bu dünyanın suçu olur hiç utanmam zira şöyle bir efsanesi ve daha niceleri olan biri ünlü olamazsa suç ne ünlü olmasını ümit eden bende nede müziğinde bir kusur olmayan joyce ablamızdadır;

https://www.youtube.com/watch?v=h94o70_j8v4

şenol güneş

samet aybaba'yı eleştirenlere karşı demiştim ki "taraftarın kafasındaki o basit değişikliği yapsa kimsenin kızacağı bişey kalmayacak". ne kadar da basit düşünüyormuşum şenol hocayla bu sene görüyorum. bu sene şenol hoca taraftarın kafasındaki basit kadroyu kuruyor, taraftarın kafasındaki basit değişiklikleri yapıyor. antreman, soyunma odası ilişkileri gibi koca bir konudan habersisiz illaki taraftar olarak, ancak maç kazandıracak ekstra hamlesini görebilenin olmadığını düşünüyorum.

samet aybaba'nın vardı;
2012/2013 içerdeki kayseri maçı idi sanki, ersan berbattı çatır çutur pozisyon veriyordu. dakika hatırlamıyorum ama yaklaşık 35-40 gibi bir dakikada bir stoperin çıktığını gördüm, maç 3-1 kazanıldı. ersan olsaydı cidden baya gol yiyecektik.

vitor pereira'nın da vardı;
bizim maça nani'yi kesip alper ile çıkışı örnek gösterilebilir, alper o maçı aldı. maçın başında faul aldı gol yedik, maçın gerisinde de çok iyiydi.

şenol hoca'nın sıradan taraftarın aklına gelmeyecek bir hamle ile puan yada puanlar kazandırması gibi bir durum göremedim ben bu sene, görebilen arkadaşlardan mesaj beklerim.

edit : evet maç tam olarak kayseri maçıydı. özeti de şurda; http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2012-2013/17/besiktas-3-1-kayserispor-mac-ozeti

bence inönü'de izlediğim en çirkin maçtı. biz kırmızı rakip sarı, siyah beyaza dair bişey yoktu falan. neyse necip girdiydi ersanın yerine sanki toraman da stopere sivok'un yanına geçtiydi. cidden maçı böyle kazanmıştık, bu bir teknik direktörün ekstra hamlesiyle beşiktaş'a kazandırdığı 3 puandı. şenol güneş'in böyle bir puan katkısı var mı? varsa bana da söyler misin?

ismail köybaşı

sağa yüklenirken solda unutulan sol bek, gerçekte sırıtan taraf. düşünsene rakip caner sen ismail.

andreas beck

öyle bir top çekmeye ligimizde cevap verecek topçu yoktur. serdar kurtuluş falan, çok şey yapmayın yani. hücumu yoktur, seneye yetersizdir deyin hemfikir olalım. yoksa böyle bir top çekmeye ligin herhangi bir sağ bekinin verdiği ekstra tepkiyi göstermenizi çok isterim.

kasımpaşa sk

bizi yendiği maçta teşvik priminin en kallavisini almış takımdır. problem ne verende ne alanda tabi ki; problem ikisini birden sikemeyen beşiktaş'ta.

marcelo guedes

4 nisan 2016 kasımpaşaspor beşiktaş maçında yediğimiz ikinci golde komple hatalı topçu. dakika 90 imiş gibi rakip sahaya stoper olarak top süren bu stoperimiz topu kaybetti, problem yok. ancak kasımpaşa atağı sağdan şekil almaya başlarken ismail sol bekteki yerini, kendisi de stoperdeki yerini rahatlıkla alabilecekken koşarken yaptığı el kol hareketleriyle ismail'i stopere kendini sol beke gönderdi. ne kendisi sol bek olabildi ne de ismail stoper, olan her şey sana bana oldu. beşiktaş'ın yedek stoper adayıdır, fazlası değil.

vodafone park

açılışını kasımpaşa mağlubiyetinden beri hiç merak etmiyor, açılacağı güne o maçtan sonra hiç heyecan duymuyorum. bana bu ruhsuzluğu yaşatan ruhsuzların ta amına koyayım. tüm bu yaşattıklarına karşılık söylemek istiyorum ki; şu sene şampiyon fener olursa stadı da, vodafone'un verdiği paraları da hobi olarak götüne soksun bizimkiler. yeter allahsızlar yeter, beşiktaş'lıyız diye cenneten köşe verecekler bize burada çektiklerimize karşılık. amına koduklarım.

takım kaptanı olmak

futbolun içinde çok az da olsa bulunan bilir ve tahminimce az bilinen bir bilgidir;
takım kaptanı olmak demek oynanan maçta hakem ile doğrudan irtibat kurabilmeye bir takım adına verilen yetki demektir.

