yağmur

ıslatmayanı makbul olan , uzaktan izlemesi çok şekil olan doğa olayı.
an itibariyle zeytinburnunda başlayan doğa olayı rakı`da var ben şiir yazarım dedirten güzellik.
bizum oranın uşağı apolas*'ın yaktığı türkü tadında şarkıdır bu.

http://www.youtube.com/watch?v=oohsgk5rx1w
şimdi yağsında yarın ki maç ta yağmasın dediğim doğa olayı.
aramızda sevmeyip kafi derece günaha girenlerin bulunduğu doğa olayı..
senelerce kendisinden etkilenip duygusala bağlayan insanlarla dalga geçtiğim ama son zamanlarda altında yürümekten gerçekten zevk aldığım yağış.
kardeş, arkadaş, dost, aşk, özlem... kısacası benim için dünyada en önemli iki şeyden ilki yağmur...

diğeri için (bkz: bulut)
orman ve su işleri bakanı eroğlu'na göre bugünden itibaren ciddi bir şekilde ülkede etkisini gösterecek olan doğa olayı.
eğer bir köyde ve dağ manzaralı bir evdeyseniz, sisin sadece dağın tepelerinde olduğu bir gün, anayolun karşı tarafında yağıyorken , sizin bulunduğunuz tarafa yağmıyor ve sadece güldür güldür sesi geliyorken muhteşemdir. o yağmurun altında balık yemek daha da muhteşemdir.*
insanı evden çıkarmayan hava olayı.
evimin camına camına vuran doğa olayı... tatlı tatlı esiyor üstten açılan pencereden o serinlik, elimde sıcak bir kahve, önümde saatlerdir glikoz yakımını durmama rağmen duran "film çözümlemeleri" notlarım ve dünyanın en güzel şarkısı olarak yağmurun sesi.

seviyorum arkadaş.
an itibariyle camdan gelen şarkı gibi sesin sebebi. gecenin bu saati dinlemeyi özlemişim.
sahne sırasını karıştıran doğa olayı

(bkz: 30 mayıs 2014 istanbul yağmuru)
bu geceden itibaren balkanlar üzerinden ülkemize girecek olan yağış türü. sonbahar oldukça kurak geçmişti, özellikle marmara için. önümüzdeki 5 gün yağmurlu görünüyor marmara.
tanrının gözyaşlarıdır; tanrı umudu böyle dağıtır. serinlemek, dinlenmek ve huzurdur. takip edilemez düzensizliği düşünce yoğunluğunu arttırır. sonrasındaki toprak kokusu aşık olma sebebidir. hem ölmek hem doğmaktır.
  • /
  • 3