ertuğrul sağlam

  • /
  • 8
beşiktaşımızın eski futbolcusu eski teknik direktörü.futbol yasamında da teknık dırektorluk yasamında da beşiktaşımızdan dramatik bir şekilde ayrılmıştır.şu an bursaspor un teknik direktörüdür.bursasporu 2009-2010 sezonunda şampiyonluğa oynatan teknik direktördür.
1994-2000 yılları arasında beşiktaş futbol takımı formasını giymiş; 2007-2009 yılları arasında da (ikinci yılı tamamlayamadı gerçi) aynı takımın antrenörlüğünü yapmış olan 1969 doğumlu teknik adam.

(bkz: adam gibi adam ertuğrul sağlam)
çok sevdiğim fakat bursaspora gittikten sonra bende puan kaybeden güzel insan.
kariyerinde ilk kez hemde bir anadolu takımı (bkz: bursaspor) yla şampiyon olmuştur.
efendiliğini hiç bozmamış , bir anlamda da kendini ispatlamış adam gibi adamdır.
beşiktaşlıdır. beşiktaşın efendi futbolcusudur. sonra beşiktaşın efendi teknik direktörüdür. ilk seferinde beşiktaştan gönderildiğinde beşiktaş sevgisinden ağlayandır. ikinci gidişinde yönetimin saygısızca teknik direktör arama girişimleri karşısında onurlu bir şekilde hiçbir talepte bulunmadan istifa edip efendice gidendir. ne tribüne nede başka kimseye saygısızlık etmemiştir etmez.
adam gibi adamdır.kariyeri başarılarla dolu bir insaniyet timsalidir. samsun'da lise yıllarımda dalgın dalgın kırmızı ışıkta karşıya geçerken beni ezmemek için acı acı fren yapıp sonra küfür etmek ya da bağırmak yerine arabadan inip ''iyisin bir şey yok değil mi'' diye sorandır.benim için başka söze hacet yoktur
adamdır, ertuğruldur, sağlamdır, amma adımızı sekiztaşa çıkarandır.
uzak olsundur.
söylenilenlere göre ismi yeniden besiktas teknik direktörlügü icin anilmaya baslayan kisi.

ılhan mansiz twit; sütden agzi yanan yogurdu üfleyerek yer misali bjk yönetimi schuster i gönderip tekrar saglam i alip intihar etmek istiyor tek kelime ıstifa .

ve saglam'in cemaatinden ihsan kalkavan ; bjk tv'ye verdiği röportajında " beşiktaş 'lı yönetici arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre yabancı teknik adam arayışı var. ayrıca 2 tane de türk teknik direktörün ismi geçiyor" ifadelerini kullandı. *

ey yönetim,
bu adam yeniden gelirse sinirden kendimi sikerim , bu kadar acik ve net konusuyorum.
son günlerde önüne geçilemeyen, ortalık karıştırmaya yönelik haberlere malzeme olan teknik adamlardan yalnızca bir tanesi.
2007 civarındaki avrupa kupaları felaketlerimiz esnasında kulübede sinik, pasif, kırmızı suratlı, oturuşunu zihnimden silemediğim, takımımıza avrupa'da oynattığı korkak futbolla hatırladığımdır... vizyonu sıfırdır... schuster'in tırnağı olamaz vizyon konusunda... bu yüzden çalıştırabileceği en büyük takım bursaspordur... 11 kişi defans yaparak ancak ilk defa şampiyon olan bir taraftar kitlesinin gözünü boyayabilirdi, tanrısı olabilirdi zaten... tamam, futbolcu olarak beşiktaşımızda oynamış, gollerini atmış ve bizleri sevindirmiş, jübilesini yapıp gitmiştir... lütfen orada, öylece kalsındır. eğer beşiktaş yönetimi schuster'e bir sene daha şans vermezse, istediği yerli oyuncuları da almasına, istediği kadroyu tamamen oluşturmasına izin vermezse alsın o yıldızları götüne soksundur... zira bu takıma ersan gülüm gibi 3 veya 4 yerli takviyesi yapılsın bu takım schuster ile ligi de avrupayı da sker atar... aha da buraya yazıyorum...
futbolculuğu ile efsaneler arasına adını yazdırmış, sert şutları, hava topu hakimiyetiyle taraftarın sevgilisi olmuştur. teknik adam kısmında bir yoruma ise maalesef gerek duymuyorum
ismi bugün itibariyle galatasaray ile anılmakta.
7 mayıs 2011 bursaspor beşiktaş maçı olaylarindan sonra, hala bursaspor'da duruyorsa gözümde zerre kadar adamligi, besiktas'liligi kalmamistir.! hos zaten onu zamaninda, besiktas'a küfür edenlere gülerek bitirdi ya neyse.
gibi, hatta gibisi bile fazla.

www.loadtr.com/703514-esss.htm
adamlığı ve efendiliği ile tanıdığımız adamdı...umarım bunları gerçekten söylememiştir...

http://www.haber1903.com/takdiri-kamuoyuna-birakiyorum_3_52321
beşiktaş'ı bırakmak zorunda kaldığı zaman sevindiğim adam. gönderilme sekli yanlıştı ama gitmesi doğruydu.
süleyman seba'ya göre sinsi.
vakdi zamaninda, besiktas formasi giyerken, biraz fazla para icin galatasaray'a imza atmak üzereyken son anda döndürülen, sahis.
8-0'lik liverpool macinda, tassak gecer gibi 88. dakikada oyuncu degistiren ondan sonra da hayat devam ediyor diyen, hümanist.
yaptigi ve yapmadigi transferlerle, besiktas'in iki yilina sebep olmus sahis.
bursa seyircisinin gözleri önünde, besiktas'a küfür etmesine gülümseyerek cevap verebilen büyük besiktas'li.
besiktas'ta calisirken, zapo'nun üclü cektirmesine kizan lakin bursa'ydaken bunlara hatta daha da fazlasina izin veren, adam gibi adam.
son olarak, 33. haftanin yükünü besiktas'a atmaya calisan kisi.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/bursaspor/ayda-oynasak-kazanirdiksxhbq234402sxq?utm_source=icerikpaylas&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

mükemmel derecede yavsaksin!
  • /
  • 8