schwarzeagle

Durum: 89 - 0 - 0 - 0 - 28.07.2019 00:33

Puan: 794 -

8 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

içmek için nedenler

caner erkin'in yaptığı hatalar.

tomas sivok

beşiktaş'a gelmiş en iyi defans oyuncularından birisi.

5 şubat 2017 beşiktaş fenerbahçe maçı

maça gidecek herkesin yanında bir adet gül götüreceği derbi. gökhan gönül'e dolar atanlara inat gül atılacaktır.

loch ness

iskoçya'nın highlands bölgesinde yer alan bir göldür. göl, bizde van gölünde de bir zamanlar görüldüğü iddia edilen canavarı ile ünlüdür. iskoçya'da çok meşhur olan bu canavarın hediyelik eşyaları, anahtarlıkları ve hatta bardakları bile satılmaktadır. adamlar canavarı ticarete çevirip para kazanmayı bilmişler.

sorma ne haldeyim

üstadın sesinden dinlenince gerçekten uzaklara daldırtan şarkı. zaman zaman insan düşünüyor ne haldeyim diye.

cenk tosun

bu takımda golcü olarak ben de buradayım diyen, attığı gollerle de bunu gösteren forvet.

ilhan mansız

survivor yarışmasında fenalaşıp hastaneye kaldırılan ve kendisinden hala haber alınamayan eski futbolcumuz.

gökhan gönül

fenerbahçe ile oynayacağımız maça kaptan olarak çıkması beklenen futbolcu.

harrod uk

dünya'nın en ünlü basketbol potası ve futbol kalesi markası. vodafone arena'mızın yeni takılan kaleleri de bu marka.

atiba hutchinson

beşiktaş'ın en iyi oyuncularından birisidir. unutulmaz arasına çoktan adını yazdırmıştır. umarım jübilesini bile burada yapar.

sedona 420

sedona marka bisikletin şehir bisikleti sınıfındaki en iyi modellerinden biri.

cort

menşei kore olan bir gitar markası. kaliteli ve fiyat performans açısından başarılı gitarları vardır.

mario gomez

büyük golcü. her hafta kendisine bir zeval gelmesin diye üç gün önceden dua etmeye başladığım değerli forvet.

rockbros

bisiklet malzemeleri üreten marka.

sedona

kaliteli bir bisiklet markası.

katalonya'ya selam

george orwell'ın ispanya iç savaşını anlattığı kitabı. bir poum savaşçısı olarak savaşmıştır.

orkestra şefi

sarah quigley'in yazdığı kitabın ismi. kesinlikle okunması gereken güzel bir kitaptır.

sean pertwee

başarılı ingiliz aktör. gotham adlı dizide alfred pennyworth adlı karakteri canlandırıyor.

mario gomez

her hafta maçtan üç gün gönce kendisine zeval gelmesin diye dua etmeye başladığım forvet oyuncusu.

oğuzhan özyakup

türk futbolunun kazandığı en iyi yeteneklerden biri. böyle devam ederse iki sezon sonra avrupa da futbol oynamaya başlayacağını düşündüğüm futbolcu.
  • /
  • 5
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 89

beşiktaşlı olmak

ayrıcalıklı bir hayat duruşuna sahip olmaktır. ve bir de;


her zaman bestelerde dedik de inanmadılar ya; senin için geldik inan bizler bu şerefsiz dünyaya… ceplerimize gelenekten doldurup o küçük ellerimizle, geleceğe vermek için o asil sevdanın kardelen tohumlarını.

sevdamızı genlerimize işleyenler bizi hep getirdiler, beşiktaş özsuyuyla vaftiz etmeye. ruhun gizli haznesinin kurdelasını açıp çılık çılığı vermek için beşiktaş’a.

yürümeyi öğrenmeden beşiktaş demeyi öğretenler, onlarda dedelerinden böyle gördüler. sen henüz yürümesende sesin o sahadaki siyahlılara beyazlılara güç olsun diye…

paylaştıkça çoğalan sevda sofralarında doyurduk ruhumuzu. biz ona gülüş veriyorduk o bize sevda, hepimiz bir olup sevda ekmeğimizinden bölüp bölüp doyuruyoruz beşiktaşımızı.

pembe hayaller kuramadık hiç bir zaman siyah beyaz dünyanın çocukları olarak. ya siyahı oynadık ya beyazı seslendirdik. ama hiç bir zaman umutsuz bakmadık o’na; beşiktaşımıza.