mesela örnek vereyim volkan şen sosa'nın boğazına yumruk atar ve gidip hakemle konuşma hakkın, ülkede nefes alma hakkın kadardır. dersin ki hocam volkan sosa'ya yumruk attı niye atmıyorsun? ama büyük kaptan, iyi kalpli duygusal insan olarak gidip volkan ile konuşuyorsan senin kaptanlığına/kaypaklığına fenerliler saygı duyar da taraftar söver.

ulan marcelo'nun elle oynayışından sonra volkan'a kadar gitti top. "el var niye penaltı vermiyon sen" tarzı hareket yaptı adam; cüneyt'in cevabını göremedim de "siktir git amk" tarzında el kol hareketini herkes görmüştür volkan'ın.

(bkz: 29 şubat 2016 fenerbahçe beşiktaş maçı)

kaptan olmak zor değildir, kendinin ve arkadaşlarının hakkını savunacaksın sirke suratlı. bırak şu beşiktaş'ı sirke suratlı; gg olacağım bırak amk.

şampiyonluk sevinci yaşatıldığına üzülünen futbolcular

böyle bazı futbolcular var, nasıl diyeyim ne rakibin ağırlığını taşıyabiliyor nede senin takımının ağırlığının önünde şampiyon takım topçusu olmayı hak ediyor. mesela bu sene şampiyonluğu kaptırırsak bu sene en az altı futbolcu şu olacaktır bu listemde;

(bkz: şener özbayraklı)
(bkz: volkan şen)
(bkz: fernandao)
(bkz: josef de souza)
(bkz: hasan ali kaldırım)
(bkz: ozan tufan)

sanırım bu seneki fenerbahçe kadrosundan bu kadar benim listem, yine de yarın bakmakla beraber geçen senelerin listesini de yapacağım.

edit: buna da ek; ozan tufan. çıldırmaz mısın?

josef de souza

veli kavlak kadar ön libero değildir. eğer bu sene şampiyonluk fenerbahçe'ye kaybedilirse, şampiyonluk sevinci yaşatıldığına üzülünen futbolcular listemde başı çekecektir.
bu sezondan devamını getireyim;

(bkz: volkan şen)
(bkz: fernandao)
(bkz: şener özbayraklı)
(bkz: hasan ali kaldırım)
(bkz: ozan tufan)

iyi bir transfer politikasıyla fenerbahçe'ye kaktırdığımız topçuların devamı olan bursa topçuları şampiyonluk yaşarlarsa üzülürüm.

edit: ek olarak hasan ali kaldırım. git la kayseri'de küme düşmemeye oyna sen kimsin beşiktaş karşısında şampiyonluk sevinci yaşayacaksın ya.

alper potuk

fenerbahçe'yi gole en çok sürükleyen futbolcudur geldiği günden bu yana. ve hakeme suç bulamadığım bir özelliği, alper potuk yerde ise pozisyon fauldür. ben görmedim hiç hakemin "devam" kararı verip alper'in itiraz ettiğini. o ancak kart ver diye itiraz eder. yanlış anlamayalım; bu özelliği bir futbol yeteneğidir; rakip kıskanması değil.

volkan şen

yeni nesil futbol fahişesi adayı. 100'de bir gol olacak pozisyondaki şutunda bize golü denk geldi, sağlık olsun. ilk ve son şampiyonluğunu bursaspor'da yaşamış futbolcu olarak kariyerini tamamlayacaktır.
  • /
  • 92
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1838

fikret orman

devraldığı borçlarla yaptığı takım üçüncü olduğu için kendisine cıyaklayanlar olan adam gibi başkan.

şu çelişki dolu entry'ye bakınız ; http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=34067703

adam çıkmış diyor ki ; "koskoca beşiktaş'ın hoca bulama aczini mazaret olarak görüyorsan sana 2 büyük var dediklerinde kızmayacaksın." sonra da asrın basketbol takımına sponsor bulamadılar. gencoğlan, başkan ve yönetici sponsor aramaz. fikret orman'ın başkan seçilmesini isteyenler ile bu tarz eleştiri yapanlar arasında ki tek fark ; gerçekçilik. peynir gören fare gibi gezinen hocalar harici, kim istedi ki o takımda görev yapmayı ? bu bir gerçek, burdan yürümek gerekir.

sponsor seni arar bulur, sen beşiktaş'sın. bulmuyorsa sikine kadar yolu vardır. sponsor bulamadığı için bulunamayan sponsorlar konuşuldu, beşiktaş ne kaybetti ? sponsor olup bu takıma bütçe yaratmayı göze alan firmalar olsaydı, o da olurdu be aslanım. kendi kazanırdı. bu da bir hayal ürünüydü, burdan yürünmemesi gerekirdi.


