vagner love

kendisini izleyene ızdırap veren forvet.büyük flamengo taraftarlarını bu efsane oyuncuyu takımlarına kazandırmaları için kampanyaya davet ediyorum.
7 mayıs 2018 beşiktaş kayserispor maçında 61. dakikada oyundan çıkarken ıslıklanan futbolcu. maçın sonunda takımla birlikte sevinmek yerine son düdükle hemen soyunma odasına gitti. tribünde görür görmez sövdüm tabii. defol git brezilya'ya plajda oyna.
son 3-5 yılın uzak ara en isabetsiz transferi.
elimizde patlamıştır, net. hesap kitap yapmadan gelen ilk teklifte kendisini göndermek lazım bir adam bu kadar kabiliyetsiz olamaz.
flamengo'ya transfer süreci başlasada şükür namazı kılsak.
oynadıkça açılan bir oyuncu. sezon başında transfer edilseydi, eminim ki çok başka şeyler konuşuyorduk şu an hakkında. ben olsam bir sene daha şans veririm, harika bir dk 70 sonrası santraforu katkısı alacağımızı düşünüyorum love'dan önümüzdeki sezon. çünkü her şekilde golü yapabilen bir oyuncu bu adam, onu yalnızca topu kaleye sokmaya hedeflemek yeterli. gönderileceğini düşünüyorum, bir ihtimal emre akbaba'nın olası transferi kalacağının sinyali olabilir ama zor.
mübarek cuma günü yaradan rabbim biz beşiktaş'lıların yüzüne gülüyor sabah gelen 10 numara ljalic transferi ve şimdide yaşlı baykuş'un galatasaray'a transferi konuşuluyor neler oluyor ölmeden önce son bir rahat nefes mi alacağız yoksa.
ilk 11'de kullanılması şart. larin benim beşiktaş tarihinde gördüğüm en yetersiz forvet. christopher ohen ,arild stavrum falan bu adamın yanında ibrahimoviç gibi kalır. taraftarda saçmalıkları bırakacak, takım bir yere gelecek ise, love bunda katkıda bulunacak. başka yol yok.
beşiktaştan önce kendisini ispat etmiş iyi bir futbolcu.
beşiktaşa geldikten sonra şenol hocanın sistemine adapte olamadı.
beşiktaşın uzun toplarla orta kafa gol sistemine adapte olması fizik kuralları gereği imkansız.
şenol hoca adem liajic'in gelmesiyle sosalı sezondaki gibi dikine pas ağırlıklı bir oyuna geçerse orta sahamızın etkinliği de artar love'un verimliliği de artar.
love, oğuzhan ve liajic ile bir uyum yakalayabilirse özlenen beşiktaş geri dönebilir.
kanat oyunu ve duran toplarda zaten etkili bir takımız.
love'un ve orta sahanın etkisi de buna eklenirse beşiktaşı kimse durduramaz.
taraftar olarak bu süreçte love'a sahip çıkmamız kendisini takımın önemli bir parçasıymış gibi hissettirmemiz de bizlere düşen bir görevdir.
sporcu gibi durmayan sahada duruşu görüntüsü ile bu kadar absürt olan bir topçu daha görmedim. zaten kafa olarakta bitik bu adam kadroda durdukça o oynamış bu oynamış çokta farketmez.

tanım: mustafa pektemek daha çok umut vaadediyor benim için öyle bir futbolcu.
transferine ödenen bonservis ücretinden tut, verilen maaşa kadar her şeyiyle hatalı bir transferin öznesi futbolcu. ancak bu adam transfer edildiği sezonun öncesinin gol kralıydı ve oynadığı 1.5 sezonda alanyaspor için 40 lig golü atmıştı. elinde vagner love tipi santrafor varsa, hücum planını ona göre kurarsın, ljajic'in transferiyle koşu yolu görecek oyuncu eksikliğin de kalmadığına göre, bu adama son bir şans vermemek için hiçbir problem görünmüyor.

bence negredo'nun varlığında, harika bir dakika 70 sonrası santrafor olurdu kendisinden ama şu durumda love'u birinci plana almak şart. larin'in umut vaadeden yönleri var, ama henüz zamanı var. babel'i santrafora koymak geçici bir çözüm, zira babel'i sağlam markajlayacak fizikli bir stoperin varlığında oyununu görmedik daha. yalnız adım gibi eminim ki, fenerbahçe maçında rakibin savunmasında skrtel olsaydı babel'e o topu vurdurmazdı ve babel'in gol atarak üstünü örttüğü vasat görüntüsünü konuşuyor olurduk bugün.

ilerleyen yaş özellikle hücum oyuncularından çok şey götürür doğru, love'u en iyi zamanlarında love yapan olağanüstü sürati ve çevikliği artık yok, bu sebeple rakip kaleye daha yakın oynayıp, ceza sahası içinde topla buluşturmayılız bu adamı. en azından ljajic ile birlikte bu planı 2-3 maç görmeli, olmuyorsa devre arası ülkesine göndermeli. ama şu an pepe'nin kafa golleri kesildiğinde ve babel'in formu düştüğünde bu takıma gol atacak bir adam gerekecek ve eldekiler bu konuda hiç umut vaadetmiyor.
takıma geldiği günden beri en istekli futbolunu oynamış futbolcu. bence kayseri maçının en büyük kazanımı kendisiydi bu istekle devam ederse rahat bir sezon geçiririz.
galatasarayın kapısından dönen bu adama daha fazla güvenilmemeli. devre arasında adam gibi bir santrafor şart oğlu şart
geldiğinden beri sevemediğim futbolcu. bir iki parlar gibi olduğu zamanalrda bile ''gol attın ama yine de sevmiyorum seni'' dediğim futbolcu. gitse de kurtulsak.
beşiktaş ta faydalı olamadı..
  • /
  • 3