2 beden büyük kıyafetler giyip o bacak kadar boyumuzla kafa topuna çıktık, abilerimiz kaçırırsa biz tamamlayalım diye.

o minicik dünyamızda çözmeye çalışırken bıyıklı amcanın dediği şerefli ikinciliğin ne olduğunu, göğüsünü gere gere şerefimizi anlatan babamızın hakkı olan umut dolu günlere el ele yürek yüreğe yürüdük hep beraber, sırtımıza değil de yüreğimize biniyordu dünyanın tüm yükü. ama babamız bize anlatmıştı birgün gelip bir kartalın pençeleriyle bizi göklere çıkaracağını.

güç alıp sevda yumruğundan, babamın dediği o son barikattan hayatını beşiktaş’a adamış o amcaların yanında “beşiktaşım hayat sensin” diye haykırıyordum, kendimi beşiktalılığın asilliğine emanet edip.

hayatın hayat olduğunu öğrenmeye başladığımızda hüzünleride tattık o küçük dünyamızda. yeni sökmüşkem okumayı; 3 gol attığımızı gece rüyalarda görüp sabahları gazeteden okuyunca yenildiğimizi, ciğer nasıl cız eder terimini öğrendik biz.

hep gizledik sevdamızı, imrenipte sevmesin diye. utanmıştık, aynı havayı paylaştığımız insanların zamanında akıl dağıtırken şemsiye açmalarından, o giydikleri garip renkli formalardan. gururumuzu formamıza iğneleyip yürüdük kalbimizin doğrultusunda.

bazıları umutsuzlukla bakarken dünyaya, biz hep umut taktık oltamızın ucuna. hayalimizde ne düşler büyüttük de üşüdük, ne oltalar salladıkta boş çektik, vazgeçmedik ne gülüşten, ne düşten, ne de umut kaynağı beşiktaş’tan.

ne bir yıldız, ne bir kupa, senin sevgin yeter bize, içtik anamızın ak sütü gibi helal sevdamızı. yalan karıştırmadan ihanet karıştırmadan. umutla baktık her zaman beşiktaş’a, onurla baktık dünyaya.

özsuyuyla vaftiz edilmiş evlatları olarak ibadethanemiz olarak belirledik o tarih kokan yuvamızı. her siyah diye haykırışımızın yankısı, her zaman beyaz oldu.

ruhumuzla ısıttığımız evimizde yaşadık herşeyi, sevinçleri, hüzünleri, en tatlı gülüşleri ve asi göz yaşlarımızı orada tattık biz sevdayı.

bir yüreğim vardı; onu verdim, onu koydum ortaya bu yolda yürüyenlerin yoluna.

her zaman ona döndük yönümüzü, bir olmuş yürekleri, sevda duasına açılmış elleri, yıllardır aynı şarkıyı söyleyen dilleri…

zalimin zulmünün kafasına sevenin balyoz gibi yumruğunu indirdik her zaman, önlerde onlar gelenek, biz arkada gelecek. kim gelirse sevdamızın üstüne bilsin ki; her daim hepimizden, o cesur sevdadan, o yumruğu yiyecek.

kainat dahilinde karşı olmadığımız tek önderin yolunda yürüyerek yaşadık bu siyah beyaz sevdayı ve o bayrağı armada taşıyan tek olma gururunu…

isyanımıza karşı koyamayanların silahları hep kurusıkı her daim karavana. sevdayı kazıdığımız duvarlarda noktalama işaretleri oldu her daim alın teri, emek ve adalet…

dönüp baktığımızda sağlamasını yapmak için yürüdüğümüz yola; her adımda bir umut fazla koyduğumuzu gördük, sevdamızı tekrar tekrar böldük, her işlemde “1” gördük “9” gördük “0” gördük “3” gördük… doğdumuz günden itibaren geleneğimizin gölgesinden geleceğe beşiktaşlılar olarak yürüdük.

yüreklere sığmayan bu sevdayı hep biz yaşadık.

biz beşiktaş’a doğduk, sevdasına büründük, hep uygun adım yolundan yürüdük. kaybeden hep dünya oldu biz beşiktaşlılar hep kazandık!

çarşı..

aslolan hayattır, hayatta beşiktaş.

necip uysal

arma için oynayan, çekirdekten yetişmiş futbolcumuz.

jose ernesto sosa

gönderilememesi gereken, takıma katkı sağalayacak futbolcu.

mario gomez

kariyeri güzel gollerle dolu yetenekli forvet oyuncusu. beşiktaş'a faydalı olacağına inandığım ve gelmesini istediğim bir oyuncu. hayırlısı olsun bakalım formayı giyip tv karşısında imza attığını görmeden sevinmem.

cenk tosun

bu takımda golcü olarak ben de buradayım diyen, attığı gollerle de bunu gösteren forvet.

ayak fetişizmi

ayağa cinsel bir arzu duymaktır. genellikle erkeklerde bulunur. hiç anlam verememişimdir bir ayak nasıl çekici gelebilir. tamam küçük ve sevimli görünebilir belki, ama cinsel ilişki sırasında ayakla ilgilenmek garip.

gökhan gönül

fenerbahçe ile oynayacağımız maça kaptan olarak çıkması beklenen futbolcu.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.