vodafone park

çatısı maketlerdeki gibi şeffaf olmayan stat. yönetim alenen taraftarını kandırmıştır. tıpkı stadı 2014 eylül'de(!) açacağız dedikleri gibi.

edit: tamam firma değişmiş. ama bu alenen taraftara yalan söylenmiş olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 2014 eylül'de açacağız dediler, 2016 şubattayız. çalışanları gazlamak adına, iyimser bir şekilde önceden tarih verilebilir fakat bu çuvallamaktır; alenen kandırmaktır.
muhtemelen fikret orman yönetiminin sezon başında ekimde açılacak deyip milleti kekleyeceği stadyum.

hani vodafone arena diye alıp da olimpiyat'ta kullanmayalım kombineleri.
başkanımızın sürekli "içine harika bir müze yapıyoruz" şeklinde beyanat verdiği yeni stadımız. amk içini neyle dolduracaksak artık. lan düşündükçe bir gülme geliyor...
galatasarayın stadından alıntı gibi olmuş en azından inönü şeref bey arena olması bence daha güzel.beşiktaş spor kompleksi inönü şeref bey arena bence kartalıma yakışır bir ad
"geç olsun düzgün olsun" temenni ettiğim ve bana kırk yıllık lafı değiştiren gelecekteki stadımız.
aslında adı asprin arena olsa daha iyi olurmuş. transfer fiyaskosu bak resimlere, ligde 3. lük, aman nasılda yükseliyor kolonlor, bucaya mı elendin aç hemen bitmiş haline odaklan. maşallah her derde çare, beşiktaşlı'nın tek ilacı. asprinden de şifalı.
başka bahara kalmış olan stadyum.

#355740 anlıyoruz ki; 2014-2015 sezonunda da biz yaban elde oyanaycağız. o stad ancak 1 tam sene sonra bitecek
(bkz: hayaldi hala hayal)

bitiş tarihi bizzat başkan tarafından her hafta değiştirilen stad. çatıydı; kanalizasyondu; kapıydı, camdı. uzar gider.

bitmesi beşiktaşımız için bulunmaz fırsat olacak ve çok yararlı olacaktır elbette
tt arena'nın devlet eliyle 3 yıl 1 ayda yapıldığını bilse de, yönetimi boklayayım bahanesiyle üzerinden şuursuzca eleştiri yapılan stad. bursa'daki timsah arena'nın yine devlet eliyle 3 yıl 3 aydır devam ettiğini belirtelim.

tanım: 7 buçuk ayda kabasının yarıya yakını bitmiş olan stad.

edit: ekleme.

evet hayal. gerçekten de fotoğrafa baktığımda boş bir arazi, kuru dalları olan ağaçlar ve yazın vermiş olduğu etkiyle yanıp kavrulan sarı, tozlu toprakları görmekteyim.

https://pbs.twimg.com/media/bsv7qhacuaalgsp.jpg:large

edit2: gel gelelim ütopik açılış tarihleri verip beklenti yaratmak da elbette doğru değil.
her yönüyle bize ait bir stat olması bile inanılmaz gurur ve heyecan verici. dünyanın en güzel statlarından biri olacak olması ayrı bir gurur. muhteşem bir spor kompleksi olacak inşallah
salyangoz hızı ile devam eden stat. eylül'ü falan geçtim , böyle devam ederse seneye eylül'de bile açılmaz bu stat.
bitsin diye diye bir taraflarımızda çıban çıktı valla billa. yav cidden yeter artık, kaldıramıyorum...ağaçlı yolda yürüyüp maça girmek, ordan temiz temiz evime gitmek istiyorum artık.
maalesef bu kadar goy goyunun yapılmasıyla 2015-2016'da kabaran şampiyonluk hamuruna çivi batırmış stat.

suçlu stat değil tabi, başkan fikret orman.
dakika başı beşiktaş sosyal medya hesaplarında paylaşılan stad. yok şu kadar kaldı, yok eve dönüyoruz, yok hasret bitiyor.

1. hedef şampiyonluk ulan!
ligin kaderinin belli olacağı maç öncesi, fiko tarafından takımın kamptan alınarak götürüldüğü stat. fikret güzel reklam yapmış hatta trivela bile yapmıştır.
biri maç mı, şampiyonluk mu dedi ? geçiniz beyler onu. stadımız açılıyor. başkan ben ben ben, tayyip tayyip diyor; bu yeter.
açılış sırasında başkanın konuşmasının ardından adının rte arena olarak değiştirilmesini beklediğim yeni stadımız.