demiş ki paşam ; " yd'yi sürekli ibra etti hesap soracağını mı sanıyonuz "

kanıtlarla konuşmak gerek, "hobarey ibra etti bitti gitti" si yok. ibra etmiştir etmemiştir bilemem, ama mevcut yönetimde berk hacıgüzeller'in bir videosu var, hani konuşturulmadığı " sus artık sus tamam " diye susturulmaya çalıştığı, onu ben fikret orman yönetiminden birisi olarak kanıt verebilirim, otur koçum izle ;

http://www.youtube.com/watch?v=_hxroqtudacdemiş ki ; "ama demirören'e hesap sormuyor , fb gs başını alıp gidince şaşırma."

statta çalgı çengi modunda takılırken 30 bin kişi, kim hesap sormayı düşündü lan ? iki yüzlü müsünüz siz. hepiniz sustunuz, hepimiz sustuk işte quaresma transferiyle. delirt bizi başkan yarat bizi baştan falan dediniz, adamın bjk yi bırakıp tff ye başkan olmasına bile bir şey diyemediniz, başınıza bir büyüğün gelmesini mi beklediniz?

bu durum aynı eski kız arkadaşıma tecavüz etmeye kalkan bir lavuğu dövmememle aynı, çünkü garantisi yok o kızın tekrar ona dönmeyeceğinden. garantiniz yok beyler demirören'e tekrar tapmayacağınızın, yarat bizi baştan diye bağırmayacağınızın. 30 bin kişi istifa diye bağırırken karısı ve kızıyla oturacak kadar olabilir demirören ama, her insan gibi fikret orman'ın da gururu ve şerefi var.

serdal adalı, geçen sene tüm herkes bir aday altında birleşmeli derken iyi günde çıkmış aday olmuş. tamam kongre üyesi olayım, gerekli prosedürleri ben de hazırlıyayım ve bir sonraki seçime ben de aday olayım o zaman. alırım 3-5 star, kıyak başkan olurum. ne de olsa çıkar bi fikret orman ve benim götümü toplar daha sonra, günah keçisi o olur.


ekşi'deki tüm beşiktaşlı arkadaşları kartal sözlük'e bekliyoruz, buyrun gelin konuşalım.

dewe erol

onceliklr haber ; http://www.fotomac.com.tr/besiktas/2013/12/16/carsi-fernandesin-biletini-kesti fernandes'e pankart hazirlamis olan bjk tribun pankartcisi. iyi boyuyor ve emek veriyor diye her istedigini stada acamamasi gereken. elazig macinda fernandese pankart hazirlamis, kimin biletini kime gore neye gore kestin sen? sen kimsin ?? siz kimsiniz ? hali hazirda takim oyuncusuna yapilana bak, actirmasinlar pankarti bu ne ak? gene ayni naneyi yiyolar, yapistir deve simgesini pankartina ooh çiççeek. itibarin bozulmasin sik beşiktaş'ın anasını.. bide kestigi fernandes biletinde gidecegi yere yavşak airport yazmis. kucucuk yeğenlerime sorsam öyle bi airport adi cikartamazdi cocuklar. nerde korkak tavuk ortega nerde bu pankart, iğrenç!

beşiktaş

götü yere değenin* " ama öyle değil mi beşiktaaaaaş :( " diyerek dizine koştuğu, büyük taraftarının tesellisiyle hoşnut olan ve değerli desteğini yanında hissedenin onunla nefes aldığı, ondan önce götü yerde olanın* " bjk de fenerin yancısı oldu ya hihihhi " nidalarıyla yok saymaya çalıştığı fakat yine götünü tabanda hissedeceği anda koşacağı bir büyüktür,en büyüktür.

kazanılan itibarların beraber paylaşılması* , fakat kaybedilen itibarlarını gelip beşiktaşta ve beşiktaşlılarda aramaları her daim gönlümü ferah tutmuştur. nice şampiyonluklardan önemlidir ve ismi cismi konamayacak bir büyüklüktür.

farkında olunuz.

yazar adı altındaki butonlara harlem shake yaptırmak

http://www.kartalsozluk.com/sozluk.php?t=%23257317 burdaki entry'ye birden fazla + oy vermek istememle fark ettiğim olay. defalarca tıklıyorsunuz + butonuna ve sonra mouse'u butonların üstünden çekmeden bekliyorsunuz buton harlem shake moduna alıyor kendini.


edit : aynı boku eksi vererek de yapabiliyorsunuz.

