cenk akyol

1987 doğumlu milli basketbolcu.
yetiştiği kulüp olan anadolu efes'in formasını giyen 1987 doğumlu ve 1.98 boyundaki shooting guard/small forward. kendisi insan olarak hiç fena biri değildir.
bir türlü beklenen seviyeye çıkamayan (vurgula: anadolu efes)li basketçi. naz aydemirle birlikteymiş.*
belinde oluşan spazm nedeniyle 8 haziran 2012 anadolu efes beşiktaş milangaz maçında oynnayamayacak olan basketbolcu.
galatasaray medical park ile iki yıllık sözleşme imzalamıştır.
naz aydemirden ayrılıp bizzat ailemden biriyle sevgili olan eski efesli yeni gassaraylı basketbolcu.
avrupa şampiyonası eleme maçlarına hazırlanan takımda belinden sakatlanarak kadrodan çıkartılan basketbolcu.
zatürre başlangıcı teşhisiyle hastaneye yatırılan galatasaray medical park oyuncusu. geçmiş olsun.
tek işi boş üçlük sokmak olan yerli mike miller. ha, bir mike miller da olamadı o ayrı.
galatasaray maçlarına gittiğinizde kendisine ölüp biten genç kızlar görebilirsiniz ama basketboldan anlayan arkadaşlar sinirden çıldırayazmaktadır kendisini gördükçe. işte takım ekstra pası yapacak da cenk bomboş kalıp şutu kullanacak da o şut girecek, takıma katkı sağlayacak... ölme eşeğim ölme.

onun dışında yamulmuyorsam bir dönem air avellino forması giymişti italya'da ve başarılı olmuştu, bir dönem şebnem ferah'la birlikteliği vardı* ve ntvspor'a verdiği bir röportajda utangaç ve sevimli bir arkadaş intibası bırakmıştı bende.

edit: 'mike miller da olamadı' derken 'nba şampiyonu olamadı hahah' demiyorum tabi, onun seviyesine de çıkamadı kendi bulunduğu ortamda. mike miller olacaksın ki kyle korver olmayı hedefleyebilesin. ama ı-ıh.
lisede kızların hasta olduğu aslında çok bir şey bilmeyen basketçi çocuklar olur. karşı karşıya kalsak da kafasına kafasına vursam diye iç geçirirsiniz. hıh işte o karşıdaki çocuk cenk akyol. bundan iyi tanım mı olur sözlük?
taksim gezi parkı direnişi sürecinde takındıkları tutum nedeniyle, şampiyonluklarını ilân ettikleri 15 haziran 2013 galatasaray medical park banvit maçı sonrası kendisine uzatılan ntv mikrofonunu yere fırlatan oyuncu.
direnişi ile ciddi anlamda saygımı kazanan basketbolcu. ayrıca insan.
habertürk muhabirine tokat atan eylemci ile aynı kategoridedir. habertürk'ün sahibi para kazanmak daha doğrusu daha çok para kazanmak için yanlı yayın yapar. muhabirine de bu yönde yayın yaptırır. oradaki eylemci bunu bilir ama bunu gözetmeksizin bu muhabir arkadaşı tokatlamaktan çekinmez. nerede o emekçi kardeşin onuru. o önemli değil. tüm türkiye'nin önünde dayak yemesi hiç önemli değil. dahası tokadı atan kahraman olmuş. aynı durum bu arkadaşın ntv mikrofonunu yere atması olayında da vardır. ntv sahipleri belirler yayın politikasını, o mikrofonu uzatan adam değil. aynı mantıkla ultraslan'ın tarafsızlık bildirgesini okuyan ben tüm galatasaraylıları karaktersiz belleyip, ona göre tavır koyayım. gerekirse döveyim mesela.

hak aranmalı, tepki gösterilmeli ama bir ağaç için başlayan bu eylemlerde, binler orman kadar değerli herbir kimseyi kırmadan, aşağılamadan. birine tokat atanı, bir çalışanın iş yapmasını engelleyeni alkışlarsak, hatta kahraman ilan edersek bizim başbakanımız, valimiz böyle olur.
cenk akyol görüntülerde muhabiri değil mikrofonu çıkartmıştır.
muhabir olarak çalışan insanın bunu üzerine alınmasına zaten gerek yok.
zaten konuşurken'de ntv muhabirinin mikrofonu demiyoruz, direk ntv mikrofonu diyoruz.

insanlar tepkilerini verecek. verilen tepkilerde emekçiye kasıt varsa eyvallah. ama cenk akyol'un olayında emekçiyle uzaktan yakından ilgisi yoktur.
verdiği tepki halkın tepkisidir.çok güzel yapmıştır.
verdiği tepki halkın tepkisi olmayan basketbolcudur. en fazla halkın bir kesiminin tepkisini yansıtan bir tepkidir. zaten bu gezi parkı eylemlerinin başından beri en sevmediğim söz bu sözdür: "halk". hangi halksınız siz. onlar hangi halk. size benzeyenler halk da sizin gibi düşünmeyen, onlar kim. onlar hangi halk?

mesela pkk sempatizanı olan bir kişi halk değil sizce, ama aynı kişi gezi parkına destek verdiğinde o kişi halk mı oluyor? ha ama pkk sempatizanı olan "halk" zaten gezi parkına destek vermez de mi?
yaptığı hareketle gönülleri fethetmiştir.helal olsundur.
http://www.tribundergi.com/haber/cenk-akyol-dan-ntv-ye-tepki


-- spoiler--

türkiye’de o kadar olaylar yaşanırken televizyonların buna kayıtsız kalmasına üzüldüm. bu duruma sessiz kalan kurumların kendine gelmesi için bir şeyler yapmak gerektiğini düşünüyordum. belki de herkesin istediği masum bir tepkiyi, elime de fırsat geçmişken göstermiş

-- spoiler--

a milli basketbol takımının eurobasket 2013 aday kadrosuna dahil edilmemiş basketbolcu..

nedeni: http://twitpic.com/cxi5zc
basketbol milli takım kadrosuna alınmayışının siyasetle alakası olmadığına inanabilirdim, eğer takımın ana sponsoru şahenk'in garanti bankası olmasaydı.

kendisiyle ilgili düşüncelerim çok değişti şu 1 aylık süreçte. adam olduğunu gösterdi, helal sana cenk.
  • /
  • 3