yalçın karadeniz

beşiktaş kulübü divan kurulu başkanıdır. demirören'in kulüp başkanlığından istifa edip ff başkanı olması halinde yerine geçecek olan isimdir aynı zamanda. konuyla ilgili açıklamaları şöyledir ki hakkında yorum dahi yapmak istemiyorum:

---------------alıntı---------------
her beşiktaşlı yıldırım demirören'in türkiye futbol federasyonu başkan adayı olarak ifade edilmesinden gurur duymalıdır. kimse endişe etmesin. başkanımız gitse bile, kulübü müşkül durumda bırakmamak için gereken ne lazımsa onu yapar. yd taraftara kulak verdi. quaresma dediler aldı. guti'yi istediler tamam dedi.basketbolu güçlendir dediler, tereddüt etmedi. basketbol takımı ilk kez anlamlı bir kupa kazandı. orada bile demirören yeter diye bağırdılar. böyle beşiktaşlılık olmaz.
---------------alıntı---------------
süleyman seba'nın başkanlık için desteğini açıkladığı divan kurulu başkanımız. http://www.naklenfutbol.com/haber/suleyman-seba-baskanlik-icin-adayini-acikladi/12855.futbol

edit: olay çok başkaymış. seba başkanı ortaya atmışlar resmen. *
bir y.d projesi olarak başkan yapılmaya çalışılan divan kurulu başkanı...
süleyman seba'nın yaptığı yazılı açıklamada, camianın etrafında toplanması gerektiğini söylediği isim.*
---------------alıntı---------------
1942 yılında doğdu ilk, orta ve yüksek tahsilini istanbul’da tamamladı gümrük tekel bakanlığı ve gümrük müsteşarlığı’nda çeşitli kademelerde görev aldı. gümrükler baş müdürlüğü’nden emekli oldu. halen avukatlık yapmakta olan karadeniz, beşiktaş yönetimlerinde 3 dönemde; genel sekreter yardımcılığı, amatör şubeler umumi kaptanlığı ve kulüp basın sözcülüğü görevlerini üstlendi. futbol federasyonu üyeliğinde bulunarak 5 yıllık kalkınma planı futbol özel ihtisas komisyonu raportörlüğü yaptı. türkiye milli olimpiyat komitesi üyeliği yanında çeşitli sosyal içerikli kulüp üyeliklerinde de bulundu. halen profesyonel futbol disiplin kurulu üyesi
---------------alıntı---------------
ilk iş olarak, bedavacıları takımdan uzaklaştırdığından bahsedilen başkan adayı. deplasmana kulübün davetlisi olarak kimseyi götürmemiş.
an itibariyle adaylıktan çekildiği haberi geçilen, beşiktaş kulübü başkan adayı.
son karar ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yapmıştır. sayın karadeniz yönetimi ibra ederken kafanız nerdeydi. şimdi sizin kafanıza sıçayım diyen bir taraftara ne diyeceksiniz ?

(i: "fevkalade üzüntülüyüm. açıkçası böyle bir karar beklemiyordum. şoktayım desem yeridir. söylemek istemiyorum ama bundan böyle gelecek yönetimlerin mali tabloya dikkat etmesi konusunda fevkalade bir uyarıyı uefa da verdi diye düşünüyorum. ama içim kan ağlıyor.")
her dönemin adamıdır. derhal istifa etmelidir yerine gerçek beşiktaşlı, adam gibi bir adamın seçilmesi gerekir.
kendisi ile birlikte diğer divan kurulu üyelerinin hemen istifa etmesi gerekir. birazcık şerefleri varsa.
(i: "siz yıldırım demirören yönetiminin pisliklerini aklama merkezi misiniz ?)" şeklindeki sorunun yöneltilmesi gereken kişi.
geçen hafta telefonla katıldığı bir televizyon programında 100 bin kongre üyesi projesine neden karşı çıktığını şuna yakın cümlelerle dile getiren divanımın başkanı

(i: "galatasaray ve fenerbahçe'de üyelik giriş bedeli 10 bin tl iken, beşiktaş'ta yeni dönemde bu rakam 12 taksite bölünmüş şekilde 960 tl olarak düşünülüyor. bizim de giriş aidatını diğer iki kulüp seviyesine çekerek az üye sayısıyla kaliteyi (?) yakalamamız lâzım. iş dünyasının gittiği bilinen mekânlar* var). (i: her önüne gelen oraya girebiliyor mu? giremiyor. neden? çünkü oraya girmenin belli bir bedeli var. o yüzden kalitelerini muhafaza ediyorlar.")
çok şey yazılır da. çok yorgunum. hülâsa; senin, benim, diğerinin, beşiktaşlılık sınırları yalçın bey tarafından cetvelle çiziliyor hanımlar beyler. formanı al, kombineni al, tişörtünü al. ötesine karışma. karar mekanizmalarında söz sahibi olmak isteyecek kadar da haddini aşma. beşiktaşlılar eşittir, ama bazı beşiktaşlılar daha eşittir. kaliteyi filan düşürürsünüz. bir de sizinle uğraşmayalım. ha ama "yalçın ağabey, biz kulübü kendimize 100 trilyon borçlandırıp, uefa liginden de men edilmesini sağlarız." diyorsanız gelin konuşalım. bizimle çalışmak istemez misiniz? yol + yemek + tabata + ibra.
#204455 vah canım benım ya. panpa beşiktaş halkın takımıdır ve halk ancak bu kadar para verebiliyor. zengin değiliz ama beşiktaşlıyız. ve ben dahil bir sürü insan kongre üyesi olacak. sonra seni de yollayacağız y.d'nin yanına.

öptüm canıms. kib. bye.
diğer kulüplerin divan başkanları ortalarda görünmezken ikide bir ortaya çıkan kulübümüzün divan başkanı.
içeride yanan ateşin kendisini rahatsız etmeye başladığını anladığımız adam. sıra yavaş yavaş geliyor

-- spoiler--

''yıldırım demirören, kulübe verdiği borçla ilgili, kendisinden sonra gelecek yönetimin kulübe vereceği parayla orantılı şekilde hibe edeceğini söyledi. yani herkes verirse, kendisinin de vereceğini açıkladı. şimdi 103 milyonu hibe etmesi isteniyor. bir yere bin lira vermeyen insanlar, 'demirören 103 milyonu versin' diyorlar. az para değil ki, önümüze koysalar 6 ayda sayarız. gerçekçi olmak, böyle palavra konuşmamak lazım. toplumu yönlendirmek için yapılan bu tür konuşmalar doğru değil. insanları oyalamak için yapılan bir şey. halbuki lider, 'ben araştırdım, baktım. bir usulsüzlük bulamadım' demeli. o zaman camianın gazını alır, ortamı rahatlatırsın. eğer tersi bir durum varsa da hemen bekletmeden mahkemeye ver ve ibret-i alem olsun

-- spoiler--

y.d kalıntısı olarak anılan divan kurulu başkanı
7 temmuz 2013 beşiktaş jimnastik kulubü divan başkanlık kurulu seçimine-- spoiler--

dr.m.sedat piroğlu
dr.osman akalın
rasim kara
serdar keskin
c.cengiz satar
ersan aksoylu


-- spoiler--

listesi ile katılan aday
2013-2016 dönemi için bir kez daha beşiktaş jimnastik kulübü divan kurulu başkanlığına seçilen kişi.
.16 ağustos 2014 beşiktaş divan kurulu toplantısında yapılan toptan ihraçlar için 18.08.2014 tarihinde basın açıklaması yapacak olan divan kurulu başkanı
  • /
  • 2