zeki önder özen

  • /
  • 27
ntvspor'un yeni yüzü. kendisini tanımam etmem açıkçası. fakat yorumcu olarak bir aydır düzenli olarak görüyorum.
arthur antonios coimbra zico döneminde fenerbahçe teknik heyetinde rakip takımın analizinden sorumlu olarak görev yapmıştır. bu coğrafyada futbol bilgisi ortalamanın hayli üzerinde olan az sayıdaki futbol adamından birisidir. şahsım adına da ntvspor'un futbol özelinde dinlediğim birinci sıradaki yorumcusudur.
-- alıntı--

"rıza çalımbay, bu ülkede sadece çalışarak kazanacağına inanan antrenörlerden birisidir. sadece bu yüzden bile saygıyı hakeder. bu da bir kalite göstergesidir."

-- alıntı--

tamer kıran'ın, kendisini futbol genel koordinatörü olarak beşiktaş'ta görevlendirmek istediği söyleniyor.
ntv sayesinde tanıştığım; o saatten sonra da sıkı takipçisi olduğum futbol adamı. ve beşiktaş'ta başarılı olması muhtemel gibi gelmekte şahsıma.
adı beşiktaş ile anılan yorumcu. çok sakin, çok detaycı ve futbolu ciddi anlamda çok iyi biliyor. 2.lig dahil olmak üzere türk futbolu hakkında saatlerce konuşsa sıkılmayacağınız bir adam. basketbolda cem akdağ'a verilen tepki umarım bu adama verilmez. azıcık profesyonel düşünün. bokunuzu yiyim.
gelmesini çok istediğim insan. adamın konuşmaları teknik bilgi içeriyor. bilgisi kesin ve bence bunu çok iyi bir şekilde aktarıyor. fenerbahçeli olması önemli değil önemli olan profosyonel olması, malum kişi beşiktaşlıydı da ne oldu. mattias sammer dortmund efsanesi ama bayern'de görev yapıyor.
kendisinin sportif direktörlüğü için aybaba

“ben türkiye’de bu sistemin yürüyebileceğine inanmıyorum. f.bahçe, aykut kocaman ve daum’la bu işe başlamıştı. ama ne oldu? daum gitti, sportif direktör, teknik direktör oldu. sportif direktörlüğün oluşabilmesi için bütçenin tamamen sportif direktörde olması lazım.
düşünün ödeme yapılacak, prim veya maç başı... sportif direktörün elinde para yoksa gidip yönetimden isteyecek. yönetim de ‘şu an yok, daha sonra’ deyince o sportif direktör, normal bir çalışan haline gelecek. bütçeyi bir kişiye teslim edebiliyorsanız, sportif direktöre de gerek yok. bu görevi hoca da yapabilir”

sözlerini sarfetmiştir.

bu kadar korkmana gerek yok aybaba. zaten gönderileceksin.
konustuğu zaman dinlemekten kendimi alamadığım hoca.hangi takımlı olduğu önemli değil.gerçekten bu işi biliyor.

amk haberine göre;
-- spoiler--

camiadan sızan bilgilere göre dedikodular gerçek oldu; beşiktaş’ta ‘futbol direktörlüğü’ görevine önder özen getirildi. siyah-beyazlı yönetimin ‘devrim’ gözüyle baktığı bu görev resmen duyurulmadı ancak daha önce fenerbahçe’de zico’nun yardımcılığını yapan tecrübeli futbol adamı çalışmalarına başladı. özen 2002 ve 2008 yıllarında f.bahçe ve f.bahçe a2 takımlarında hocalık yaptı. ilk iş olarak yeni teknik direktörün belirlenmesi konusunda harekete geçen önder özen, yönetimle birlikte çalışarak en doğru ismi takımın başına getirmek istiyor

-- spoiler--

kerim saat'e göre bizimle anlaşan futbol direktörü. hayırlı olsun
trt sporda ali ece'nin söylediği üzere; beşiktaş ile sportif direktörlük konusunda anlaşmıştır. futbol şubesinin başına da altınsay getirilirse şayet yeni yönetim ile birlikte çıkar beşiktaş meydanında bağırırım "şimdi onlar düşünsün" diye.

türkiye standartlarının üzerinde teknik bilgisi olan bir futbol adamıdır. sportif direktörlük için de biçilmiş kaftandır.
gerek buradaki yorumlar, gerekse medyada sözüne güvendiğim insanların yorumuna bakarak inşallah beşiktaş'ımızda görev alır dediğim futbol adamı.

profesyonel insanları takımlarla özdeşleştirmemek lazım.
https://twitter.com/gufy_donalds/status/331821935556186112
aybaba'nın yerine oturduğu söylenen muhterem.
kendisi hakkında herhangi bir fikre sahip olmadığım zat. fakat biraz bakınınca buradaki yorumlarıda görünce olumlu şeyler düşünüyorum.
http://www.kartalbakisi.com/gundem/onder-ozen-dogruladi-h21515.html
https://twitter.com/zonderozen/status/331886124391870464
https://twitter.com/zonderozen/status/331886436133502977
https://twitter.com/zonderozen/status/331887706336526336
hiç bir yönüyle içime sinmeyen adam. bir kere bu adam fenerli. ikincisi zaten sportif direktör olayı koca bir yalan. hadi illa direktör alacaksın takıma yok mu bunu becerebilecek bir beşiktaşlı. ben kesinlikle fikret başkanın böyle bir adım atacağına inanmıyorum, inanmak istemiyorum.
kendisinin sempati ile baktığı tek takım eskişehirdir.
  • /
  • 27