ygs 2011 şifreli kitapçık skandalı

akp döneminde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da bol bol yaşanan skandallar zincirinin son halkasıdır.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25198750/
utanmadan yalanlamışlar. emeğini çaldığınız her çocuğun, her ailenin ahı hepinizden teker teker çıksın, dertleriniz bitmesin diyorum. ben ki beddua etmekten hep korkan ve hep dilini ısıran bir insanım ama size az bile. allah belanızı versin.
saçmalığın daniskası kafanıza sıçayım emi!
bu şifreleme yönteminin önceden çalışılması gerekir zira zaten bunu çözecek kapasitedeki bir öğrenci zaten sınavdaki soruları da çözebilecek kapasitedir.
ne yapıcaz yani artık öğrencilere şifre nasıl çözülür bunu mu öğreticez size de...sınavınıza da...şifrenize de...kitapçığınıza da...
bir de yalanlamıyorlar mı hala (bkz:yüzsüzlük) tesadüfi olması mümkün olamayacak bir gerçektir bu skandal. basına dağıtılan kopyaları ne diye şifrelediniz o zaman, diye sordurur. sınavda kullanılan tüm kitapçıkları göstereceklerini duydum. ne bileyim doğru kitapçığı gösterdiğini a dostum?
sadece basına verilen kitapçıklar şifreliydi madem. matematik dışındaki bölümlerin şifreleri ne?
(bkz:ben söylemedim)
(bkz:kim dedi)
(bkz:abbas güçlü)
her yanı ayrı çürüyen milletimin son örneklerinden. doğru mu emin değilim ama, her yerden bu kadar pis kokular gelmesi insanı artık şaşırtmıyor
yandaş çocukları hep iyi yerlere girilsin diye yapılan şeyler.
bu adamın ne işi var üniversitede sorusuna konu teşkil adamların, üniversiteye nasıl yerleştiklerini anlamamızı sağlayan skandal.
skandal falan yokmuş...dağılabilirmişiz...cumhurbaşkanımız tatmin olmuş çünkü...
http://www.ntvmsnbc.com/id/25199131/
cevaplar o şekilde şifrelenmemişse, şıkların rastgele dizilmesiyle oluşmuş olan bu tesadüfe şapka çıkarmak lazım.

millet artık o kadar kabullenmiş, o kadar sineye çekmiş ki olayları tepki bile koymuyor. bir başka ülkede eğitim üzerine ard arda skandallar patlasa bırakın eğitim bakanlığını hükümet düşerdi. ancak burası türkiye. alkışlamaya devam. *
yine bir sınav yine bir skandal. artık şaşırtmıyor beni. hatta ilgiyle bekliyorum şu sınav olsa da skandal üstüne skandallar çıksa.

yemin ederim okuldan soğuttular. ben bugün iki yıllık mezunuysam dgs şansımı denemiyorsam hep bu sınav sistemi yüzündendir. allah toptan belalarını versindir. amindir.
kitapçıkların kamuoyuna açılmasıyla birlikte, yeni şifrelerin birer birer ortaya dökülmeye başladığı ve bu sefer kimlerin ne derece tatmin olacağını merak ettiğim skandal.

--- alıntı ---
bir okurun uyarısıyla matematik testinde yapılan inceleme sonucunda, seçeneklerin basın kopyasındaki temel sıralama korunarak yerleştirildiğini tespit edildi. buna göre en basit ifadeyle seçenekler arasındaki en büyük rakamsal değerin sağındaki şık işaretlendiğinde 30?a yakın soruda doğru sonuca ulaşılıyor. ayrıca soruların küçükten büyüğe dizilimi yeniden düzenlendiğinde 30?un üzerinde soruyu doğru yapmak mümkün.
--- alıntı ---

http://www.ntvmsnbc.com/id/25199569/
imamın ordusu iş başında. en yakın zamanda matbaaları yayın evlerini ösym bürolarını basıp bu konuyu çözeceklerine hiç şüphem yok.

üst satırlarda yazdıklarıma inananlar, buna da inandı;

(bkz:yetmez ama evet)
bir skandal daha.

http://www.dha.com.tr/ygsde-bir-skandal-daha-son-dakika-haberi_153315.html
seneye sınava giriceğim için şimdiden kapmaya çalıştığım sistemdir,ne de olsa böyle giderse her türlü yine bi şifre olur.
gazetecilikten tutuklanmad...
skandal falan değilmiş meğersem...meteksan daki bir bilgi işlemcinin işgüzarlığıymış...boşu boşuna velveleye verdik ortalığı biz de...neyse ki bu açıklamadan sonra hepimiz rahat bir nefes alıp dağılabiliriz...
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17481658.asp?gid=381
taraf gazetesine göre olmayan skandal. milletin abartması.
danıştay tarafından, sınav iptali için yeterli görülmeyen skandal.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25201792/
her şeye karşı olduğumuzu her zaman dile getirdiğimiz gibi çarşı ankara'nında tepkisini gösterdiği skandal.

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215014_194955797206619_143288092373390_444890_3016474_n.jpg
  • /
  • 2