diego armando maradona

ne kıyas kaldırır,ne tartışma götürür. futbol bir dinse tanrı bellidir, odur
adamın hasısın, o topun peşinde koşan tarihin gördüğü en yetenekli adamsın
büyüyünce ne olacaksın diye soranlara maradona olucam derdim sırtımda arjantinin 10 numaralı formasıyla. keşke o zamanlarda böyle dünyadan her maçı canlı izleyebilseydik. napoli yi tek başına şampiyon yapışını mesela. ama yine de onu izleyebilen ve unutmayan şanslı insanlardan sayıyorum kendimi.
o sadece çok büyük bir futbolcu değildir onun ismi bir çok yerde geçer ve sanırım geçmeye de devam edecektir.her futbolcu onunla kıyaslanacaktır ama asla ve asla maradonaya benzemeyecektir.
gelmis, gecmis ve gelecekteki en büyük futbolcu.


http://souradyuti.files.wordpress.com/2007/02/maradona.jpg

(bkz:übermensch)
onur umut üner ismine çok benzer bir isim olarak dikkatimi çeken futbolcu.
gelirse saygıdan istifa da diyemeyiz. kovulmaz ki maradona...
ismi üç kere zikredildikten sonra cümleyi gol ile bitiren gelmiş, geçmiş ve gelecek olan en büyük futbolcudur.
---------------sporx---------------

birleşik arap emirlikleri'nin al wasl takımının teknik direktörü diego maradona, emirates ile yaptıkları maçtan önce kendisini sinirlendiren bir taraftarın eline tekme attı.

---------------sporx---------------
futbol topunun bile özlediği yetenek.

24 eylül 2011 barcelona atletico madrid maçında messi adı ile oynadığı iddia ediliyor
dünyanın görüp görebileceği en büyük bireysel yeteneklerden biridir. lionel messi'nin kendisinin ayarında bir efsaneye dönüşebilmesi için , en az bir dünya kupası zaferi tadması gerekmektedir.
sercn ile birlikte beşiktaşın başkanlık koltuğunda görmekten mutluluk duyacağımız zat-ı muhterem
santa maradona'dır.argentinos juniors'da ünlenmiş,dönemin zengin takımı river plate yerine fakir boca'ya gitmek için direnmiştir,bir boca juniors efsanesi olmuştur.daha sonra barcelona'ya transfer olmuş ama başkanla anlaşamamıştır,paul breitner'ın jübile maçına gitmesine izin vermeyen barça başkanını müzedeki tüm kupaları parçalamakla tehdit etmiş hatta 1-2 eski kupayı kırmıştır.daha sonra ezilenlerin takımı napoli'de ilah mertebesine yükselmiştir.lig şampiyonluğu,italya kupası,uefa kupası...milli takımla dünya kupasını da almıştır.tam bir efsanedir,tabi o da insandır,uyuşturucu kullanmıştır,doping testi pozitif çıkmıştır,kendine yazık etmiştir ama son yıllarda toparlanmış, 2010 dünya kupasında arjantin teknik direktörü olarak boy göstermiştir,maalesef teknik adamlıkta başarılı değildir,almanya'dan 4 yiyerek elenince ( ki ben maçı antalyada bir otelin almanlarla dolu barında arkasında maradona yazan formayla seyredip kahrolmuştum) kovulmuştur.maradona efsanedir,pele gibi ticari düşünmemiştir,pele gibi profesyonel de olamamıştır ama futbolun deli dolu yanını doyasıya yaşamış,yaşatmıştır.
manu chao'nun kendisi için bestelediği şarkı için tıklayınız efendim; http://tinyurl.com/32l6bnz

bir de bu var tabi; http://tinyurl.com/34xj4nn

d10s!
özellkle 1986 ve 1990 dünya kupalarında harikalar yartmış, napoli gibi bir sıra takımını şampiyonlaklara taşımız izleme şansım olduğu için kendimi çok şanslı hissetiğim bana göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu ve karekteri.
kız arkadaşına laf atılması üzerine, tribün basan reyiz.
http://spor.milliyet.com.tr/maradona-kiz-arkadasi-icin-tribune-cikti/spor/spordetay/30.03.2012/1521936/default.htm
tribün basma haberini bbc'nin facebook sayfasında görmüştüm ama 'kız arkadaşı' kısmı yeni dikkatimi çekti.
kız arkadaş mı? kız arkadaş mı?

diego maradona,belki de hayatını borçlu olduğu,uğruna şarkı sözü yazdığı claudia'yı bırakıp 29-32 yaşları arasında bir kadınla mı nişanlanmış?*

vay arkadaş ya.şu hayatta en sevdiğin adamlardan birisini bile gözünde ne hale getiriyor erkek olmak.erkek olmanın sonucu mudur bu azgın teke davranışlarına girmek bilmiyorum ama maradona sanki beni aldattı mnakoyim,bu olmamalıydı lan.

olayda ise maradona'nın halen eskisi gibi cesur olduğunu görüyoruz,'al shabab taraftarları korkak,sadece kadınları aşağılıyorlar,erkeklerle yüzleşemiyorlar' demiş taraftarların içine daldıktan sonra.
adam hala reyiz,orası ayrı.
  • /
  • 2