11 mayıs 2013 inönü stadı yağması

en çok koltuğu benim kırdığım yağma olması muhtemel yağma ;

arkamda uğraşan güzel kıza bi tane, torunuyla maça gelen dedeye bi tane, önümüzde maçı izleyip maç boyu bizle muabbet eden abime bi tane, çocuğu koltuk isteyen ablaya bi tane, maça benimle gelip benden çok bağıran fenerli kardeşime bi tane ve bi siyah bi beyaz olmak üzere kendime iki tane olmak üzere tamı tamına 7 tane koltuk kırdım.*

edit : eksi-enteresan fark etmez, oy kullanın kullandırın. hepimiz entry'mizin okunduğunu bilsek ne güzel olur dmi.

ali ece

pabucumun köşe yazarı.

(vurgula: beşiktaş'ın hocasına) mevkisi gereği biraz saygısızca bir yazı yazmış. " guardiola salak sen mi akıllısın ? " gibi bir sürü hakaretimsi ifadeler mevcut yazısında. yıkıcı eleştiriler yani anlayacağınız. adam ben beşiktaş'lıyım demese, şu yazısını okuduktan sonra kimse inandıramaz beni beşiktaş'lı olduğuna.

eğer beşiktaşlı ise bu tarz seviyesiz köşe yazıları yazmasından ise gidip " ben daha iyisini yaparım " diyerek çalışmalarına başlamalı ve samet hoca ayrıldığında beşiktaş'ın teknik direktörlüğüne talip olmalıdır. o zaman kendisine olan sevgim eksiden artıya dönüşür ve saygım bir kaç kamyon artar.

çünkü beşiktaş için bir şeyler yapmaya çalışan herhangi adamı, her ne kadar haklı olsa da (!) saygısızca eleştiren köşe yazarlarından daha çok sevmişimdir.


ayrıca haklı falan da değildir zira fabregas gibi düz bir topçuya saygı duymamız gerektiğini iddia eden hiç bir ortamı akıllı bulamadım.

34 milyon euro işine gelince ise, onların 34 milyon euro'sunun bizim 3.4 milyon euro'muz olduğunun da farkında olmak lazım.
yoksa 8 milyon euro bedel ile tabata'yı bu takıma kazandıranlar çok akıllı da bizler mi gerizekalıyız ?


zöge : valla bi tane artı bekledim 100 eksiyi göze alarak ne yalan söyliyeyim. çok kaliteli bir adam olabilir. müthiş bir futbol takipçisi ve aşığı olabilir. fakat bu beşiktaş'ın hocasına ve dolayısıyla beşiktaş'a saygısızca yazı yazdığı gerçeğini değiştirmez. beşiktaş semtinde ki toz böyle felaket tellallerinden değerlidir. ne farkı var şimdi fernandes'e takan medyadan.

tribünlerin samet aybaba'yı alkışlamayıp mehmet özdilek'i alkışlaması

düpe düz ayıptır. uzun uzun girmeyeceğim, evinize ekmek getirmeye çalışan babanıza tü kaka deyip evinize misafir gelen arkadaşınızın babasına hayranlıkla bakmaktır. yazıklar olsundur.


not : sayın sözlük yazarları ne aybaba ne quaresma ne necip uysal. aslolan beşiktaştır hayatta beşiktaş. şifo'yu alkışlamak çok güzel duygu vesselam. fakat yarın mehmet özdilek hocamız olur, rize teknik direktörü ibrahim üzülmez alkışlanır. bu böyle gitmez. fikret orman'ın dediği gibi değerlerimize sahip çıkmamız lazım. gerçekten çok ayıp bize.

rüştü reçber

karakterine ve yapmaya çalıştığı şeylere sonsuz saygım olan tırt kaleci.

not : eksi beni çağırıyooo. olsun az yakmadı bizi.

volkan demirel

adamın dibidir. bir beşiktaş'lı olarak bugün ki her hareketiyle gurur duydum. eboue'ler melo'lar öyle hakemi taraftarı rakip taraftarı öylesine tahrik edici davranışlar sergiliyor ki bu da volkan'ı net haklı çıkartıyor. ayrıca oyundan atıldığı bölümde drogba'ya 10 kere üst üste " where? " sorusunu sorarak drogba'nın ayaklarını yere değdirmesiyle içimin yağlarını eriten kalecidir.

drogba : i fuck your ass
volkan : where?
d : x bıdı bıdı x
v : wheree?
d : seni öldürecem
v : where ?
d : x bıdı bıdı bıdı bıdı
v : where ?

çok net, çok konuşma nerde olacaksın onu söyle. helal koçuma. (bkz: zaman mekan ver)

hiç sigara içmemiş olmak

hayatta hep bir şeyleri eksik olmaktır. hiç içmemiş olmak, sigara içenden daha şanslı evet. ama eksiksin işte ötesi yok.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.