yazarlara küfür etmek

yok q7 yi seviyorlar diye, yok q7 yi eleştiriyorlar diye, yok hoca korkak oynattı diye, yok şimdi ki hocayı seviyor/sevmiyor diye, yok giden hocayı sevmiyor diye, kartal sözlük yazarlarının birbirlerine açık açık hakaret, hatta küfür etmesidir. hiç bir şekilde kabul edilemez.eleştirmek ayrı bir şey, fikir beyan etmek ayrı bir şey. ama birileri fikirlerini söylüyor diye birine küfür etme hakkı kimsede yok. kendinize gelin. tekrar söylüyorum; meselesi olan varsa, özelden haberleşsin, buluşsun, çözsün meselesini. ulu orta buradan küfürleşmek ile olmaz o işler. buradan sövdüğünüz o adamlarla yarına omuz omuza maç izleyeceksiniz. tabi sanaldan rüzgar yapmak yerine, stadlarda, salonlarda, arma peşinde koşuyor iseniz.
aynı takımı destekleyen iki taraftarın(yazarın) hele ki beşiktaş takımının taraftarı olmuş olması karşılıklı küfürleşmeye sebep olmamalı bence.
hala neyi amaçladığını anlamadığım eylem. ulan adam carvalhal i beğenir, beğenmez. sana ne? adam oyun sistemini eleştirir, kimsin sen, adama ibne diyorsun?
allah akıl fikir versin, ondan da önce saygı nasip etsin.
sözlüğün de tıpkı beşiktaş ın camia olarak yapması gerektiği gibi kendi değerlerini koruma mekanizmaları geliştirmesi gerektiğini gösteren hadise.

hayırsız bir evlat olabilirsin ama babana, hadi babayı boşver dayıya, amcaya; anneni, babanı üzse dahi dönüp "ipnesin olm sen, topsun top." diyebilir misin?

bire bir aynı şey değil elbette ama burayı da makro bir aile gibi düşünmek lazım. en azından burada birine küfrederken, bilgisayar başında değil de şöyle bir içki masasında falan aynı cümleyi kurduğunu hayal et ve allah rızası için burada kimseye terbiyesizlik etme. çünkü belki burada paylaştığımız şey aynı sofra değil ama* burada yazan büyük bir topluluk olarak daha kutsal birşeyi paylaşıyoruz...gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
aynı tarafta olanların kesinlikle yapılmaması gereken durumlardan biri.