yürüyen merdivende yürüyenler

bazen mal mal tiksinir gibim baksam da kendilerine, kendimin de arada sırada o gürüha katıldığını hatırlayarak hoş görüyorum.
yani, o an insanın içini lüzumsuz bir acele kaplıyabiliyor,ve basıyosun gaza. niye acaba...
eğlenceli bir eylemdir yanda duranlarca "malak mı bu zaten ya bu alet yuruyor" dedirtir böyle dense de nefes nefese cıkmak oldukca eglencelidir. ancak taksim ve mecidiyeköy metrolarında tavsiye edilmez.
taksim metrosundan çıkarken o uzun yürüyen merdivende sık sık başıma gelen hadise, arkadaşım yanda merdiven olmasa bi nebze anlıycam seni ama madem acelen var yan tarafdaki manuel ve geniş merdivenden yardır.*
muhtemelen acelesi olanlardır
benim sözlük bizzat benim. yürüyen merdivenin sadece duranlar için yapıldığını nerden çıkarıdız merak ettim?
gitmek istediği yere bir an önce varmak isteyen insanlardır. zira bazı öküzler tarafından merdivenin ortasında durularak engellenen kişilerdir. bu duran kişilerin arkasındaki şahıs geçtikten sonra omuzlarında bir ağrı hissetmesi gayet olağandır. *
iş güç sahibi olduğu kesin olan, genelde boyunlarında kravatları da mevcut olan bireylerdir. zamanla sıkıntıları olduğu aşikar
metronun sesinin duyulmasıyla bu durum koşmaya bile varabilir. hedefe vardığınızda ise metronun diğer vagona gelmiş olması tam bir hüsrandır.
sol taraftan yürümeleri gerekir.

gel zaman git zaman kural olmasına şaşırmış durumdayım ama cidden herkes tarafından artık kural kabul edildi ve sol tarafta duranlar günahkar ilan edilir hale geldi. *
acelesi olan insanlardır. hele bir de istanbul gibi ülke kıvamındaki bir şehirde yaşıyorsan ve şehrin bir ucundan diğerine gidip gelmek zorundaysan sike sike katılacağın eylemdir.
maç günü yaptığımız eylem.
bugünlerde ikiye bölünmüş durumdalar. bir kısım, " yürüyen merdivende yürünmez, adı üstünde o zaten senin için yürüyor" derken; diğer bir kısım "ne alakası var kardeşim, işim aceleyse yürürüm. sen şöyle bir sağa kay bahım hele" demektedir. yürüyen merdivende yürümekten haz etmeyen biri olarak; durmak için sağ şeridin kullanılıp yürüyerek çıkmak isteyenlere yol açılması gerektiği düşüncesindeyim.

(bkz: derdini sikeyim butonu)
yürümek isteyenlerin soldan yürüyerek, yürümemek isteyenlerin sağ tarafa park ederek çözüleceği durum. hoş bu durum ülkemizde uygulanıyor ama sıkıntılar büyük. yürüyen merdivene oturup kısır yiyeni gördüm.

bir de sol tarafa park edip hiç arkasına bakmayanlar var. tez zamanda boyunları vurula.
hızlı yürümeye alışmış kişilerdir. misal ben. yürürken çok hızlıyımdır, arkadaşlar hep dur bir yavaş ol der. yürüyen merdiven de yavaş geliyor, yürüyorum.
"sen yürüyedur aslanım, ben yürürken de yaslarım" diyerekten dahil olduğum başlık.